Papagaji

jan jeste hladno ali ja u kuci imam centralno grejanje znaci toplo bre ako u amanu i opet nista.ako ne nadjem da kupim neke koje su vec izvodile mlade sta cu ne preostaje mi nista drugo nego da cekam ali ako negde nadjem sigurno cu kupiti a ovih neka pa mozda i one na kraju ,prorade,!
 
To sto ces uzeti par koji je vec izvodio mladunce ne znzci da ce to i kod tebe uraditi jer tu je promena mesta i okoline i hrane ,dok se ne priviknu nece nista a i posle je znak pitanja dali ce uopste . Bolja ti je opcija pricekati sa ovima koje vec imas , za ptice treba puuuuuuuno strpljenja . Mozes ubrzati proces sa naklijalom psenicom , psenicu potopis na 12sati u vodi , posle ocedis da ostane sto manje tekuce vode izmedu psenice to mozes izvesti tako da ga stavis na neko sito i pricekas pola sata da to okaplje ,posle u nekoj posudi ga prekrijes vlaznom krpom i na sobnoj temperaturi za 24 casa mozes hraniti . Ne smeta ni ako seme istera klicu dugacku 2cm , samo treba paziti da nema nikakvog mirisa . Ne smes puno davati , trebaju se polako priviknuti na ovu hranu da ne dobiju proliv i cim vidis prvo jaje u kucici prestani da im dajes jer u protivnom ces imati kvocku koja sedi i na 10-15jaja a od takvog gnezda nema nista za tigrice je max dosta 6-7 jaja.
 
hvala na savetu mihalyocska.bas cu da probam.a reci mi sa koliko psenice da probam za njih dva posto nemam vise?koliko to dana moze da traje a da se recimo ne ,pokvari,mozda sam glup stp pitam ali ono sto ne znam moram pitati jel da?
 
Za pocetak dosta bi bilo koliko ti stane na jedan dlan , zagrabis u psenici i koliko na otvorenoj saci ostane to bi trebalo za njih dve da traje od prilike nedelju dana a mozda i malo vise . Kad je krenula klica stavi u frizider da usporis rast , u nekoj plasticnoj posudi koja ima poklopac da se ne izsusi . Na pocetku im dajes 4-5 crna psenice po glavi i polako svakim danom povecavas kolicinu .
 
Pozdrav pticari! Tek sad sam video ovu temu evo od skora i ja sam vlasnik dva para tigrica. Gajio sam i pre tigrice mada doduse kod mene nikad nisu se mnozile posto nikad ne izdrze dugo kod nas, nego nasom nemarnoscu uvek nam pobegnu iz kaveza. Ali sam sad kupio nov kavez pa se nadam da ce ove malo vise da izdrze kod mene!
2i92upz.jpg
 
lepe su zima i ja sam pocetnik voleo bih da ih razmnozavam ne zbog zarade ako budem od njih ziveo majkacu od gladi nego iz zadovoljstva.bas mi se svidjaju.a inace volim sve zivotinje.
 
Jesu lepe valjda ce biti nesto od njih, a neznam tacno koliko su stari, znam samo da su proslogodisnji.
 
Ovako sa slike izgledaju mlade , koliko su stare to mozemo samo nagadati ali mislim da su negde oko 6-7 meseci jer mitarenje jos nisu skroz presle .
 
Mitarenje je menjanje perja ,kojeg prelaze u dva navrata prvo sitno a posle krupno (dugacko)perje, zlatno pravilo za maltene svaku pticu da bi trebalo bar godinu dana sacekati sa pustanjem u lezanje , izuzeci su veci papagaji koji pocinju da nose sa 2-3-4-5 godina starosti . Tigrice bi trebalo pustiti posle godinu dana u gnezdenje mada one sa 7-8 meseci su vec polno zrele , isto vazi i za nimfe mada za njih strucna literatura preporucuje 2 godine . Ja sam moje uvek gnezdio sa godinu dana , koja nije htela nije ni sacekala sledecu godinu kodmene .

- - - - - - - - - -

Mitarenje je promena perja.Ptice se obicno mitare pred smenu godisnjih doba.:ppozdrav:
Nemora da znaci jer australijke zebe a i tigrice sa 2-3 meseca starosti pocnu mitarenje bezobzira na godisnje doba .
 
a jel mozete da mi kazete sta mislite koliko su moje tigrice stare,slika im stoji na drugoj strani.bas me zanima vase misljenje!

- - - - - - - - - -

inace voleo bih i da kupim negde i nimfe,a i jos neku tigricu tako da ako neko zna ko ima i gde neka mi javi.
 
Nazad
Vrh