Ožiljavanje reznica cveća

Djukic

Član
Učlanjen(a)
8 Mar 2010
Poruka
38
Najbolji način za ožiljavanje reznica iz moga iskustva je pod flašom.
Potrebno je odrezati donji deo flaše, izbušiti rupe kako bi pri zalivanju oticala suvišna voda, staviti zemlju, pobosti reznice biljaka, zaliti i pokriti sa gornjim delom flaše ne stavljajući zatvarač.
26-02-2010136-1.jpg

Na slici su reznice pasiflore koje sam stavio na ožiljavanje.
Za nedelju dana su pustile korenje
26-02-2010133-1.jpg

Nekoliko dana ih privikavam na suvlje okruženje prvo postepeno skidajući gornji deo flaše, a zatim još nekoliko dana ih držim nepokrivene
26-02-2010132-1.jpg

Nakon toga ih rasađujem.
Mnoge vrste sam ovako ožilio, bez hormona i veoma efikasno, jasmin, brunfelsie, lantane, hibiskuse, kalistemon...
Post je spojen: [time]1270043191[/time]
_________________________________________________
26-02-2010073-1.jpg

passiflora caeurela trenutno cveta, nakon cvetanja i nju ću orezati za ožiljavanje, kao i passifloru alardi od koje sam već ožilio nekoliko reznica (na slici).
 
Rekla bih pre genijalno ja jesam razmnozavala ali pod teglom ovako je puno prakticnije.....
 
Пре него што направите резнице узмите шаку пшенице оне тврде и потопите у воду па кад набубри одлите воду, нека зрна проклијају 2мм.ДРВЕНИМ тучком изгњечите зрна и по 2-3 ставите у рупицу па онда резницу на то и затисните.
Резнице се пре садње намачу Славолом или Агростемином.
 
Mi smo ove godine za razmnožavanje fikusa benjamina koristili onu veliku flašu od 5 litara na isti način, samo smo je odsekli popreko.
 
Za ožiljavanje reznica u vodi dobro je grane vrba ostaviti da prenoće u posudi sa vodom, sledećeg dana se grane od vrbe izvade a u tu vodu se stave reznice koje nameravamo ožiliti. Vrba je prirodni hormon za ožiljavanje. Slavol je dobar za ukorenjavanje već niklih biljaka, a sa agrosteminom nisam imao ništa bolje rezultate nego sa ožiljavanjem bez ičega.
 
Hvala na savetu .... Ja sam nabavila hormon od 1% i 3% pa sad isprobavam razliku......
 
zdravo....ja sam nowa na forumu.....imam jedno pitanje kako da ozilim visecvetnice....tj.pitome ruze......?,........ :cao:
 
Prvo pretražiš forum, pa ako ne nađeš odgovor, onda postaviš pitanje, sa što više detalja, da bi mogla dobiti smisleni odgovor.

Evo jedan koristan link, pa ako budeš imala još nekih pitanja, javi se.

Grebenicenje Ruza
 
Ako ožiljavate veće količine reznica, preporučujem
Klasmann supstrat STECKMEDIUM

Dezinfikovan, sa dodatkom hormona i veštačkog djubriva u
količinama koje su izbalansirane za mladu biljku.

5108_1.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh