Ovas

BELIT577

Član
Učlanjen(a)
14 Feb 2011
Poruka
719
Odg: Zob ( ovas )

od ozimih kultura jedino uspeva RAZ sve ostalo izmrzne.

sarbanac

Novajlija
Učlanjen(a)
17 Dec 2010
Poruka
1.632
Poruka

Čuo sam da je institut u NS selekcionisao novi sortu jarog ovsa. Neznam kako se zove. Ima povećan procenat proteina i veoma mali procenat pleve. Dali je neko sejao ovu zob ili zna nesto više?

meeker

Član
Učlanjen(a)
26 Feb 2010
Poruka
974
Kakav je ovo gadni insekt koji mi tamani zob. Tretirao sam ga sa insekticidom NURELL D i uspešno je. Inače je pojava lokalne prirode, desetak kvadratnih metara s tendencijom širenja.

danijella

Član
Učlanjen(a)
27 Feb 2011
Poruka
870
Ovako odokativno nije loše,tačnu količinu neznam zato što sve ide kući u dzakove za ishranu stoke.

Korisnik1787

Deleted
Učlanjen(a)
29 Dec 2009
Poruka
3.649
Kao prosečni uzans-kvalitet smatra se ovas hektolitarske težine od najmanje 40 kg znači da je masa u 1 kubnom metru najmanje 400 kg.

mladenmaso

Član
Učlanjen(a)
21 Feb 2010
Poruka
1.034
jeli ko sijao crnu zob, ovde kod nas je to novo pocelo prije 3 godine i seje se u jesen.
dali ko ima kakvih iskustava sa njom

Darko Dren

Član
Učlanjen(a)
3 Maj 2011
Poruka
1.892
Sejao je moj komšija. Posejao je oko 10. novembra na parceli od 60 ari. Imao je oko 40 dzaka. Inače zemlja je 6. klase a agrotehnika slaba (sejano bez mešanog djubriva, nije prskano, slaba prihrana).

vla

Član
Učlanjen(a)
4 Maj 2008
Poruka
620
Crna zob je ozima sorta ovsa, seje se u jesen. Odlicna za ishranu stoke, radije je jede nego obican ovas

mladenmaso

Član
Učlanjen(a)
21 Feb 2010
Poruka
1.034
ja cu ove jeseni ako bog da da posijem oko 1 ha te crne zobi pa da vidim sta ce biti.
A inace kad se srotira izgleda kao da je suncokret

zemun

Član
Učlanjen(a)
5 Jul 2009
Poruka
369
Crna zob je ozima sorta ovsa, seje se u jesen. Odlicna za ishranu stoke, radije je jede nego obican ovas
A jos radije stoka jede golozrni ovas.
Kolega @milosica ja godinama sejem ovas u kombinaciji sa stoc.graskom i grahoricom i ovrsem ih kombajnom a moze ista kombinacija i da se kosi kao seno.

Vrh