Neki deo bosch pumpe???

laki91

Član
Učlanjen(a)
21 Apr 2008
Poruka
43
Lokacija
Batajnica
Imam neki deo (vise komada) bosch pumpe za koji uopste ne znam za sta je, niti da li se to trazi, da li ima neku vrednost itd. Prepostavljam da je za neke traktore. Ako neko slucajno zna neka javi. Hvala.





 
To je element linijske bos pumpe za ubrizgavanje goriva.Ne znam za koji je tip motora,provericu oznaku.
 
Proveravao sam i nema ga nigde u evidenciji a imam IPM katalog proizvoda.Moze da se desi da su ti elementi proizvedeni odavno (sto bih i rekao po izgledu kutije).Proveri sa nekim bosistom,oni sigurno znaju za koji je tip motora,a sto se vrednosti tice novi elementi nisu jeftini.
 
TO su ti kako kolega proka kaze elementi linijske bosh pumpe.Kostaju po komadu od 30 eura i vise.
 
Kako gdje.U mom kraju bosista uzima za reglazu bosh-pumpe i dizni minimalno 150 eura.Mislim na bosh-pumpu od IMT-539.Reglaza rotacione bosh-pumpa i dizni npr.za IMT-560 kosta minimalno 250 eura.Rijec je o IPM-ovim dijelovima.
 
Nije kod nas toliko skupo. Za ruke uzimaju 40-50 evra (osim za neke retke pumpe) plus delovi.
 
Kod nas je cena za ruke 20-30 evra + delovi,a u tih 20-30 evrova ulazi provera i rasklapanje i sklapanje bos pumpe,majstor kaze sta je crklo a na gazdi je da odluci sta dalje.Tako da reglaza bos pumpe,u zavisnosti od toga sta je otislo,moze da kosta od 30-200 i neki evro.
 
drugar kupio novu boš pumpu za 577 platio je nešto preko 200e a bošista da uzme 250 :sta:
pre dve godine na kombajnu mi ode rotor na boš pumpi dao moju i 150e za remontovanu
 
Pre par godina sam menjao rotor na pumpi od moje Rakovice 60 i samo rotor je bio 210 evra.Mozda su sad pale cene,iskreno,nisam nesto skoro imao posla sa bosistima.
 
Bošista kod koga radim svoje bosch pumpe i dizne mi je uzeo za kombajnsku pumpu kojoj je zakovao rotor 130 eura+10 eura po svakoj dizni uložak.Toliko sam dao i za pumpu od 577,Univerzala,Zastave i Borgona.Veoma sam zadovoljan kvalitetom.
 
Кад видим са каквим ценама се гађате,просто мислим да су неки преварени или не говоре истину ...
Ја сам слао у ИПМ пумпу за 533 .
Унутра све ново , само кућиште старо , спаковано и враћена са поштарином и гаранцијом од шест месеци износи равно 13 000 динара.
Исто тако се могу послати и ремонтовати дизне .
Елемент дизне за 533 кошта 590 дин а опруга 85 дин.
Ако неког занима спецификација за пумпу високогпритиска , могу и то да сликам и окачим овде .
 
Rotaciona IPM za IMT 560 27500 rsd. Za IMT 577 25600 rsd. Za rakovicu 65 30400 rsd. Upravo provereno.Pa vi vidite sta vam rade bos servisi.
 
Poslednja izmena:
Pumpa Lucas mi je vise puta skidana sa perkinsa T6.3544 motor dimi i dalje dali da nosim opet pumpu kod nekog drugog bosiste ili da kupim neku drugu pumpu.Znam da mi se njih nekoliko zalilo na imt 5106 da su poludeli urade na traktoru generalku i mucila ih pumpa nema kome nisu nosili u pocetku lepo radi onda motor pocinje da dimi gubi snagu... kad su novu pumpu nabavili traktor im se preporodio.E sad dali je isplativo kupiti novu ili naci neku drugu polovnu u boljem stanju stvarno neznam.Kontaktirao sam njih nekoliko neko nema neko mi nudi da probam sa IMR 120.Ljudi pocinju da me ozbiljno sludjuju svaki majstor svoju politiku vodi
 
Pumpa Lucas mi je vise puta skidana sa perkinsa T6.3544 motor dimi i dalje dali da nosim opet pumpu kod nekog drugog bosiste ili da kupim neku drugu pumpu.Znam da mi se njih nekoliko zalilo na imt 5106 da su poludeli urade na traktoru generalku i mucila ih pumpa nema kome nisu nosili u pocetku lepo radi onda motor pocinje da dimi gubi snagu... kad su novu pumpu nabavili traktor im se preporodio.E sad dali je isplativo kupiti novu ili naci neku drugu polovnu u boljem stanju stvarno neznam.Kontaktirao sam njih nekoliko neko nema neko mi nudi da probam sa IMR 120.Ljudi pocinju da me ozbiljno sludjuju svaki majstor svoju politiku vodi
odnesi ti kod žeravice u novo miloševo meni je na 567 radio dok nije uradio nije mogao da upali i kad upali dimi kao parnjača
 
Nosili su kod njega ti sto su mi govorili za IMT 5106 i kod zeravice pojavljivao se isti problem.Kao samo druga bolja pumpa ili pod ruku neka nova.E sad se dvoumim njih nekoliko mi je zeravicu preporucilo slicne probleme su imali kao ja i hvale se kako dobro radi e sad kome verovati nebih da se opecem da se pojavi isti problem a ja ulozio novac za majstora
 
Nazad
Vrh