Oranje

i ja sam dans orao .probao sam kupio sam ultra dizel odusevljen sam, kako traktor prima gas i kako radi.i nije skup 141 din sa popust.a gasno 131.al vrede oni 10 dinara mlogo.
 
Raco lepo ide ali je po meni suviše mokro i kakvo ti je to drkalo na plugu!?Nisam imao volje da slikam oranje i uslove od pre par dana na strnjici koja nije videla kišu od Maja meseca.Bela tehnika svih tipova.
 
Prvi put radim sa tim drkalom i mogu ti reci da sam se odusevio kako radi, nije mokro uopste nego je tako zemlja crna-masna.
 
Fotografija-0047_zpswvi1vzx2.jpg

Fotografija-0048_zpsrb8nwnhe.jpg

Prva slika razorano lucerište,druga strnjika.Obe su se orane u Sredu i to relativno lako.Danas pred veče to je skamenjeno.Parcelu gde je bela tehnika nisam slikao.
 
U utorak orao strnjak za setvu repice,lepo se radilo,dubina oko 27cm,suzio na 12 coli i gas,zatim presao odmah spremacem i uradilo se za medalju......
View My Video

- - - - - - - - - -

upsss,jel ume neko ovo da doradi,nesto mi se traktor snizio a rasirio,ako ne obrisite snimak a i post.....
 
Raca dobro ti je ovo drkalo , pogotovo kolko je jednostavno . Eto dobili smo i naziv za grupu priključaka . Nego za tešku zemlju bi trebalo neko drugačije drkalo .
 
Za moj plug vucem tesku branu e ta sto ga usitni to nemoze ni jedan setvospremac,a najvise tom kombinacijom radim kada je u pitanju prolecno oranje!
 
Nazad
Vrh