Pasulj

Nema tajni oko prinosa godina je bila idealna.
Ja sam imao oko 1150kg zelenog na 1kj
Šareni je rodio oko 1500kg na 1kj.
Grah je krupan i zrno je jako kvalitetno s lijepom bojom.
Brzo se prebire skoro da i nema otpada.
Za mene je ovo bila jedna od najboljih godina a i potraznja je velika.
 
@beanbean ekstra ti je rodio ::svaka cast::::svaka cast::::svaka cast:: eto sad si se i sam uverio da pasulj može da rodi 1200kg i više po jutru stvarno je bila idealna godina što se tiče padavina .
Kod mene ::lose:::udri:::samo bes::od 4 godine zaredom 3 su bile loše i jedna odlična .
 
Da znam da si ove godine imao grad-led tako da te je zeznula godina.Ja za sada prodajem sve na malo i dobro ide.
Cijenu sam digao jos lani-posto je bila nepovoljna godina i ove godine sam je zadrzao i vecina kupuje.
Do godine morat cu nabavit stroj bubnjaru ili onaj turski kombajn.
Prvo cu probati ici preko eu fondova na kombajn pa ako prodem kupio bi stroj.
Necu odustajati od graha nije kvarljiva roba odustat cu od nekih drugih stvari.
 
Сремца треба радити ал' неда киша,сваки дан пада.
Галеб још зелен к'о зелена гора.
e81bb73d5e21905183cb764b92bfccb0.jpg
eade076cdf9e2d30fcc6824320f1050f.jpg

Pozdrav pasuljari..vidim da je nedostatak radne vec hronicna bolest celog regiona, masinska obrada, kosenje i vrsenje pasulja je sjajna ali skupa alternativa...zanima me kako kosite pasulj, jeli onim rotacionim kosacicama za detelinu ili su to neke specijalne koscice za pasulj. I jos jedna stvar, dali se pasulj kao ovaj na slikama uopste moze kositi. Prosle sam godine sejao pasulj na oko 0,8 ha..berba je bila sredinom Avgusta, pasulj je bio slican ovome na citiranim slikama i mislim da ovde ne moze da radi nista drugo no ruka i rukavica od 05:30-09/10 sati. Moze li neko da naprise koju rec o tom kosenju pasulja..podrav od Makedonija.
 
Kolege znam da se pre pricalo o tome ali ne mogu da nadjem, koje ploce koristite za setvu pasulja na nodet pneumatskoj?

Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Posejan 17.4, danas gledao samo sto nije nikao. 3/4kj NS20 i nesto malo zuto zelenog za seme.

Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
A šta raditi ako je prečesto posijan jer sam imao grešku u proračunu , računao sam da su ploče 36 a ustvari su bile 54 rupe ?
Tako da je ispalo na 4cm , ali izgleda imam i sreće jer je loš postotak nicanja.
 
Nazad
Vrh