Ovas 2020

Ja cu moj pokositi kad vreme dozvoli(ako dozvoli).Ima ga 1.5m

103529427_927939687632917_4787926466256088925_n.jpg
 
Trebao si to ranije raditi ili ostaviti za zetvu, sad kad se osusi bice slama i uvenulo zito

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Kisa je odradila svoje,nije moglo ranije da se skida.Ne isplati mi se da placam kombajn(jel imam sve masine za seno) a svakako sam tanak sa senom.400 ovaca ce ova 3 hektara svakako pojesi za 2 meseca max :)
 
Jel ima kakav zdruzeni usev ili je cist ovas?
Ja cu moj obarati sutra, s'tim da je kod mene prolecni , posejan pocetkom marta i sad je u mlecnoj fazi.
 
Cist ovas.Ostalo neko seme pa ga posejao da se ne baci. Ali bolja je fora sa prolecnim + trojka i u krug.
 
Koja je specificna tezina ovsa?
Treba da vozim ali ne znam koliko mogu da natovarim.
Jel je laksi od jecma i koliko?
 
Kako vam rodi ovas i sta mislite gde je u poredjenju sa ostalim zitima, psenica, tritikal, jecam po isplativosti i prinosu
Kod mene je najstabilniji po prinosu, uspjeva na bas losim zemljistima gde jecam i psenica ne mogu uspjevati
Sijem sortu Wiland od RWA, ide oko 150-200kg hektaru i odlicno se bokori, od djubrenja 250kg 3x15 NPK u jesen i isto toliko Kana u proljece, prskanje od korova sa Lodinom ako ima potrebe.
Prinos ne znam tacno jer ostavljam za ishranu stoke, pre par dana je 0,5 ha bila prikolica od 5 metara kubnih
Slama je losa, nije ni blizu psenicne.

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh