Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jesam. Jesenas 150kg NP 16:20
Po snegu 110 kg uree,juce i danas 120 kg An-a
 
uskoro prskanje psenice nomad ili falcon ako bude dobra cena+ rucno pravljen laren max 400 din po ha :D ili lanselot 100e za 15ha + insekticid turski fastac najjeftiniji ili cipkord neki+prihrana neka
 
LG Anapurna ocekuju se visoki prnosi :D :D

17373278_10208766893305194_761432072_o.jpg
 
a3fee04932704448bc929799a63493d0.png
c7c16bba3b16485b9776174c55624b12.png



Evo i čika Acine pšenice.Trebao bi mi savet,da li će biti išta od ove pšenice posejane 22.10. na 2,2 ha.Prošle godine u ovo vreme je bila lepša i bujnija.Mislio sam za dve nedelje da idem fungicid i herbicid,a potom i drugu prihranu kanom.Pola je bio kukuruz a pola soja.Ili da dignem ruke od nje, pa kako joj bude,da ne ulažem puno?
 
Malo izgubim volju kad vidim ove napred slike od naših forumaša što teraju ove zelene traktore,pa se čovek malo razočara.One su idealne,a ovo nekako osrednje,a bilo prošle godine lepše u ovo doba.:sta:
 
I ti si prosle godine u ovo vreme bio mladji nego sada,pa si i sada mlad :osmeh:.Uradi lepo kao i obicno ako si u mogucnosti i onda imas cemu da se nadas.
 
Ne znam ljudi kakva je situacija po vasim njivama ali juce sam isao u obilazak parcela po ataru i imao sam svasta videti. Na parcelama mnogih ljudi cak i vecih i boljih domacina psenice zalosne i to uglavnom gde je pred usev bio suncokret. Zita prosto se gube i suse. Slabo napreduju.Bolji je slucaj na kukuruzistima iz ranijih rokova setve, a one psenice posejane u novembru tek je tu zalosno. Moje psenice da ih ne ureknem dobro se drze ,lepa tamna boja od fosfora iz Mapa. Ponegde gde je masina otisla sa setvom duboko tu je malo retko i slabo bokorenje. I na jednoj parceli gde se preklopilo prskanje pulsarom jedna strafta od pola metra sirine tu bas psenici nije dobro. Za sada jako zadovoljan ali generalno tuzna slika u ataru .

Nada poslednja umire.
 
I ja sam juče slikao par iz mog kraja.
890783e8e2c428a6fb2ed6d80dd69049.jpg

Kakva je sudbina ovakvih parcela? Jer je 60% ovakvih i gore. I kod mene je jedna njiva od 80ari na suncokretu jako loša. Sejana 1.11. Basmati mesec dana ne mrda baš kao da se suši. 18.2 sam dao prvu prihranu 160kg Urea. Al ništa se ne dešava.

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk
 
Sto se mojih psenca tice semenski Avenue odlican kao i Anapurna prva reprodukcija,Hibrid nije stigo da se izbokori,a Sofru i Ilico iz proslogodisnjeg ogleda u stanju u kakvom su trebali biti jesenas,tek poceli da se bokore...Setva 27.10. Bice i slike ovih dana nakon ponovnog obilaska:ppozdrav:
 
Malo izgubim volju kad vidim ove napred slike od naših forumaša što teraju ove zelene traktore,pa se čovek malo razočara.One su idealne,a ovo nekako osrednje,a bilo prošle godine lepše u ovo doba.:sta:
Cika Aco, moje skromno misljenje je da tvoja psenica izgleda sasvim dobro i da svako ko ima psenicu koja kasni 4-5 dana za proslogodisnjom iz istog roka setve - moze da bude zadovoljan.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh