Objekti za držanje svinja - svinjci

Pozdrav, tek sam krenuo da drzim krmace, imam za sad 4 a u planu mi je da prosirim na 12. Planiram da zidam prasiliste pa me interesuje jesu li dovoljna 3 prasilista na 12 krmaca? I interesuje me jel mogu da drzim po 3 krmace zajedno u jednom boksu 2,2m x 4m?
Bilo bi dobro barem 4 prasilišta, na taj broj krmača, to sve zavisi kako se pogode prašenja, nekada je 3 dosta, a nekada će i 4 biti malo.
Što se tiče držanja više krmača u jednom boksu, to je loše rješenje uvijek se kolju. Bolje je napraviti više manjih boksova pa po jednu držati.
 
Za krmace je najbolje zagraditi par ari i napraviti jednu supicu da imaju gde da se sklone od kise i da jedu na suvom, napraviti im jednu kaljugu da se kaljaju i pustiti ih da uzivaju, kakvi boksovi i fioke
 
Sto se tice držanja krmača zajedno to sve zavisi od krmače, ako ih ima tri uvek će dve da tuku treću.. Ja sam držao po dve u svinjcu zajedno i uglavnom sam morao da gledam koja se sa kojom slaže pa se onda ne tuku. Čim sam napravio neku rokadu odma talambus.
 
Uzivancija
a607ee7052f5dda4e99bbe11c12d991a.jpg


Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Za krmace je najbolje zagraditi par ari i napraviti jednu supicu da imaju gde da se sklone od kise i da jedu na suvom, napraviti im jednu kaljugu da se kaljaju i pustiti ih da uzivaju, kakvi boksovi i fioke
Управо тако имам план ... Пари се и у башту до пред прашење... Физичка активност, витамин од сунца непроцењиво
 
Nazad
Vrh