Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas kosen Sofru prinos 4t kj. vlaga 11,9 hekt. 79,2..

Послато са SM-A320FL уз помоћ Тапатока
 
Nesmem da napišem tu prinos,napašćeš me da iznosim samo rekorde...:haha:

P.S. Šalim se,preko 4 tone trebalo da ima po kj.,ali javljam ovde kada predam sutra,prekosutra,ja sa mojim vlagomerom izmerio vlagu oko 11%.:ppozdrav:
 
Danas ingenio raden prinos prva parcela 3000kg po kj, valga 11.4 ht samo 76. Druga parcela 3900kg po kj ista vlaga isti ht. Nadamo se boljem,to je deo atara koji je najmanje kise dobio celog proleca.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Ja sam juce skinuo Zvezdanu. Povrsina 2,5ha u dve parcele. Na 0,5 ha bila jako losa jer je to istanjirana ledina i slabo je nikla odnosno retka. Ostata je bio dobar. I taj ostatak je isao i preko 7 t/ha pa je na kraju ukupno izaslo 15,8 t. Vlaga je bila 14,5 primese 2 a hl 79. Dobila je samo 200 kg/ha uree i dve zastite uz ostalu hemiju. Kakva je godina ja sam zadovoljan. Uvek moze bolje i neke stvari cu probati da promenim sl god. Svima ostalima zelim da imaju dobru zetvu bez problema i sa dobrim prinosima.
 
Juce malo obilazio njive, Ilina vec uzrela Avenue pri kraju Modern jos dosta zelen, nabolje mi izgleda Nikol pa Solehio
Nego ima dosta ostecenog zrna u klasu tako da mi se cini da je pivac posle sexovanja morao da labrcne malo.I to osteceno zrno je na mestu ostecenja plesnivo
 
Danas obisao Sofru,tvrd puca pod zubima,zrno sitno i ucmanuto,da nije porosila kisica kosili bi danas posle podne.
 
Cini mi se da je fuzarium dosta ostetio klasove ove godine,a da prinos nije toliko los jer su psenice dobro igledale do pocetka ovih vrucina,ali da je sjajno ne verujem... ovo kazem za moj atar
 
Kod mene niko jos ne vrse psenicu jer svi gledaju datum. A po ataru pola je skroz uzrelo. Ko dobije ove godine 6 t po hektaru bice rekorder.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Fala bogu na kiši.. bez nevremena...toliko sam ažuran da kombajn još nisam završio,ovo sad taman da se i njemu posvetim...
 
4080 kg/kj. je prinos Ingeniu,hl je 79... 20400 kg/5 kj.I posle moje poruke pročitam prinos kolege i količinu veštaka i navodnjavan je i dođem do zaključka da nam je rodilo isto ::novac::.Ova njiva išla bez osnovnog đubreta dobila samo 100 kg Ana u jednu turu i nije navodnjavana.Toliko zasad od mene...imam od ove parcele i lošije i bolje tako da mislim da će se tu vrteti prinos ako sa Božijom voljom to sve možemo skinuti kako treba...:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh