Objekti za bavljenje zivinarstvom

robins

Banned
Učlanjen(a)
30 Nov 2008
Poruka
564
Lokacija
Glibovac
Mislim da bi jedna tema o objektima u zivinarstvu bila od koristi a tu bi moglo biti korisnih slika, saveta i prakticnih resenja. Postoji vec tema o opremi u objektima tako da bi objedinjene bile korisne i sadasnjim i nekim buducim zivinarima da lakse naprave i opreme svoje zivinarnike i da pri tome naprave sto manje gresaka koje smo svi pravili jer nismo imali nekog iskustva. Sto se saveta tice mislim pre svega na polozaj objekta, raspored i kvalitet opreme za hranjenje, pojenje, osvetljenje, ventilaciju i klimatizaciju kao i savete sa pravne strane jer to pri predstojecoj legalizaciji moze biti od koristi. Idem na farmu da uradim neke slike pa ih postavljam a voleo bih da svi budemo vredni po tom pitanju.
 
Lepa tema.
Ja drzim 60 pilica u turnusu iskljucivo za sebe.
Trenutno ih drzim u podrumu gde im je odlicna temperatura sve dok ne dodje leto,tada u podrumu bude oko 30-35 stepeni.
Znam da je preporuka da se pilici ne tove od sredine juna do kraja avgusta,ali ja bez mesa ne mogu.

Zato bih hteo da izgradim novi mali objekat samo za pilice,da moze da stane od 60-100 komada i da im bude idealna temperatura kroz sva 4 godisnja doba.

Koje dimenzije objekta preporucujete i od cega odraditi izolaciju?
Ja sam mislio jedno 4m duzina,3m sirina i 3m visina,trebalo bi da bude dovoljno za 60-100 komada :D

Jedan kolega koji drzi farmu koka nosilja mi je pricao o tome,ali sam zaboravio pojedine stvari,uglavnom mi je rekao da kad budem pravio,da prozore pravim na severnoj i juznoj strani zbog protoka vazduha,na severnoj strani samo da bude otvor jer ce tu uvek da ulazi vazduh,a na juznoj strani da bude ventilator koji izbacuje smrdljivi vazduh.

Da li je takav polozaj dobar?

Hvala.
 
Gledao sam prosle nedelje kod Zaharija na B92 o dva brata, ne mogu da se setim tacno gde to, koji imaju farmu koka od 10.000 komada, pravljena je na principu hangara sa polukruznim presekom, kazu da su vecinu oni sami radili, pravljeni su lukovi od profila i na njih je stavljen rebrasti lim, koji sa unutrasnje strane ima 10cm stiropora, greju sa 15m3 drva u sezoni i kazu da ih je kompletna farma sa svim sistemima za hranjenje i pojenje kostala oko 100e/m2.
 
Ta dva brata su iz okoline Valjeva i objekat je stvarno dobar a u njemu drze tovne pilice a ne koke nosilje. Objekat ih je sa opremom kostao oko 100E/m2 a to bas i nije povoljno jer zidani objekat sa izolacijom i opremom je nas kostao manje od toga pre 2 godine a sada su gradjevinski materijal i radovi malo povoljniji. A sto se tice podruma oni su stvarno dobri za tov posto im je temperatura konstantna a ako je leti toplo zasto ne uradis neku izolaciju jer je to boje nego za zidas nov objekat. Imas ovde dosta tema kako se snizava temperatura tako da uz dobru izolaciju podrum moze da bude odlicno resenje za leto. ako je temperatura oko 30 stepeni to nije tako opasno a uz par zaledjenih plasticnih boca i ventilator to se spusta za nekoliko stepeni dole.
 
Nisam shvatio da je bilo ko spominjao tovne ili koke nosilje, sto se tice radova ispadnu oko 40.000 na objektu od 650m2 znaci grubi radovi sa krovom i 5cm stiropora okolo, otprilike. Ovo su veleprodajne cene u Crnoj Gori, kod vas pretpostavljam da su oko 15% nize.
Ne znam koliko kosta aparatura.
 
Posto sam obecao slike evo napokon i da ih postavim. Farme su za odgoj i eksploataciju koka nosilja teske linije a koliko god dobro izgledale imaju nekih gresaka tipa postavljanje osvetljenja i linija hrane i vode ali smo sad naucili. Jos samo da bude dobrih godina pa da se posao prosiri.

 
posto sam novi na forumu, red je da se predstaim. Ja sam Marko, inace sam iz Prijepolja.
Post je spojen: [time]1298400830[/time]
_________________________________________________
Jel ima neko mozda malo preciznije podatke koliko košta izgradnja jedne farme od 10 000 pilica (izgradnja objekta, prateca dokumentacija, dozvola i td...). I kakva je fora izgradnje ubjekta u obliku plastenika?
 
Da osvežimo malo ovu temu


vslwtc.jpg
 
Ako nekog interesuje u Indjiji se izdaje komplet opremljena živino - farma. Farma ima 6 objekata po 1000 m2, napajanje vodom, strujom, gasne instalacije. Ima i sisteme za pojenje pilića, sisteme za hranjenje i ventilaciju.
 
Cena zavisi od vremena zakupa, da li se uzimaju svi objekti u zakup ili samo neki, da li se daje neko sredstvo obezbedjenja ( menica ) i sl. Cena za ovakve stvari obično nije fiksna već zavisi od ostalih uslova i obično se ide na dogovor, naravno ako objekti odgovaraju Vašoj proizvodnji
 
Cena zavisi od vremena zakupa, da li se uzimaju svi objekti u zakup ili samo neki, da li se daje neko sredstvo obezbedjenja ( menica ) i sl. Cena za ovakve stvari obično nije fiksna već zavisi od ostalih uslova i obično se ide na dogovor, naravno ako objekti odgovaraju Vašoj proizvodnji
Pozdrav,da li mi neko moze reci da li se moze kupiti oprema za farmu tovnih pilica na rate od neke firme...farma je za 10-15 000 pilica.
 
Sem Jomepeksa...oni ne daju na rate ...imate li jos nekih kompanija za opremu?
 
Nazad
Vrh