Orijaski sarac - Spontani pobacaj

sasa30

Novajlija
Učlanjen(a)
12 Apr 2011
Poruka
3
Lokacija
Sarajevo
98a64z.jpg
Mozda zvuci sasavo i blesavo, ali me interesuje da li je uopste moguce?
Dvije zenke su se parile (6,5 mjeseci starosti) u razmaku od 2 dana sa istim muzjakom. Poslije 18 dana test parenjem uspjesan. "Neda" nijedna.
25-26 dana, opipam stomake kod obje i vrti se i kod jedne i kod druge, cak se i kod ove druge golim okom vidi.
32-og dana jedna se okoti a druga nista. Sacekam i 35-ti dan da prodje nista. Ponovo je opipam i opet nista se ne vrti a od one usporenosti pred okot pretvorila se u zivahnu zenku koja skakuce, igra se....
Da li je iko od Vas imao slicno iskustvo?
Unaprijed hvala
98a64z.jpg
 
98a64z.jpg

Sacekam i 35-ti dan da prodje nista. Ponovo je opipam i opet nista se ne vrti a od one usporenosti pred okot pretvorila se u zivahnu zenku koja skakuce, igra se....
Da li je iko od Vas imao slicno iskustvo?
Unaprijed hvala

E onda kada je pocela da skace i da se igra trebao si pogledati da ne trazi slucano muzjaka. Obicno se tako ponasa kad trazi muzjaka.
 
Druze mlade si ih pusti da se pare , trebao si najmanje sacekati 9 mjeseci a za muzjaka od 10 do 12 , nece postici svoj maxim, okusaj ponovo sa tom svasta se desava . imace zenke su solidne .
 
Ma da ,mnogo rano za tu rasu za parenje .Zenke ce ti ostati kratke i zdepaste ni mlade kasnije ne ocekuj mnogo bolje
 
Meni na slici izgledaju kao da imaju oko 4 meseca ne vise od toga .Dobro slika ume da vara ali moras paziti i ne smes ponavljati tako glupe greske sa takvom rasom Kritike prihvati bez ljutnje ako zelis sta nauciti.
 
Kupio sam zenku nemačkog šarca l 2 puta se kotila . Kod oba puta isti problem....Ne očpa se a okoti , zatim razbaca mlade...Šta bi bio uzro takvom ponašanju ?Za meneje sve novo u kunićarstvu a ovo me posebno obeshrabruje
 
Uzroci mogu biti razni,uslovi drzanja,uplasenost,genetska naslednost.Ja sam obicno zenke posle drugog kocenja koje nije bilo uspesno eliminisao iz priploda.
 
Istina nisam joj napravio kotilicu...možda je to doprinelo svemu tome.Javiiću se povodom ovog slučaja , sada je ponovo skotna.
 
Окотила се и све је за сада уреду,Направио сам јој котилицу и срећан сам кад је видим како је мирна и спокојна , гледа у отвор котилице чиними се нетремице а кад се чује какав звук завирује у котилицу...срећан сам што је проблем успешно решен а што ме још више радује искуство које може помоћи и другима.
 
Nazad
Vrh