OVNOLIKI KUNICI

jedno pitanje koliku killazu od prilike treba ovnoliki da ima sa 1.5meseci i kad mu padaju usi?
 
Do dva meseca bi trebalo da padnu, nekima i ranije, sve zavisi.

- - - - - - - - - -

Evo ga patuljasti u ruskoj boji.

russe.jpg
 
Tog od 9 kg nećeš naći u Srbiji. :)

Ako je genetika dobra, sa 3 meseca bi trebali da budu oko 4 kg, pa i više.
 
A koliko je prosek tih ovnolikih kilaza na to sam mislio kad sazre ako nije problem da mi kazzes jer ja imam al nije cist mesan je sa orijasem pa bih voleo da znam
 
Drobac, nije mi baš jasna ta ruska boja,molim ta malo podrobnije mi objasni tu boju ako može ganetski kod . Koja je sprska boja.
 
a[SUB]n[/SUB]a B[SUB]n[/SUB]B CC DD gg - crna boja
a[SUB]n[/SUB]a B[SUB]n[/SUB]B CC dd gg - plava boja
 
Po našem standardu nema gornje granice, ali je po evropskom od ove godine ograničena na 9 kg.
 
Sigurno je drugar ogroman sa devet kg ja ovog mog mesanca nisam merio ali ima oko 6 kila po mojoj proceni mada je i mlad ima 8 meseci neznam dokle oni rastu al bre nije debeo a ima hranu kolko hoces i to granule psenicu,suncokret,jecam,kukuruz,sena,hleba po malo ma sve ima al nije debeo onako srednje.Nije ni mrsav kao da raste jos.
 
Tih od 9 kg sumnjam da ćeš naći u Srbiji. Koliko sam čuo, kod nas je generalno problem sa kilažom kod ovnolikih.
 
Verovatno loša genetika. Većina odgajivača nema pojma šta je pravi kunić.
 
Da da da sve mi je sad jasno ajd kad budem dolazio u rumi da uzmem neko mlado od tebe u stvari da pazarim svidjaju mi se tvoji ovnoliki,boravio sam 9 meseci u Rumi bio sam u vojsci tamo Ruma mi je ostala u lepom secanju pa ponekad dopadnem u moj drugi gradic.
 
Nazad
Vrh