Oranje

I kod nas se radilo danas. Krenuo posle 10 sati i do 5 uradio 8,5 jutara u 8 parcela sa sve uzglavnicama. Potrošnja danas 14 l/kj.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Kod mene ih ove godine i nema baš nešto. Možda zato jer u kanalu imaju crknute ribe i one koja se guši u izobilju. Neko je pustio prljavu vodu u kanal, potamanio time svu ribu (tako je poslednjih 50 godina), i naravno ne može da se utvrdi ko je odgovoran. Pored toga Vode Vojvodine koje gazduju tom vodom tvrde da nema ekološke katastrofe... Aj' da to kažu zagađivači pa da i razumem, al' kad to kaže neko ko treba da čuva i pazi tu vodu - to mi nije jasno uopšte...
 
Milovane nije Dunav uopšte daleko od tebe. Ima i kod nas galebova dosta kada se ore. Nekada ih nije bilo, pre 20 i više godina su vrane išle iza traktora kada se ore. Inače kod nas za sada nema oranja, suvo i dalje.
 
Ima po Vojvodini ribnjaka ,eto i galebova.Juče vidim nešto se galebovi uznemirili .Izorao sam mladu lasicu a oni ne smeju da je uhvate.Miševe tamane ,pre par godina sam video da mlade hrčkove tamane ali lasicu ne smeju.Ovo mi je drugi put od kada orem da sam izorao lasicu.
 
Kod nas ih tokom cele godine ima na deponiji,i čim spustiš plug kao da osete evo ih...nema miša da im promakne...kriminal je gledati ih kad se posvađaju oko miša pa im ulet vrana i otme plen...
 
Kod nas su jako retki traktori u oranju. Od zadnjih kisa je valjda bilo samo psenica da nikne, oranja u pokusaju su katastrofa, kao u betonu. Juce kolko sam cuo zadruga i jos jedno fizicko lice lomili plugove.
Preostalo mi jos 44 kj, cekam jos.
 
url=http://fotkica.com/slike.php?slika=1_60522139_IMG_20191112_145327.jpg]
1_tmb_60522139_IMG_20191112_145327.jpg
[/url]
 
Nazad
Vrh