Oranje

Odg: Oranje....

ja sam skontao da je rekao da je svaki uradio 8 jutara... ovako nije losa potrosnja
 
Odg: Oranje....

ne ne zajedno smo uzorali 8j i svaki je doso 40l al ja sam tero 3 brazde i nek sam uzoro 3j a oni svaki po 2,5 znaci da su oni potrosili oko 16l po jutru a ja 13 odprilike racunato ugrubo.A u tih 8j je bilo 2j djeteline ki da asvalt ores.
 
Odg: Oranje....

Interesuje me jednobrazni plug.Ovako sta meni treba:
ogardio sam vocnjak pa mi zica nije svuda legla na zemlju nego ima rupa pa moze da se provuce zec.E sad meni treba usluzno da nadjem nekoga ko ce mi sa jednobraznim plugom obici oko vocnjaka sa unutrasnje i spoljasnje strane da mi nabaci zemlju na donji deo zice.
Moje pitanje je da li za to imaju specijalni plugovi ili mogu i naj obicniji samo da se pomere.
 
Odg: Oranje....

Uradi sa normalnim plugom koji je agregatiran za traktor jer ako stavis manji posto moras ici blizu stalno ce ti zanositi traktor ka ogradi i eto belaja. Ja sam odradio dvobraznim i ok je . Dakle ili ferac sa 1 brazdom ili sta imas .
 
Odg: Oranje....

Uzmi lopatu i nabacaj zemlje pored ograde. Kad sam ogradio vocnjak, otisli nas dvoica i za par sati popravili te rupe lopatama. Duzina ograde je kod mene 770m ali nije trebalo svuda da se zagrce.
Traktorom ces napraviti vise stete nego koristi.
 
Odg: Oranje....

A i kod mene je ta duzina ograde.Mislim da plugom se moze nabaciti malo zemlje da pokrije zemlja dva okna zice,da izgleda kao da je zica ukopana.
 
Odg: Oranje....

Interesuje me mišljenje iskusnijih forumaša šta misle da je dobro sejati na oranje koje će se obaviti tek ovih dana i to ne dublje od 20cm.Uslovi su katastrofa a treba se dobiti neka zemlja koja nije uzorana.Dajte neke predloge ili dobre savete.
 
Odg: Oranje....

Ja bih ti preporučio samo kukuruz . Šta bi drugo ? Ako bude vlažno proleće nije problem ali ako se prosuši pre setve baci veštak ( ako planiraš ) i piči 2-3 puta drljačom i pre setve naravno setvospremač. :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

A kako stoji zemlja jel rađena prošle godine? Šta je bilo sejano? Koliko ima žetvenih ostataka?
 
Odg: Oranje....

Bila je pšenica koja nije đubrena azotom već samo predsetveno i to jako siromašno.Ma zemlja je III klase i u suštini nije tako loša kad se radi na vreme.Ja sam dobio neke preporuke da sejem suncokret jer on trpi plića oranja i lošije uslove samog starta proizvodnje.
 
Odg: Oranje....

Didi ,ako ne uspes ovih dana da uzores onda bi bolje bilo da ostavis i radis sistem ori spremaj sej.Mnogo puta se pokazalo da je tako bolje raditi nego oranje pocetkom marta i tada obicno vetrovi toliko isuse zemlju da treba mnogo kise kako bi se kvalitetno obradilo i posejalo.
 
Odg: Oranje....

Bilo je pojedinih njiva koje smo zbog stalne kise i nemogucnosti da dodjemo do istih, a kamo li da ih pooremo, radili kako Kiraj predlaze.

U istom danu od strnjaka do posijanog zemljista. Davno je to bilo, ali se sjecam da se u takve njive uvijek sijao kukuruz i mislim da ce i ove godine tako biti na dvije njive, ako se bude dalo orati, tj ako se malo prosusi.
 
Odg: Oranje....

evo malo slike jučerašnjeg oranja

2jdkvtz.jpg


33c6ohc.jpg
 
Odg: Oranje....

ZRENJANINAC je napisao(la):
evo malo slike jučerašnjeg oranja

2jdkvtz.jpg


33c6ohc.jpg
da li si sam stavljao valjke i jel moze koja slika.posto bi ja hteo nesto da nabudzim na moj vogel.
Post je spojen: [time]1266098371[/time]
_________________________________________________
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-Ph-n46xjFY[/youtube]
ovako je islo kod mene pocetkom januara.
 
Odg: Oranje....

zzivica je napisao(la):
koliko brazda vuce?

Vučem tri brazde IMT 757.3 i paker valjak
Post je spojen: [time]1266071946[/time]
_________________________________________________
zike je napisao(la):
ZRENJANINAC je napisao(la):
evo malo slike jučerašnjeg oranja

2jdkvtz.jpg


33c6ohc.jpg
da li si sam stavljao valjke i jel moze koja slika.posto bi ja hteo nesto da nabudzim na moj vogel.
Post je spojen: [time]1266040771[/time]
_________________________________________________
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-Ph-n46xjFY[/youtube]
ovako je islo kod mene pocetkom januara.

Da paker valjak sam pravio na dva pluga i prava je stvar.Radili smo prošle godine i po suvom i po vlažnom uzorali oko 150j.
Post je spojen: [time]1266100796[/time]
_________________________________________________
Imaš u temi modifikacija Imt pluga sa paker valjkom pa pogledaj tamo
 
Nazad
Vrh