Oranje

Jel to orete duboko oranje ili za psenicu?

Послато са C1905 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam poucen proslogodisnjim iskustvom ipak odlozio duboko oranje.Rano je,vlazno je,toplo je....izbice trava kao luda.Posle muka i troskovi.
 
Ja sam poucen proslogodisnjim iskustvom ipak odlozio duboko oranje.Rano je,vlazno je,toplo je....izbice trava kao luda.Posle muka i troskovi.
Greska,bar za nas kraj...da je malo vise kise palo kod nas,mi bi vec uveliko zavrsili strnjiku-na proloce je razlika nebo i zemlja u pripremi(trebalo bi i kod tebe biti tako,nije ni vasa zemlja sjajna,iako je kvalitetnija od nase)vise vremena okrenute zemlje uradi svoje,a ako korov krene-tanjiraca...korov unistis,i najverovatnije imas prohod manje u predsetvenoj pripremi...Nadam se da se razumemo.
 
Zatvaranje ujesen ali kasnije početkom zime ako je moguće smanjuje dosta korove na proljeće a ako ih i bude spržiš ih sa 24d ili ako ima i uskolisnih totalom.
 
Krećemo već godinama u ovom nekom terminu, bilo je samo jedne godine i to dosta davno neke gorušice koja se lako rešila jer je bila mala a isterala je po oranju.
 
Sprzice mraz to sve,samo orite dok je suvo.
???da li je ovo posao???
2vmzwwp.jpg
 
Mislio sam na travu,a kad kazem suvo ne mislim na bukvalno suvu zemlju...A i ovo ce pojesti zima,jedino sto je sad problem posto moze nesto da nastrada
 
Šta je to na slici ,kameni ugalj ?:osmeh:
Ima toga i kod nas ali jako malo .Jedna dolja gde je proletos bilo mnogo vode se tako "kockala".
 
Eh Kiraj...Onda je kod nas ceo atar velika dolja...sve je to ok,i povecana potrosnja,i poneki sraf-ali da imamo novi plug,pa da ima garanciju,pa jos nekeko,al ovako...uzorasmo nesto sto bacasmo stajsko,a ostalo nek stoji,bez 40 litara jos na ove kise nema oranja...
 
Nazad
Vrh