Pada hidraulika na Zetoru

gm

Član
Učlanjen(a)
5 Okt 2009
Poruka
60
Lokacija
sombor
zetor je 5711 iz 1975...Dobro radi ali mi pada prikljucni uredjaj.Digne on njega ali posle malo po malo padne
Sta da radim?
da li su gumice u pitanju,pumpa,ulje?
Poz
 
Kad radi motor, ako koriguje padanje onda su gumice hidraulicnog cilindra!
 
баш тако!
Крене да пада,па мало се цимне на горе и тако стално...
А да лио је компликован одрадити замену у кућној варијанти,или је неопходно то одрадити код мајстора?
Хвала на одговору :D
 
telnett je napisao(la):
Stalno cimanje na gore mislim svi manji ursusi i zetori to rade

i veliki
da to im je decja bolest
ali ako u donjem polozaju kada je plug u zemlji regulacija lepo radi nediraj nista.

ja sam stavio nove gumice klipa i opet imam to cimanje
tako da je to propustanje kod mene negde drugde na kocki ili mozda u njoj
 
mozda je trzanje i normalno ali da mi plug padne sam od sebe na komsijinu leniju dok ja vozim u cetvrtoj,hmmmm to sigurno nije normalno...
 
ako pada do zemlje otvaraj
ja sam razumeo da onako cupka 10 tak cm dok je u gornjem polozaju
to ti neki ventil ispusti ulje i masina padne a zatim je regulator polozaja vrati gde je bila
 
Mozda pitam glupost
Da ti slucajno ne cimne poluga za dizanje sama od sebe ka dole ?
 
Na mom Zetoru 7211 sam dva puta za tri godine menjao manzetne i gumice klipa i na kraju sam zamenuo i cilindar i klip sa manzetnama i evo vec cetvrta godina sve OK...da kucnem o drvo ::namigivanje::
 
savosi je napisao(la):
Na mom Zetoru 7211 sam dva puta za tri godine menjao manzetne i gumice klipa i na kraju sam zamenuo i cilindar i klip sa manzetnama i evo vec cetvrta godina sve OK...da kucnem o drvo ::namigivanje::
Mislis na spoljni cilindar? Njega si stavio novog, koliko kosta to zadovoljstvo? Kod mene nove gumice, manzetne su izdrzale 2g i opet se javlja isti problem.
:ppozdrav:
 
Ne , ne, :nono: ovo se sve odnosilo na unutrasnji cilindar i klip,znaci onaj od precnika nekih 100 mm :cao:
 
kada se skine na zetoru poklopac diferencijala na njemu se nalazi unutrasnji klip, pored njega se nalazi na tom istom poklopcu i razvodnik ulja, sa regulacijom plivajuceg polozaja. kod nas na Ursusu je javlja isti problem. u pitanju je razvodnik, na njemu gubi ulje, na konusima koji zatvaraju. tako mi je jedan komsija rekao (covek je to popravljao). taj razvodnik kosta oko 150 eura nov. naravno vec kad si tu trebalo bi i karike i gumice na klipu promeniti.
 
gospodo u cantaviru radi covek hidraulike od ursusa i zetora.moj je imao sve vrste bolesti od padanja do kocenja i sve sto mu je palo na pamet. sad radi kao nov.
 
ja bih da dodam jer sam i ja imao isti problem i rešio ga zameniš gumice i kariku ali i sigurnosni vantil proveri mislim koi pritisak drži jer ako on propušta na malom pritisku možeš staviti i 10 gumica i 10 karika i gušče ulje sve je đabe
 
pidikanac je napisao(la):
ja bih da dodam jer sam i ja imao isti problem i rešio ga zameniš gumice i kariku ali i sigurnosni vantil proveri mislim koi pritisak drži jer ako on propušta na malom pritisku možeš staviti i 10 gumica i 10 karika i gušče ulje sve je đabe
A to može da ti proveri svaki bošista ili majstor koji ima probni sto za dizne, samo se ostruže reducir i ako propusti naftu pre 170 atmosfera onda je sigurnosni ventil bolestan...
 
mityoo je napisao(la):
A to može da ti proveri svaki bošista ili majstor koji ima probni sto za dizne, samo se ostruže reducir i ako propusti naftu pre 170 atmosfera onda je sigurnosni ventil bolestan...
Ili staviš brzu spojnicu na manometar i spojiš na izvod za kipu.
 
petarHR je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
A to može da ti proveri svaki bošista ili majstor koji ima probni sto za dizne, samo se ostruže reducir i ako propusti naftu pre 170 atmosfera onda je sigurnosni ventil bolestan...
Ili staviš brzu spojnicu na manometar i spojiš na izvod za kipu.
Da samo onda neznaš dali je pumpa oslabila ili sigurnosni ventil pušta! A kad već skineš poklopac pumpe, onda možeš ventil da proveriš posebno!
 
Nazad
Vrh