Obrada metala

na svaka tri metra ide lezaj, na krajevima aksijalni a unutra klizni, od koterma
 
Neznam gde je najadekvatnije ovo da postavim, pa evo stavljam ovde. Naime nabavio sam katalog elektroda slovenačkog proizvođača "Elektrode Jesenice" pa za sve majstore koji imaju nedoumicu šta sa čime zavariti, evo katalog koji može dati odgovor:

http://www.box.net/shared/b1lczvzum5
 
Више нисам у недоумици шта и чиме заварити али где то има да се купи? Сад ми је јасно зашто нисам могао да заварим једну ременицу са електродама за сиви лив(гус) а са прохромским сам је заварио сем такоо.
 
MONTOYA je napisao(la):
zašto na krajeve aksijalni :sta:
ja na krajeve sam stavio 6206EES a na sastavku 6205
Ako stavite lezajeve na sastavke da li nece tamo da se zadrzava zrno i da zagusuje transporter?
 
ivanhoe je napisao(la):
Nije trafo za pocetnike :nono: ni slucajno!
Neznam variti. Sa invertorskim sam solidno kostur garaze napravio.Trafo mi je ili lepio ili progorevao. (Imam slabu nestabilnu struju)
to se vezbom ispravi inace trafo je zakon :D ps pri pocetku varenja elektrodu ukoso drzis i palis
 
sasa22 je napisao(la):
jesen se blizi, pa da se spremimo.
11qkdv4.jpg

@sasa 22 -gdje si nabavio spirale za pužni transporter.
Koji vanjski promjer si uzimao i kako se kreću cijene.
Moželi detaljnije oko nabavke toga?
 
Pravljeno na strugu (masina za tokarenje ::namigivanje:: ) lim 2mm isekao na kvadrate i strugar mi napravio prstenove koje sam kasnije izvario.Sto se tice precnika imas u temi uradi sam obrazac za izracunavanje,mislim da clan Robins postavio.
http://poljoinfo.com/index.php?topic=13206.0
izvinjavam se postavio je clan kompaj
 
Nema baš neke veze sa poljoprivredom ali radi se o obradi metala, pa reko ajd da postavim par slika, sos čime se zanimam ovih dana....

2ev6upz.jpg


htxzi8.jpg


11v5its.jpg
 
Tu će biti ulaz u nove kancelarije u firmi gde radim.... Samo još nisu izbili vrata....
 
Evo opet ja da postavim koju slikicu sa radnog mesta.... Ovog puta je u pitanju varenje sivog liva:

2n0u90.jpg


25jzj8k.jpg


6rhds9.jpg


28aj6ug.jpg
 
@Mityo

Kakva je ovo konstrukcija, neko postolje? Čini mi se da je ovaj veliki masivni dio odlivak, jesam li u pravu, a zanima me jeste li ovo na sivi lik zavarivali neke ploče od čelika, tako se na slikama čini? Veoma lijepo uradjeno, posebno kad se uzme u obzir kako je sivi liv nezgodan za zavarivanje.
 
Pre neko vreme sam imao plan da prikolicu prepravim tj da je uradim od lima i onda sam otisao kod majstora da se pogodimo,sve je odgovaralo osim aparata za varenje,bojao sam se da mi ne istopi sasiju pa smo odustali.Evo masine o kojoj se radi.
Hteo je sa ovim vecim,kaze nece sa malim da se igra.


 
Nazad
Vrh