Navodnjavanje maline

Moze li 3x20 da se pusta zajedno sa Ca ,B

Послато са SM-N9002 уз помоћ Тапатока

Zavisi koju kolicinu djubriva rastvaras i u kolikom rezervoaru vode. Npr. meni je zastitar rekao da 8kg djubriva koliko ja pustam mogu da pomesam sa 8kg calcijuma ali u 1000l cisterni vode pa da pustim kroz sistem. Medjutim posto ja pustam prihranu iz bureta od 200l, ja pustim prvo kalcijum (koji rasvaram malo duze), odma punim bure ponovo vodom i rastvaram djubrivo (ono se odma rastvori, agrolution special 324 npr) i pustam odma kroz sistem.
 
Kolege jel iko probao da navodnjava po danu ovo od 22 do 02h me ubi
A i nevidim nista samo slusam shakale i lisice
 
Ja navodnjavam obicno od 18 do 20 i nisam primetio da im nesto hvali. Ove sezone samo dva puta sam navodnjavao i danas treci put, a zelene se samo tako.
 
Mi zalivamo svako drugo trece vece bas je suvo ovde kod nas u Backoj

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ovde je SAHARA danas sam kultivirao tek na 10cm dubine i to bas uz red ima vlage a preksinoc je zalivano izmedju redova zemlja ispucala do 50cm dubine kukuruz i soja jedva odolevaju susi bice slab rod

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ja zalivam isto na treće veče... Mada se nadam da će i neka kiša večeras (počinje da pada).

Nalijem cisterne dan ranije da odstoje i pustim između 8 i 10 uveče pa kad istekne :)
 
Kolege jel iko probao da navodnjava po danu ovo od 22 do 02h me ubi
A i nevidim nista samo slusam shakale i lisice
Ja moju zalivam (kpk)samo po danu.Pustim oko 10h i iskljucim oko 11-11:30.Protok u trakama mi je 8l po metru duznom x 2, traka sa obe strane znaci 16l na sat.Kad prestanes da zalivas sunce i vruc vazduh brzo osusi zemlju i napravi "koricu" koja lepo drzi vlagu ispod pa se malina "hidrira" i podnese vrucinu bez da pocne da uvija list.
 
Danas sam rokao od 19:30 pa do 00:30
Ko joj j,be majku valjda ce biti dobro

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ja poceo predvec od 20-22h pa mi jedan komsija kaze kao ujutro od 07-11h onda opet naidjose neki strucnjaci obilazili maline i dosli kod mene pa mi kazu ni slucajno pre podne samo uvece i to max 2 puta nedeljno e jbg koga vise slusati i onda opet krenem uvece sa navodnjavanjem.
 
Ja poceo predvec od 20-22h pa mi jedan komsija kaze kao ujutro od 07-11h onda opet naidjose neki strucnjaci obilazili maline i dosli kod mene pa mi kazu ni slucajno pre podne samo uvece i to max 2 puta nedeljno e jbg koga vise slusati i onda opet krenem uvece sa navodnjavanjem.
Ja kad bih zalivao dva puta nedeljno na +40, mogao bih samo da je preorem.
 
Ti nazovi strucnjaci mogu da kazu nekome da npr. zaliva 2 puta. Medjutim to je ok ako je tamo zemljiste takvo da zadrzava vlagu dobro i ima konstantno nekih padavina... A i sa druge strane, krenem od mog kraja... Ja kod mene kopam na metar i crna raspita zemlja, a komsija koji je u ravni sa mnom i 100m dalje vec na 20cm ima glinu i zutu zemlju... Kad pada jaca kisa kod njega dugo lezi voda u basti, a kod mene mozes ici posle pola sata i nema blata :) Onda je tu naravno i ovo sugavo vreme koje dodatno crpi svu mogucu vlagu iz zemlje :/ Ja sam zalivao u cetvrtak i veceras moram opet, to je na 3 dana... Ali ako ne padne nista danas-sutra, vec u utorak cu morati opet... Vlage nema kod mene na 25-30cm... (znam jer sam kopao rupe za neke stubove na 50-60cm juce..)
 
Najveće pitanje ovde je količina vode za zalivanje a ne koliko puta i dugo... Neko ima trake 4h na sat a neko 10l na sat... A i te cevi ne puštaju uvek isto... Zavisi i od pritiska...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Evo sad dosao sa zalivanja a poceo oko 20h i terao do 01h sve je sad super oni GADOVI VRANE vise ne buse creva valjda im tvrda, ali zato se SAKALI skupljaju pored njive, ima neka crkotina a ja nisam poneo pusku da ih protresem pa u opste nije bilo prijatno biti sam sa sakalima!!!!!
Sledece zalivanje ide KATJUSA samnom i tri u red pa neka se dovlace zverovi
BICE TRSH BUM BEZ`TE KURJACI!!!!!!
 
Ajde bre Luka toliki coek pa da se bojis sakal ja bi bio sretan kada bi hteli da mi navrate u malinjak bar jedan!:osmeh:
 
Ja od zverinja u malinjaku imam samo zekonje :) To je najkorisnije zverinje ako ga ufaćkaš... Gulaš da se napravi samo takav ;)
 
Kod mene sistem radi vec 48 sati neprekidno i dan i noc.. Ocu da vidim sta ce biti sa malinjakom i ovako nema nista od nje, a ako se i osusi, bas me briga..
 
Ja uvece i ujutro nalivam isto idem sa tim ciljem da vidim sta ce biti i oce li sta biti trebao bi sutra da berem,a komsija evo vec dva dana pokusava njegovu da obere ali mu ne ide kazu jako se tesko skida i radnici odustali od berbe!
 
Moje su mekane k'o sundjer :) A o flekama neću ni da pričam... Samo one u većem žbunu i ispod lišća su onako, liče na nešto... Ono što je izloženo suncu je ćao-zdravo... :)
 
Nazad
Vrh