Navodnjavanje

pa vidim koliko je loše tim ZAPADNIM SELJACIMA kad svi voze đon dira,fenda ,klasa i neverujem da i njemu uzmu žito ili suncokret pa čeka za pare kao ja po 6 meseci ili i njemu nevračaju pare za kupljeni traktor kao i nama i da li i on daje 6 litara mleka za 1 litar dizela i da li i tamo otkupe žito po 13 din. a izvoze po 23din itd itd itd itd :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono:
 
Evo malo navodnjavanja snimak je od pre oko mesec dana :ppozdrav:
2laexrn.jpg
29mrjbn.jpg
29mrjbn.jpg
 
Наслушао сам се свакојаких жалопојки,изговора љутитих гласова и претњи . Мало паора је спремно да макар саслуша до краја аргументе а камоли да све то и почне да примењује.Знам,има много објективних разлога али направите први корак,један ред ,сто биљака .Следеће године дуло и тако редом.
Пробајте,није тако тешко као што изгледа.

Вода и са њом и храна за биљке МОРАЈУ ДОЋИ У ЗОНУ КОРЕНА БИЉКЕ.
 
pidikanac je napisao(la):
pa vidim koliko je loše tim ZAPADNIM SELJACIMA kad svi voze đon dira,fenda ,klasa i neverujem da i njemu uzmu žito ili suncokret pa čeka za pare kao ja po 6 meseci ili i njemu nevračaju pare za kupljeni traktor kao i nama i da li i on daje 6 litara mleka za 1 litar dizela i da li i tamo otkupe žito po 13 din. a izvoze po 23din itd itd itd itd :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono:

Nemoj me pogresno shvatiti ali krivica je u nama ne u njima !
Mi dopustamo da nam otimaju i da nas varaju !

Inace cena mleka koju dobije seljak je u zavisnosti od kvaliteta oko 0, 27 € po litri a cena dizela je 1,40 € a otkupna cena za psenicu ( odmah posle zetve bez skladistenja) je 160 € po toni )
Imaju naravno vecu sigurnost za svoj novac nego u Srbiji .

Post je spojen: [time]1282572262[/time]
_________________________________________________
pidikanac je napisao(la):
pa vidim koliko je loše tim ZAPADNIM SELJACIMA kad svi voze đon dira,fenda ,klasa i neverujem da i njemu uzmu žito ili suncokret pa čeka za pare kao ja po 6 meseci ili i njemu nevračaju pare za kupljeni traktor kao i nama i da li i on daje 6 litara mleka za 1 litar dizela i da li i tamo otkupe žito po 13 din. a izvoze po 23din itd itd itd itd :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono:

Nemoj me pogresno shvatiti ali krivica je u nama ne u njima !
Mi dopustamo da nam otimaju i da nas varaju !

Inace cena mleka koju dobije seljak je u zavisnosti od kvaliteta oko 0, 27 € po litri a cena dizela je 1,40 € a otkupna cena za psenicu ( odmah posle zetve bez skladistenja) je 160 € po toni )
Imaju naravno vecu sigurnost za svoj novac nego u Srbiji .
 
pa interesuje me dali valjaju tifoni irtec?
Post je spojen: [time]1290804271[/time]
_________________________________________________
treba da kupim irtec,a imam ocmis koji je manji njega cu da prodam.
 
tamara1611 je napisao(la):
pa interesuje me dali valjaju tifoni irtec?
Post je spojen: [time]1290779071[/time]
_________________________________________________
treba da kupim irtec,a imam ocmis koji je manji njega cu da prodam.
koji ocmis imas moj stric ima f90 400m i ima problem sa namotavanjem,a ima i irtec f75 200m dobar zaliva sa dmb pumpom
 
imam ocmis 250m fi 75,i odlicno radi,nemam nikakvih problema sa namotavanjem.
Post je spojen: [time]1290807703[/time]
_________________________________________________
sta zalivate sa tifonom nikola?
 
ja sam se danas po prvi put ukljucio u ovu temu, i odmah sam se zbunio, ne zbog nekih ostrih komentara vec zbog sirokolikosti ove teme koja me ama bas vrlo interesuje -ceo dan sam na internetu zbog toga- i dosao sam do zakljucka da se ovde vrlo lako mogu otvoriti dve teme i to zalivanje u vocarstvu i povrtarstvu i posebno u ratarstvu, jer je ocigledno da se ove dve teme u koncepciji i sistemu navodnjavanja mnogo razlikuju, jer se u prvoj oblasti radi o mikro elementima a u drugoj o hektolirima vode . mene konkretno zanima ova prva gde bih mogao kompjuterski da odredim kako kolicinu vode tako i prihrane, nemojte mi zameriti ali misli da bi tako bilo bolje i efikasnije. ko moze da mi pomogne oko mog interesovanja neka pise.pozzzzz
 
provac je napisao(la):
ja sam se danas po prvi put ukljucio u ovu temu, i odmah sam se zbunio, ne zbog nekih ostrih komentara vec zbog sirokolikosti ove teme koja me ama bas vrlo interesuje -ceo dan sam na internetu zbog toga- i dosao sam do zakljucka da se ovde vrlo lako mogu otvoriti dve teme i to zalivanje u vocarstvu i povrtarstvu i posebno u ratarstvu, jer je ocigledno da se ove dve teme u koncepciji i sistemu navodnjavanja mnogo razlikuju, jer se u prvoj oblasti radi o mikro elementima a u drugoj o hektolirima vode . mene konkretno zanima ova prva gde bih mogao kompjuterski da odredim kako kolicinu vode tako i prihrane, nemojte mi zameriti ali misli da bi tako bilo bolje i efikasnije. ko moze da mi pomogne oko mog interesovanja neka pise.pozzzzz

Ove teme već postoje, ima svašta korisno da se pročita :ppozdrav:

http://poljoinfo.com/index.php?board=77.0
http://poljoinfo.com/index.php?board=80.0
http://poljoinfo.com/index.php?topic=495.0

Ako sam neku propustio, dodajte.
 
Dali neko zna gde moze da se nadje neka polovna pumpa za navodnjavanje sa svojim motorom?Treba mi neka jaca za tifon...
 
Treba mi za tifon fi100 duzina 400metara.Znaci minimum jedno 1200l i pritisak 8bar min.Jel imas ti nesto?
 
Ne znam raspitacu se pa ako ima sta javim. Razmisli sama da napravis. Nije komplikovano samo malo preracunas
 
Nazad
Vrh