Navodnjavanje maline

Veceras idem da zalivam sa sve KATJUSHOM
RUSKA 16 nosim i dzak creva uzo sam od mesara
Nadam se ulovu

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ja uvece i ujutro nalivam isto idem sa tim ciljem da vidim sta ce biti i oce li sta biti trebao bi sutra da berem,a komsija evo vec dva dana pokusava njegovu da obere ali mu ne ide kazu jako se tesko skida i radnici odustali od berbe!

Isti slučaj i ko mene... Jedva se odvaja...
Procice i ovo loše vreme, biće branja još sigurno

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Dosao sam sada 01:30 spremala se oluja celo vece ali nista ja se spremio 3pive, fitofert i bure umesto frizidera, reso za kaficu( nestalo plina) HEBEM TI ZENO MAIKU!!!!
KATJUSA spremna zapeta malo dalje na komsijinoj strnjici od uljane repe postavio dzak pilecih creva i nema GADA, sad kada sam posao kuci poneo sam onaj
dzak creva da nema dzaba veceru
VIDECEMO SE U TRI OKA I NEKO CE DA PUSTI DUSU!!!!
4ffdd4a38d459ddbc83c938be989c232.jpg


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Mani se ubijanja.... pusti prirodu da sama odradi posao... šakali su korisni... ne verujem da će te napasti. Ostavi im hrane neka imaju da jedu. Ako nema nekog kanala ostavi im i vode. Priroda mora biti uravnotežena i ona će sama sve regulisati. Ako čovek nešto poremeti obično mu se samom obije.
Pušku ipak nosi sa sobom. Municiju posebno.
drugarski pozdrav

2015 su fazani ulazili u gradinu i kljucali paradajz. Malo sam promislio pa sam im ostavio malo vode u plastičnim flašama na ivici bašte. Nisu više ulazili. Sada kada zalivam, zalijem i ostavim vodu kanaliću koji je presušio. Tako životinjke imaju vodu da piju. Nemam ogradu u voćnjaku, kad god imam nešto kostiju ili slično ostavim na međi da hranim predatore, retko ali ostavljam. Oni će dolaziti i proveravati da li ima hrane i plašiti zeke i ostavljati miris....
 
Za 10 ari uzmi onaj kanister od 1t podigni ga na neku platformu i zalivace bez problema, jos ako ima parcela pad, nista ti bolje ne treba

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Ja sam sa ruskom pumpom potapajucom u kacu od 500 l navodnjavo bez problema 20 ari . Za nju ti treba struja i moras voditi racun da ne ostane sekundu bez vode . Nema plovak i ne iskljucuje se kad istane bez vode inace moze dugo da traje i baca bas ljep mlaz vode
 
Mozda je ona velika ? Duga koja je oko 18 hiljada . Ta ti je nepotrebna za tebe al ako imas para ok je . Kod mene je ta ruska oko 3 hiljade i nema plovak
 
Ruske pumpe za vodu rakete sa plovkom i bez plovka. . .

Jacina pumpe 1.1kw/1100w , 2850 obrtaja u minutu , 3000 litra na sat do 120 metra dubine , izlaz za crevo je 1col , moze da se reducira na manje ili vece crevo. . .
Ovakva je 5000
GIDRO AGREGAT ORGINAL RUSKA POTAPAJUCA PUMPA ZA VODU
Snaga 280w , min dubina 3m , max dubina 68m , 1500 litra na 1 sat.
A ovakva je 2500
 
Vode ima na petom metru od vrha bunara, neznam koliko je duboko. Visinska razlika niije velika mozda nekih 1-2 m A od bunara do kace bilo bi oko 25-30m
 
Nazad
Vrh