Oranje


Da li neko ima ovaj plug i kako se pokazao ? upitanju je ermo pug...
Imam ja jedan star 25godina 2 glave obrtac, upravo ga remontujem kompletnog. Kupio ga za 900e prosle godine i sada hocu da ga sredim za narednih 25godina ;) .Kolega ima malo mladji 2003 god. Vuce ga sa fentom 120ks. Odlicno radi. Masivni i kvalitetni plugovi. Okacicu slike kada zavrsim remont ove moje grdosije. Lako se vuce. Ali tezak za mog rusa 892. Bojim se da nepukne ruka na okretanju. Morace jaci traktor da ga nosi.

Nada poslednja umire.
 
To znam da ima u futogu vozio sam se sa njim na spit u kacu ali me interesuje jos iskustva i kako zaorva tuluziniste u velikoj masi posto se dvoumim izmedju njega i kuna sta kupiti ...
 
Ogy jel si ti siguran da belorus 892 ne može da nosi taj dvobrazni olug?
Moracu da izmerim tezinu pluga ,ali dugacak je. Plus gazda od koga sam kupio plug stavio mu tockove za dubinu i to na neke momacki teske glavcine. Ljulja ruju opasno i moram da mu kupim neki jaci toplink ovaj moj od rusa drzi ali sto je sigurno sigurno je. A kolega Nikola sto se tice zaoravanja mase,odlicno je radio tamo gde je isao tarup na primer iz 142ke na mojim njivama. Vidim da je i kolega sto ima 3glave obrtac radio lepo jesenas. Kosio je sa 171om i 142om jesena kukuruz i tarupiro. I lepo je zaorao. Mada ovi sto imaju Khuna isto ljudi odlicno orali. Samo kazu da se khun teze vuce ali radi savrseno kada se dobro nasteluje. Ne poznaju se prohodi kako slozi.

Nada poslednja umire.
 
Ja danas uzoro pola hektra za djetelinu....gdje je bila sudanka islo je odlicno a gdje mi je voda unistila kukuruz,tu sam izvaljivo televizore.....
 
sBOKr
ept5jft.jpg
[/IMG]
PQ0RyLQ.jpg
[/IMG]

Poceli redom oranje pa kako bude.
Ovo je parcela koja 9 godina nije orana, bila lucerka pa tanjirano i zito. Islo kao nenormalno jutro ipo nije mi skinulo rdju sa daske kolko se osipa zemlja.
Dubina oko 28cm, potrosnja 13 litara na ovo parce zemlje
 
Ovde crnice ima oko 30cm ispod toga glincina bela i zuta katastrofa, kao beton. Ovo je peta klasa zemljista i izgleda jako lepo kad je suva ovako. Cak i ova crnica ima jako velik procenat glinovite frakcije i cim malo ovlazi kao guma je. Banacani iz komsiluka znaju o cemu pricam. Nije bas sjajna kako izgleda, zato sam i pozurio da se uzore dok je ovako jer ako krenu kise bice muke
 
Isprobavali traktore i plugove ja i komsija.
Strnjiste je potanjirano par dana nakon zetve. Ore se kao nikad...
Prosecna dubina oranja 28cm.[video=youtube_share;SjIw9iQIJS0]https://youtu.be/SjIw9iQIJS0[/video]
 
Teško je uklopiti dva različita pluga.Moji drugari oru po četvoro na njivi oranje na kraju izgleda nenamešten jorgan,ja se raspeavljam sa njima kazem da se podele da svako ode na po jednu njivu pa ce oranja biti lepa,njima ovako zanimljivije.
 
Nazad
Vrh