Ogledi kukuruza

Moja računica je malo drugačija .Na duž od 400 m stane 20 redi a hektar ima 35 redi.Primer 3080 podelim sa 7,8 (pošto je 8 redi skraćeno za 10 m.
3080 / 7,8 =394 ,87 ovo je težina 1 reda .................................................................................................................

394,87 x 35 =13820 kg/ha
Nisam brojao sklop u vršidbi .U proizvodnji su prinosi slični.Najmaji prinos je bio na parceli koju je krajem juna ,tukao led.Oporavio se ali je prinos smanjen za 15-20 %.Na toj parcel je bio 4717 i imao je 6600 kg/kj sa vlagom oko 16 .Taj isti hibrid je imao i preko 8 t /kj sa istom vlagom .U proizvodnji je 5222 imao najveći prinos.

to je u praksi, a u teoriji 35 redi x 0.7m x 400m = 0.98ha..
 
Ako se neko nije odlucio koje hibride da seje ove godine ima ovde jedan objektivan ogled sa preko 50 hibrida i nije namestena semenska kuca.
[video]
11wer87.jpg
[/video]

- - - - - - - - - -

10e1p3q.jpg
 
Juče sam video na ulici u Adaševcima NA.Lep momak, stasit,lepo obučen i na njemu majica na kojoj piše Agrimax.Sunce upeklo,on stavio kačketu na glavu a na njoj opet A...!
 
Znam ja kako on izgleda ali sam hteo da ga malo ulepšam,bar u priči.Možda ovaj forum čita i neka devojka pa da ga preporučjm!
 
Citaju ove gazdacke, narocito one koje nemaju brata pa im celog veka otac vice SINE:osmeh:
 
KWS je takodje u ogledu da se vidi razlika? Da li Dekalb daje malu ili veliku kesu za ogled?:osmeh:
 
Nazad
Vrh