Patuljasti kunići

zx

Član
Učlanjen(a)
4 Jan 2010
Poruka
228
Lokacija
Bare, Kragujevac
Zamislite da ste poneli nekom na poklon jedan par patuljastih kunića i sad mu dajete instrukcije : ...
 
Znam coveka sa Surcina koji preko zoo sopova dobro zaradjuje na patuljastim kunicima.
Zamislite 8 evra je mali kunic.
Necu da ga imenujem ali istina je da zaradjuje.
 
Ja sam dobila na poklon jednog, bez instrukcija. Samo mi je receno da voli da jede seno i da uvek mora da ima svezu vodu, i to je to. Sreca moja, a i zekina, sto postoje ovakvi forumi, inace ko zna sta bi bilo s njim. :haha:
 
Pozdrav. Imam doma patuljastog kunića. Mužjaka starog 4 godine. Palo mi je na pamer, pošto se kunići brzo kote, da uzmem još 1-2 ženke patuljaste. Ali, kamo s njima. Za prodaju živih, kao ljubimaca neznam dali bih našao kupce. Makar ih ovi pet shopovi precjenjuju. Za klanje...neznam. Malo su mali. Moj zeko ima oko 2 kg, ali zaklani bi imao oko 1 kg. Neznam ima li od njih kakve koristi, osim ih držati iz ljubavi.
 
Ma tanka ti je to ljubav!!!! a sa pet shopovima se lako napravi ugovor ili ih izneseš subotom na plac u VG, inače idu ko alva.neznam samo gdje toliki završe -vjerojatno ih puste kraj prometnice kad se izdovolje i prođe ih ljubav"!!!!!!!
bit će divljih kunića ko zečeva :osmeh: :osmeh: :osmeh: :osmeh:
 
Sa 5 mjeseci su zreli, ja nisam pario prije. A ja vjerujem da su vec i sa 4 mjeseca. Kotile su 5-6 komada i dosta dobro odgojile. Imali smo lavljoglave i ovnolike. Frend je imao 2 zenke a ja imam muzjaka, mislili smo prodavati mlade, ali nije islo pa je on svoje rijesio.
 
Do kolko kg rastu :spavam: Kod mene u kv-u prodaja ide samo tako,razmisljam o tome da pocnem da gajim patuljaste :ppozdrav:
 
Ma to ti je malo. Nemaju 2 kg zive vage. Moj je jedno vrijeme bio skoro kao na tovu i nije imao ni 2 kile. Pitaj po pet shopovima i otidi na plac (pijaca). Kod mene u selu ima par ljudi obicne, a patuljastog samo ja.
 
perje

Mozesh izbacit slike tvog patuljastog kunica jer ih i ja imam pa cisto da vidim kako igleda :cao:
 
Ovdje ste naveli da su patuljasti zecevi zreli sa samo 5 mjeseci.Ja sam otishao u jedan pet shop da kupim neku hranu za ptice i ugledao jednog lijepog chupavog bijelog patuljastog zeca bash mi zapao za oko. Pitao sam koliko je star on mi je rekao da je mlad da ima samo pet mjeseci i da je zenka ja sam pitao da li moze da se pari on mi rece tek tamo za pola godine ja mislim da nije tacno pa sad sam u ndoumici da li da ga uzmem ili ne treba mi konsultacija sa vama a zelim ga zbog toga shto je cupav patuljast i bijel a ja imam istog takvog crnog muzijaka i bilo bi lijepih zeceva kada bi se ona okotila.I recite mi da li bi mogla ta zecica odmah da se pari jer ja necu da ga uzimam pa da cekam tamo negdje nekoliko mjeseci ja bih zelio ako moze sa 5 mjeseci odma da se pari. :cao: :cao: :cao:
 
Moze bez problema.
ne bih da vredjam nikog ali pusti slobodno te takozvane experte u pet shopovima oni najcesce ne znaju mnogo o kunicima :cao:
 
Posto je on bijel meni kazu da je osjetljiv a ja bih da ga drzim napolju pa da li bi to moglo jer znam da ljudi njih drze u kuci jer sad ce zima a meni su napolju ali ja bih tu stranu gdje je mreza stavljao najlon da im nije hladno pa ne znam. :cao:
Post je spojen: [time]1289849511[/time]
_________________________________________________
Ima li neko da mi odg.Bojim se da ga ne proda nekome prije nego shto ga ja uzmem :zli:
 
Moj je trenutno s ostalim kunicima. Bio je vec i u kuci,na tavanu, u garazi, u staglju (ambaru)... I nije mu nista bilo. Nije njima zima, koje god rase bili. A ovi u pet shopovima nemaju pojma, znaju mozd kako je star i spol ( mada ni to nisu sigurni jer je prijatelj kupio "zenku", dodemo doma kad ono zeko). On je sa 5 mjeseci i vise nego zreo :D
 
o5upt1.jpg

Ovo je moj crni lavljoglavi kunic i ja sam htio da kupim bijelu cupavu zecicu i da je parim sa njim kako ta zenka kotila chupave zeceve.
209ghtt.jpg

A ovo je moja zuta zecica koja se do sada stalno parila sa ovim crnim muzijakom i kotila dosta lijepe zeceve, vecinom lavljoglave ali ona je kratkodlaka ja bih da sa oni zecom parim chupavu zecicu kako bi ona kotila cistokrvne lavlje glave
 
vladan-kico

Evo ja sam u Podgoricu nasao jednog sto prodaje lavljoglave kunice hvala ti u svakom slucaju shto si se ponudio da mi pomognesh da pronadjem da ih kupim. :cao:
 
Jedno pitanje da li moze patuljasta ovnolika zenka da se pari sa patuljatim lavljoglavim muzijakom.
 
Nazad
Vrh