Obrada metala

Kod mene nema ni jedna prod. sa aparatima pa moram ici negde u veci grad...nego koje marke su dobre i neke karakteristike koje bi trebao da ima..nerazumem se bas u aparate pa mi je svaka pomoc dobrodosla...pozz...

---------- Poruka napisana u 20:35 ---------- Prethodna poruka je at 20:30 ----------

ja imam neki aparat bergin 160a..pa mi treba jaci jer ovaj ima vec 30 god.....a da i sta znaci ono gde izlazi struja za elektrodu ima 70v ili 45v ...
 
pozz majstori,imam pitanje jedno,radil bi nosač za utege na svoj same,utegi imaju oko 500 kg,i sad mene zanima,koliko debelu pločevinu si moram kupiti,možda na otpadu ako nađem pločevine onda ću si odande uzeti,i kakve elektrode bi mi trebale,mislim koja širina,imam doma 2,75mm mislim dal budu to dosta ?
 

ja imam neki aparat bergin 160a..pa mi treba jaci jer ovaj ima vec 30 god.....a da i sta znaci ono gde izlazi struja za elektrodu ima 70v ili 45v ...

Na minimum amperazi imas napom 45 volti na maksimumu 70 volti.

Koju elektrodu, odnosno sta planiras da varis kad ti treba 250A? Ja sam pre mesec dva uzeo ovo http://www.jasictech.com/ProductDetail.aspx?id=186 otisla je kutija 2,5mm i kutija 3,25mm. Rano je za ocenu al, za sada je skroz ok

Izmeri ga koliko kila ima sve radi elektronika kad gekne kod majstora 100 evra za dobar dan.
 
Kupljen je bas zbog kilaze koja je 7,8kg Trebao mi je pokretan aparat a ne nekretnina .Radio sam nesto na visini 15-20m tako da je aparat za te stvari ko bog.Garancija dve godine a ako posle toga dodje do servisera sve preko 20% vrednosti novog, kupuje se novi jos moderniji ,laksi,savremeniji .tisi... kako bi se drugacije ponovili
 
peto... nemoj previse sumnjati u invertere... Ja sam imao na posudbi telwin technica 175(bolji model) i cjelu kombinirku smo s njim povarili gdje god smo trebali, bazicnom elektrodom 3.5mm nije ni pisnuo... Od tog dana sam rekao da cu si kupiti inverter, i uzao ovog ljeta LINCOLN electric 155... To cuda radi, kakvu god mu elektrodu das, drma svaku na usudim se redi za trecinu manjoj amperazi nego obicni aparat za zavarivanje koji imam kod kuce. 120A max na monofazno 160A trofazno. Incverter mi se pokazao jako odlican, i puno bolje odrzava luk, cak i kad se elektroda malo odmakne, pojaca struju da kompenzira nestrucnost rukovaoca, kad se previse priblizi, ne da da se elektroda zalijepi, ma strasna stvar.

Moj brat koji je totalni antitalent za zavarivanje je sa ovim mojim inverterom spojio dva komada lima 2mm debljine bez problema. Sto je i za najveceg strucnjaka s mojim obicnim aparatom bila nemoguca misija.
 
Koju elektrodu, odnosno sta planiras da varis kad ti treba 250A? Ja sam pre mesec dva uzeo ovo http://www.jasictech.com/ProductDetail.aspx?id=186 otisla je kutija 2,5mm i kutija 3,25mm. Rano je za ocenu al, za sada je skroz ok
Treba mi za neke ozbiljnije varove jer sa ovim mojim nemogu nista jace da zavaram zato sto je los aparat....kolko si platio ovaj tvoj inverter ?...kako se krecu cene ovi obicnih ?...pozz

---------- Poruka napisana u 07:14 ---------- Prethodna poruka je at 07:10 ----------

Na minimum amperazi imas napom 45 volti na maksimumu 70 volti.
Ima da se menja ti sam promenis zicu znaci ima dva izlaza ja radim na 70v ali vidim pise da 45v ima vecu amperazu pa mi nije jasno i onda ja prebacim kad ono elektrode se samo lepe i ja onda vratim na 70v.....
 
Može li mi ko stručan pomoći,treba mi plazma sa sečenje metala do oko 20-25mm,koliko ampera je za to potrebno,i koji su bolji,trajniji,invertorski ili ili oni klasični koji su robusni,dali neko zna neke cene novih i slično
 
Može li mi ko stručan pomoći,treba mi plazma sa sečenje metala do oko 20-25mm,koliko ampera je za to potrebno,i koji su bolji,trajniji,invertorski ili ili oni klasični koji su robusni,dali neko zna neke cene novih i slično
nazovi Plazma commerce iz cortanovaca taj prodaje,a kolko znam i ivanov brat prodaje plazmu od 140ampera,ta po papirima sece do 40mm
 
Picture231.jpg


Bila je 650eu,tipu trebale pare hitno,mislim da realno vredi više!?
 
Drugari , trebam jedan savet a nisam baš iz struke metala.

Naime , za potrebe neke mašine potrebni su mi krugovi prečnika 270 mm na limu od 3mm . E sad dali seći sa plazmom ili nekim drugim postupkom ? Na tim krugovima mi takodje treba i busenje rupa na CNC mašini .

Kakve su cene sećenja plazmom? Imali neko od vas da radi ovako nešto ili zna nekoga ?
 
Ako ti treba cnc secenje to imas u jeep commerce u bg. Cena je oko 100 din/kg po utrosenom materijalu(Č0361)+usluga sečenja laserom 150din/min +PDV.ako te interesuje cena posalji ima mailom crtež u Auto cad-u i za sat-dva ces dobiti predračun.ako želis javi mi se na pp dacu ti br mob tog coveka sto radí na laseru.
 
@Sale
Pogledaj ovaj link: http://www.aquarez.rs/waterjet.html pa se rasptiaj. I laser će ti odlično završtii posao. Naravno i klasičan veći strug dolazi u obzir da ne pominjem cnc glodalice...Obavezno na cretežu stavi tolerancije mera i kvalitet porvšine reza, sve definiši na početku, u protivnom na kraju možeš biti razočaran. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh