Nikad ovako !

Ja vozim upravo tog malog zmaja pa niko ne hebe u saobraćaju....mogu misliti kako je drugima..
 
Ja vozim upravo tog malog zmaja pa niko ne hebe u saobraćaju....mogu misliti kako je drugima..
Ma niko ne jebe ni traktor a kamo li kombajn. Džaba i signalizacija i žmigavac ne jebu živu silu počinju da pretiču još sa 200 m i ako si dao žmigavac da skrećeš. A kako reče Momo najopasnija je brzina, prošle nedelje se u mojoj okolini tačnije u Velikom Gradištu desila nezgoda u kojoj je poginuo motociklista koji je imao 24 god,udario je u zadnji desni kraj auta koji je išao iz suprotnog pravca i skretao je levo i ispada da mu je presekao put malte ne isto kao onaj traktorista na snimku i vozač auta je bio pritvoren 24 sata ali su posle objavili da je pušten i da je vozač motora vozio 170 na sat i bez vozačke dozvole
 
Vidi drug,svaki dan se desi neko njesra...pre dva dana zadružni traktor skretao levo,sve ispravno,sve po pe esu,i zapuca se magarac na bajku u njega, obilazio kolonu baja gde nije trebao...juče bila sabrana devojčici,pre nekako išla da dekom,prošli kroz zeleno,al se klipan na crveno sa 150 zapucao u njih,deda na mestu,devojčica posle 10ak dana preminula....takvih sranja nažalost stalno ima...
Al je svet zbunjen i sluđen,i ide ko muva bez glave...sedneš za volan i misliš o ovom onom, kreditu,poslu,ratama a niko ne misli
na vožnju...
Pa koliko se puta svakom od nas desilo da dođe kući, uveče recimo,i da se ne seća dobrog dela puta... mozak luta na sve strane..
 
Vidi drug,svaki dan se desi neko njesra...pre dva dana zadružni traktor skretao levo,sve ispravno,sve po pe esu,i zapuca se magarac na bajku u njega, obilazio kolonu baja gde nije trebao...juče bila sabrana devojčici,pre nekako išla da dekom,prošli kroz zeleno,al se klipan na crveno sa 150 zapucao u njih,deda na mestu,devojčica posle 10ak dana preminula....takvih sranja nažalost stalno ima...
Al je svet zbunjen i sluđen,i ide ko muva bez glave...sedneš za volan i misliš o ovom onom, kreditu,poslu,ratama a niko ne misli
na vožnju...
Pa koliko se puta svakom od nas desilo da dođe kući, uveče recimo,i da se ne seća dobrog dela puta... mozak luta na sve strane..
Šta da se radi,svako ima neku muku
 
Haha, kolege, ala se vodila polemika povodom snimka koji sam postavio... Drago mi je da čujem različita mišljenja. Samo ću dodati da je snimak iz moje Nive, vozio je moj otac koji ne divlja nikada na putu. Na ovom delu puta je i blagi uspon (mada tako ne deluje na snimku), a pre toga je krivina. Bezbroj puta sam tuda vozio i verujte da (dobra) Niva ne može da razvije više od 70km/h od krivine do mesta gde je snimak nastao.
 
Kad izgori njiva pod kukuruzom odakle krenuti i kome se žaliti?
Koliko sam upoznat indjija još nema poljo čuvarsku službu...sup sam zvao malo pre al od toga slaba Vajda koliko vidim...vatrogasce nisam zvao jer dok su mi javili i dok sam ja stigao vatra se ugasila samo se dimilo po malo...
Verovatno se tu krivac ni ne može naći,al ne mogu baš da sedim skrštenih ruku...
 
Ja zato sutra skidam kukuruz,vlaga ne mogu cekati,toliko se pali da me strah da i meni ne izgori njiva...juce sam isao kolima obilazio,jer ti isti cigani koji mi upalili kukuruziste radi pabircenja pre nedelju dana, su palili na 30-ak metara od moje njive neko kukuruziste,jos kad sam se vozio ka njivi ,izdaleka delovalo kao da i moja parcela gori,nije bilo svejedno.Kanali puni suve trave i zbunja,to kad uhvati vatra i uz pomoc vetra ne zaustavi je niko.
 
E moj sremac, znam ti muku. Prosle godine mi se zapalila parcela od 2kj, stigao sam na sam finis, kad su mi javili. Nikad nisam saznao ko je, ceo atar je goreo, vetar je duvao na sve strane.

Nemas kome da se zalis(osim ako provalis odakle se zapalilo), familiju okupi i skupljaj dok ti je na njivi, jebiga...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Evo okupljam,biće nas desetak do 15 ljudi u dve smene,kad ko dođe s posle ili ne krene na posao,jbg gteota ga ostaviti a pitanje hoće li se moći prodati,jel ga jede stoka tako oprljenog?
 
Ja sam cuo da ga svinje rado jedu.
Inace skupljao sam i ja tako jednu njivu pre koju godinu, tezak, tezak posao, sagnuti se za svaki koren, ledja pucaju, od te garezi se tesko radi, svi smo bili umazani maksimalno, ne preporucujem da skupljate na gomile pa posle u prikolicu jer je dupli posao i brzo ce da vam se smuci. Po meni najbolje je zakaciti za traktor 5-6 manjih prikolica(sto vise to bolje) i odmah bacati u prikolice , i tako pomerati voz. Mi smo taj kukuruz posle u kombajn pa na silos, nisu pravili problem
 
Ma jede ga stoka, ne sekiraj se. Ja sam svoj prodao ljudima u selu bez problema, očistio se čađi kad je prošao kroz krunjač. Jel poveća parcela u pitanju? Mi smo za 2 dana pokupili kukuruz, s tim da nam je neko "pomogao" sa koliko stane u stojadina. Svejedno, 1 dan= 1 kj , nas sedmoro.
 
Kod nas čovek sakuplja i kruni krunačem već danima.Zapalili su mu 7 k.j vrhunskog kukuruza.Ni najgorem neprijatelju ne bih to poželeo.
 
Јешће га стока поготово свиње сигурно.
Пре неколико година су тостирали скоро сав кукуруз због токсина. У фирми где радим.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ja sam imao jedne godine oko 8t nagorelog ,jedu svinje kao sumanute,probaj ponuditi nekom ko ima svinje u zamenu za dobar kukuruz.
 
Mom komšiji zapaljeno hektar kukuruza. Čovek palio šašnicu, pored uhvati strnjište i ode u kukuruz. Pobegao kući, pa je zvao vatrogasce. Parcela 3.5 ha, izgorelo oko hektar kukuruza, zahvaljujući vatrogasnoj koja je relativno brzo stigla. Skupljali su dva dana, izgledali su kao da su kroz odzak prošli. Kaže mi da ga jedu svinje lepo.
 
Kamo sreće da smo danas kroz odžak prošli...pa to je strasno,ne možeš se saprati,samo svinjski sapun pomaže...al pokupismo ga,jutro i frtalj,ceo dan al nakupili bezmalo tri zmajevke...greota da ostane....al i dalje gori ceo dan koje gde po ataru,a ima još kuruza, što je najgore i ja imam još...
 
Nazad
Vrh