Papagaji

odvq.jpg
y04w.jpg
3znh.jpg
 
U kavezima posebno svaku vrstu a kaveze stavim u hali gde mi je proizvodnja tu je toplo, sad mi trenutno kozica lezi na jajima.
 
Poz. moze li neko da mi kaze kakav je postupak da rucno odhranim jednu tigricu meni za kucu. Interesuje me sve od toga kada se uzima od roditelja,koliko hrane se daje,koje hrane ma sve. Kakvi smo to ljudi bre,jedan covek ustvari to je necovek kome sam dao moj par nimfi da proba da izvuce belu nimfu i to sam mu jos dao prosle godine,bez dinara sa opcijom da ih odkupi kasnije,ali necu vise da vam pricam procenite ga sami. On je poceo da rucno hrani tigrice i ZAMISLITE NECE DA MI KAZE NISTA U VEZI TOGA,pa stoga ja moram da probam da saznam na drugoj strani tj. ako neko ovde moze i hoce da mi pomogne,a on ce doci ,mecki na rupu,kad tad!!!!
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja tek sad video ovu temu,sutra cu slikati svoje papagaje pa cu izbaciti slike....

@Piksi druze to ti je malo komplikovanija stvar,ali evo iz svog iskustva cu ti reci sta ja znam,pa ti proceni sam hoces li se upustiti u taj poduhvat....
Mlado pile uzimas iz gnezda sa odprilike dve nedelje,kad se jos sasvim nije obukli ili posto radis to prvi put moze i da bude 90% obuceno,hranis ga hranom za rucno hranjenje ptica koja ima da se kupi i nije bas jeftina oko 50e je kantica,mozda ima i na manje,ali kod nas (mislim na Jagodinu )nisam video...kupis obican spric i posebnu iglu,ako je nema u pet sopovima narucis preko interneta,kosta oko 10-15e,hranis u pocetku na svaka tri do cetri sata,tako sto razmutis hranu po uputstvu sa kutije i pomocu sprica i igle za koju ti rekoh kljukas pile dok mu ne napunis gusu hranom,prvih par dana je teze malo dok pile navikne,a onda ide mnogo lakse,nocu bi trebalo bar jednom da ga hranis....pile drzis u nekoj obicnoj vanglici u kojoj stavis neku krpu na dno i malo suske preko,trebalo bi da mu bude toplo,ali ne preterano,kao obicnom tovnom piletu....

- - - - - - - - - -

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG] Tolike ptice kao pocetnik bi trebao izvadidti iz gnezda,palo prosurfuj po netu na tu temu i uz ove moje savete mislim da ce ti biti dosta lakse da obavis to....
 
Hvala petre.u principu to sto si mi sada rekao i ti citao sam po netu,e sada mene zanima recimo uzmem pile sa 15-20 dana iz gnezda,hranim ga na svaka 3 sata ok,ali me zanima koliko miligrama treba da mu se da po jednom obroku? Da li moze recimo na sobnoj temp. Posto imam grejanje da pile bude? A sto se tice hrane ima da se naruci pakovanje od 800 gr, kazu da je dovoljno za 4 tigice. Ne znam videcu sad se razmisljam da probam to da uradim ili cu da cekam leto,videcu jos. Jesi li ti nekad hranio rucno i sta imas od ptica?
 
Poslednja izmena od urednika:
U principu ti vidis dok hranis pile kako mu se naduva gusa od hrane i po tome mozes oceniti kad da prestanes sa hranjenjem,...neko pravi i sam hranu za rucno hranjenje,koriste levenu plazmu,zumance,mak i naprave kasu,ali ja sam vise za kupovnu hranu....moze i na sobnoj temperaturi,samo neka bude uz radijator....

- - - - - - - - - -

dscf0870.jpg
dscf0871.jpg
[/IMG]

dscf0873.jpg
dscf0874.jpg
[/IMG]

dscf0875.jpg
dscf0876.jpg
[/IMG]

dscf0879.jpg
dscf0882.jpg
[/IMG]

dscf0883.jpg
dscf0884.jpg
dscf0887.jpg
[/IMG]

Neki od mojih papagaja,nisam mogao sve da slikam jer su neki parovi zasticeni najlonom od zime.....

A ovo je novi objekat za njihov boravam,mada jos nije skroz zavrsen,ispred njega je fontana
dscf0892.jpg
dscf0893.jpg
[/IMG]
 
Danas sam izvadio jedno pile tigrice staro 16 dana da ga hranim rucno-da probam. Kupio sam nutri bird a21. Vec smo imali dva hranjenja danas,onako malo je jelo ali se nadam da ce svaki dan sve bolje biti i vise jesti.
 
Poslednja izmena od urednika:
Молим колеге који имају искуства да ми помогну,наиме од летос имамо Нимфу све је било ок до пре 2-3 дана кад је почела са диареом скоро па као чиста вода.Пре 4-5 дана сам купио другачију храну од оне коју је већ јела,са додатцима сувог воћа и брдом "витамина и минерала",то је једина промена на коју је можда реаговала.Дали могу да јој дам мало живомицина од пилића или има нешто за купити искључиво за њих.
 
Najbolje je da pogleda veterinar i da ti on da odgovarajucu terapiju,bitno je da se sto pre dijareja zaustavi,vrati se na staru hranu i nemoj da ti ptica bude na hladnom ili jos gore na promaji....kao preventivu daj mu malo keks mleveni,zumance i mak u zrnu,ali obavezno zovi veterinara....
 
Pozdrav svim ljubiteljima papagaja.Potrebno mi je odgovor na sledece pitanje.Imam jedan par tigrica i snela je jedno jaje a muzijak ga pojeo,nisam imao gnezdo(kucicu).Napravio sam im kucicu i ona lepo ulazila i istrazivala,a nakon dve nedelje snela je jaje a sutradan sam je nasao na dnu kaveza sa rasirenim krilima i podignutom glavom ukocenu.Da li neko zna sta je u pitanju tj. zasto je uginula
 
Pozdrav svim ljubiteljima papagaja.Potrebno mi je odgovor na sledece pitanje.Imam jedan par tigrica i snela je jedno jaje a muzijak ga pojeo,nisam imao gnezdo(kucicu).Napravio sam im kucicu i ona lepo ulazila i istrazivala,a nakon dve nedelje snela je jaje a sutradan sam je nasao na dnu kaveza sa rasirenim krilima i podignutom glavom ukocenu.Da li neko zna sta je u pitanju tj. zasto je uginula
Nedostatak kalcijuma najverovatnije,ako ptice nisu bile stare i ako nisu stajale na promaji,najverovatnije je izgubila snagu i uginula,jer prilikom snosenja jaja zenka se dosta trosi i zbog toga je bitna raznovrsna hrana,kao i vitamini i voce i povrce,narocito u periodu kada treba da snose jaja i legu mlade....Pozdrav i svako dobro

P.S. moguce i da je susica,da li je bila pre toga onako najezena i vidno neraspolozena ili je samo odjedanput uginula?
 
Bila je raspolozena i sasvim u redu samo sam je ujutru nasao mrtvu.Bice da je u pitanju nedostatak kalcijuma.Hvala
 
Pozdrav drustvo. Treba mi Vasa pomoc. Svaji uginula nimfa i trebalo bi da kupi novu. Ako znate za neku kvalitetnu prodaju u ovome nasem kraju molim Vas napisite to u ovoj temi ili na pp. Hvala Vam u napred.

P.S. Sve za svaju.:osmeh:
 
Poslednja izmena:
Zastarela je tema, ima ovde kod nas nekoliko uzgajivača papagaja, ako treba nekom kontakt poslaću PP,
Imam pitanje za iskusne odgajivače, jer mogu tigrice i ninfe da budu napolju u kavezu i preko zime? jer dovoljno samo das se pokrije najlonom?
 
Tigice treba prekriti zimi ali kad je lepse vreme skidaj zbog prasine jer one puno prase , nimfe ja drzim napulju bez nejlona i nikad nisam imao nikakvih problema samo da nisu na promaji ,pojacas malo hranu pazis da UVEK imaju hrane pred sobom redovno bar jednom dnevno dok je led u pojilici promenes i to je to . Inace kodmene sad je sezona razmnozavanja ali tu grejem toplije je nego u kuci ima oko 150 izlezenih ali ocekujem jos nekih 50 da ce biti nimfi.
 
Nazad
Vrh