New Holland

Učlanjen(a)
4 Jan 2008
Poruka
2.944
mladen je napisao(la):
uh ti ga becarino maksimalno iskoristi kolko je to konja da mu nije puno taj plug :zli:
Kod mene nema mrdanja il će pošteno radit il neće nikako. :osmeh: A ima 92 konja, ali su to strašno živahni konji. Evo još dvije slike di se mali div upinje.

Učlanjen(a)
4 Jan 2008
Poruka
2.944
Rastislav je napisao(la):
Meni se isto svidja New Holland ajde napisi dali si imao nekakvih problema s njim.Cuo sam da neki imaju common rail ubrizgavanje.
Čuj pizdarijica (zanemarive sitnice) ima kod svih pa tako i kod NH, no u globalu nema frke, samo gas. Moja oba imaju standardne motore, nemaju common rail ubrizgavanje.

Čugi

Zaslužan član
Učlanjen(a)
15 Avg 2007
Poruka
2.117
Taj NH što je bio testiran u SAT-u je Kinez, da je bio pravi NH oduvao bi Mahindru, to nisu hteli da napomenu, ali sam ga provalio jer sam takvog NH Kineza detaljno pregledao na sajmu i odmah ga prepoznao na tom testu.

mladen

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2008
Poruka
758
to je reklama za mahildru to nemoze bit tacno :nono:

becarino kako si zadovoljan sa T5060
ja sam iso neki dan u novi sad T5060 je 35500e kolko si ti svog platio.

sta mislis o seriji TM imali su jednog na stanu TM140 nema elektronike mjenjac,hidroulika, jako mi se svidio cena mu je 44600e cene bez carine i PDVa

Učlanjen(a)
4 Jan 2008
Poruka
2.944
Čugi je napisao(la):
Taj NH što je bio testiran u SAT-u je Kinez, da je bio pravi NH oduvao bi Mahindru, to nisu hteli da napomenu, ali sam ga provalio jer sam takvog NH Kineza detaljno pregledao na sajmu i odmah ga prepoznao na tom testu.
Baš sam to htio napisat. Kaki kinezi i kojekake marke. :haha:

Dragan18

Član
Učlanjen(a)
10 Avg 2008
Poruka
5.473
Čugi je napisao(la):
I ja sam video da je to onaj traktor sto smo ga pominjali na forumu ...ali stvarno nista nisu spomenuli... i to je 100 % reklama MAhindrina...

Učlanjen(a)
4 Jan 2008
Poruka
2.944
Mladene još nisam uprego T-5060 (ima samo 20 r/h), no mislim da je to jako dobar traktor i da će se tako i pokazati. Platio sam ga jače od 40000 eura + PDV. I od opreme ima sve osim joysticka za utovarivač u kabini. Kad je bal nek je bal, uzmeš sve i teraj (meni treab te opreme vazda). Jasno ako ti ta oprema treba, a ako ne onda uzmeš samo ono što ti treba i furi.

branko

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16 Mar 2008
Poruka
8.326
Bećarino, i kada tako namontiraš nazad setvospremač a napred tu drljaču, da li ti je dovoljan jedan prohod za spremanje napr. za kukuruz?

Učlanjen(a)
4 Jan 2008
Poruka
2.944
branko je napisao(la):
Bećarino, i kada tako namontiraš nazad setvospremač a napred tu drljaču, da li ti je dovoljan jedan prohod za spremanje napr. za kukuruz?
S tom kombinacijomu radim u voćnjaku no vjeruj mi da je dovoljno i u pripremi za kukuruz. Evo ti slika kako to radi. To je samo jedan prohod.

Učlanjen(a)
4 Jan 2008
Poruka
2.944
cicimoric je napisao(la):
Ajde Becarino reci ti meni ovako:

Imas 892 ( 89 ks ) i onog NH od 92. Slicna snaga na papiru ali me interesuje koji je jaci u praksi
NH je življi na gasu dok je rus nekako žilaviji jer ima veće gume, teži je i ima veći okretni moment. Orali smo sa holandezom koji je lakši od rusa tonu i kad smo zakačili rusa on je išao bez brige no NH brže ore od njega (jasno kad su uslovi dobri, a kada je malo balavo onda je tu rus majka). NH je lagan i ima male točkovi te onda brzo "provrti" kad je mokro. No kad su uvjeti za posao dobri onda je NH ispred rusa koji kasni za njim.

Sale

Član
Učlanjen(a)
20 Maj 2008
Poruka
816
@Becarino
Da li si probao tanjiracu da vuces kroz vocnjak ? Ili mislis da je setospremac bolja opcija ?koliko imas metara od ograde do prve biljke u redu ( slabo se vidi na slici ).

Učlanjen(a)
4 Jan 2008
Poruka
2.944
Sale je napisao(la):
@Becarino
Da li si probao tanjiracu da vuces kroz vocnjak ? Ili mislis da je setospremac bolja opcija ?koliko imas metara od ograde do prve biljke u redu ( slabo se vidi na slici ).
Odgovorit ću u temi voćarstvo.

Vrh