Paraziti limuna

M.D.

Novajlija
Učlanjen(a)
21 Sep 2009
Poruka
15
Postovani,
Nadam se da ce neko imati razumecanja za hobi uzgajivaca i ljubitelja biljaka. Vec godinu dana muku mucim sa limunom koji nikako da se oslobodi nekih bubica. U raznoraznim apotekama davali su mi raznorazne preparate. Neko kaze da su vasi, neko grinje, u glavnom nista mu ne pomaze.
Ima li neko iskustva sa tim i neku preporuku kako da sacuvam limun koji gajim vec sest godina.
Unapred hvala
 
Odg: paraziti limuna

Ja imam dva velika stabla, stari su oko 15 godina i za to vreme nisam imao takvih problema. Moj savet ti je da otkineš neki napadnut list i da odneseš u polj. apoteku jer samo ako znaju šta je u pitanju moći će da ti pomognu.
Uzgred ja svoje i prodajem jer su toliki da više nemam gde zimi da ih držim. Svaki ima oko 100 plodova na sebi.
 
Odg: paraziti limuna

Nosila sam zarazeni list u polj.apoteku, oni kao preporucivali preparate ali nista.
Mnogo su ti lepi limunovi! Odakle si i po kojoj ceni ih prodajes?
 
Odg: paraziti limuna

Ja sam iz Kule, to ti je na pola puta između N. Sada i Sombora. Za limune tražim po 250 e, ljudi traže za kojekakve fikuse i sl. 200-300 e, ako bi neko uzeo oba može i jeftinije a mogu i kompenzacije (Srbija bre). Ako ne uspem da ih udomim odneću ih u vrtić ili školu da prezime pa na proleće opet u dvorište.
Imaš li ti neku sličicu tih životinjki da probamo da odgonetnemo šta je. Ovako naslepo je teško reći ali Vertimec od Syngente bi možda mogao pomoći jer je on insektoakaricid tako da deluje i na insekte i na grinje, biljka ga usvaja tako da bi trebao da deluje na štetočine koje se hrane grickanjem i sisanjem lista. Ako si sve probala probaj i ovo možda pomogne.
 
Odg: paraziti limuna

Nazalost, daleko sam ja od te cifre, ali mislim da si apsolutno u pravu, ipak tolike godine ga gajis.
Kupujem sutra preporuceno sredstvo i slikam napasti. Hvala na savetu.
 
Nazad
Vrh