Oranje

A da ides malo plice i malo brze? Preduboko je 40 za 757...mozda ti prva ima malo veci zahvat pa lepse okrene zemlju...
 
Tom orackom kombinacijom sam orao vise godina. Problem je kod oranja po blatu sto druga brazda uvek hvata trag levog tocka iz prethodnog prohoda, zemlja bude ugazena i tvrda i kad je jako mokro, ruznjikavo izgleda.
 
A da ides malo plice i malo brze? Preduboko je 40 za 757...mozda ti prva ima malo veci zahvat pa lepse okrene zemlju...

Naprotiv cini mi se da prva brazda cak malo manje hvata,jest kad malo poplitim da je bolje ali i dalje nije to ono kako bi trebalo biti,neznam mozda je zbog glibavog zemljista,na toj njivi je bio kupus zasadjen.Nekako mi prva brazda i zemlju lomi i poklapa a i kao da mi se cini da cak i ide dublje ide.Da li kakvog uticaja imaju oni krajevi repovi na daskama jedan mi je pukao pa sam nemogavsi naci originalan kupio manji.
Ima veze i ovo sto Bubu pise,sto se tice gazenja levog tocka
 
Velika je to dubina i kolicina zemlje za taj plug. Da skines drugu brazdu i prva bi ti se vracala, ovako druga odma nabaci na prvu i ona tu ostaje, do iza druge nema sta da nabaci i ona se vraca nazad...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Jedan opet doktor 756 plug razvukao na 70 cm.Kaže skida od čapurice do čapurice.Nisam video kako to izgleda,pretpostavljam da je izrazito lepo ali nemam razloga da ne verujem čoveku.
 
a da malo zabrazdis plug na rucici? prva ce uvek lepo slagati dok druga ako je previse ukosena nece nekad lepo da prevrce zemlju, u kom polozaju ti je rucica za zabrazdivanje?
 
Previše duboko za taj zahvat. Plug će brazdu lijepo prevrtati tek ako je dubina manja od zahvata. IMT757 ima 2x35cm, dakle ori na 30cm dubine i sve će biti u redu.
 
Pocelo i kod nas prije dva dana:






Brat duzi 5106 i ore vece parcele dok ja s 549 idem po "coskovima" kojekakvima i rjesavam manje njive polako..



S 549 orem sva strnista koja su ljetos "poderana" gruberom na nekih 10-ak cm dubine. Zemljiste je pre rahlo, s 549 nisam lakse orao na ovoj dubini nikad. 25-27cm i samo pjeva. Ne svidja mi se sto se oranje vec sad rasipa, na nasoj zemlji to znaci u proljece blato...
 
Ova slika sa zadnje strane je podigla dosta prasine na FB. Isto je bila problematicna sirina zahvata i dubina rada buni ljude. Tu je jos plug podesavam i mrdan da se uskladi s traktorom pa je bio i "naglavljen" dosta pa se cinilo da prednja grabi sire a u biti je isla dublje. Vidi se na slici s prednje strane koliko je dubina rada (25cm otprilike) a vikali su da nema ni 20 al ajde...

Zahvat pluga je podesen ispravno, lanci labavi... Sto se dima tice i mene je iznenadilo. Ako se zagledas, vidi se tu i tamo neki dim al ni blizu kao prije...
 
Malo iz oranja ove godine :ppozdrav:

vTz0ox5.jpg


JJQbOuE.jpg


veOZHuK.jpg


MopUq4i.jpg


0SRMoei.jpg


1g7IXLq.jpg


xMEDTF4.jpg


Rilzkgf.jpg


UrxwEkL.jpg


O9KTWXH.jpg
 
Nazad
Vrh