Ovas

Kod mene nikla zob mislim da nije kasno za setvu seme sam placao 64 rsd sorta lovcen 130 kg po hektaru
 
I ja planiran za kosenje. Da li si to vec radio da posejes jesenji u prolece? Mislim da nece imati mase. Ostace mali.
 
Imam malo glupo pitanje ali ko pita ne skita,recite mi molim vas da li i zob moze da se prska sa preparatima za sirokolisne korove kao i zito ,imam lodin pa ocu danas to da resim ?
 
Zob je nežnija i ne mogu svi preparati od pšence i ječma. Znam da može bonaca i metmark. Izguglaj, možda je ista akt. materija Lodin i Bonaca
 
Jel neko prskao zob sekatorom? Ostalo mi malo od psenica,a nalazim po netu da moze samo smanjiti dozu,sta mislite?
Ili je bolje da kupim metmark,bonaku,tezis.
 
Ja sam prskao psenicu bonacom i tezisom ostalo mi je ja poprskao ovas i dosta je bolovao ja mislim da je zbog tezisa.
 
I jas sam zeznuo jednu njivu sa ovsem sa tezisom,drug prskao psenicu pored a ja naisao i posto mu je ostalo tecnosti da je neprosipa prodje jedan prolaz kroz ovas,ovo je trenutno stanje a sta ce biti i dali ce se izvuci videcemo.............

1zlg01c.jpg
 
Meni je uhvatila lema ovas za kosevinu namenjen, i to u ataru gde je par godina mozda i vise bio kukuruz... Da li jos nekom se to dogodilo??? Meni je ovo prvi put, da ga uhvatila lema... Stao je na 80cm visine... Jos nije isterao klas... U pitanju je jesenji Ovas...
 
Pokosi ga onda....

- - - - - - - - - -

Evo moj ozimi ovas posejan 04.11.2015.

118gkkz.jpg


2mzecnn.jpg


Da se ne bi pogađali koliko je moja ćerka visoka:

2yopu09.jpg
 
Najbolji fazon je da sam ga tretirao regulatorom rasta. Šta bi tek bilo da nisam?
 
Mityoo ako je za kosevinu sto vise raste to bolje... Moj je bio od 1.7 do 2.1metar iz jednog korena od 8-19 stabljika... Sve zavisi od kvaliteta zemlje i kvantiteta novcanika :osmeh:
 
Nazad
Vrh