Navodnjavanje maline

Evo kolega je objasnio. Najbolje to da potrazis u radnjama sto drze vodovodnu opremu. Oni uglavnom i znaju sta gde ide kad im objasnis za sta ti treba.
 
Ako ti ne treba venil onda muf 2"-redukcija 2"na5/4" -i poluspojka 5/4".

A generalno, je l' to ima da se nadje u slobodnoj prodaji? Sve sto sam juce gledao je najvise na 5/4 i to nije frka, spojnice, poluspojnice, redukcije, itd... Ali nista nema preko toga (bar kod mene)... Ajde videcu sada da li mogu da iskopam negde na netu jos...

Hvala Savo :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Evo kolega je objasnio. Najbolje to da potrazis u radnjama sto drze vodovodnu opremu. Oni uglavnom i znaju sta gde ide kad im objasnis za sta ti treba.

Pa prvo sam i isao u radnje za vodovod... A ne zelis da znas kako su me gledali kad sam im trazio i 5/4, kamo li nesto drugo... Pri tome, ajde sto oni ne znaju kakve su to cisterne, nego sto i ovi tabani u poljo-apotekama ne znaju...

Hvala i tebi kolega :ppozdrav:

Ako ima neko jos neki predlog ili resenje, ja sam tu ;)
 
Na 5/4"... Kum mi je dao njegovu i tamo ima vec sve i ona je cool, a ja nabavih jos dve i kao , 'ajde "ima toga" da se ne cimam, medjutim juce skapirah da izgleda to nije bas tako lako naci :/

Znaci, treba mi onda neki prikljucak sa redukcijom 2" na 5/4"... Da li postoji tako nesto da se kupi ili moram neki 'custom' zbudž :)

Sad nesto citam za te cisterne da imaju nestandardan navoj na izlazu pa ni taj reducir koji bi kupovao neces moci da navijes..
E sad 'costum' zbudž obicno pravi vise problema nego sto ih resi pa mozda ovo malo pomogne i ustedi zivaca.:osmeh:

[h=3]Cisterna 1000l reducir na standardni navoj[/h]

[h=4]650 RSD[/h]
[h=5]5.32 EUR[/h]

Reducir za cisternu od 1000l , izlazna dimenzija 1/1 ili 5/4 , na ovim cisternama su nestandardni navoji, kada stavite reducir imate standardan navoj i možete u svakoj vodovodnoj radnji kupiti ventile, creva, nastavke ili bilo šta drugo jer imate standardan navoj. Prodavnica se nalazi Novi Beograd Milentija Popovića 32g Blok 22 ili robu šaljemo brzom poštom na vašu adresu.

Izvor: www.kupujemprodajem.com

 
Hvala b'ate Srb1n-e :ppozdrav:

Ja se vodio sa ovim sto mi je kolega Sava savetovao i odvede me Google na kupujem-prodajem isto i tamo nadjem nekog čovu iz Leskovac koji pravi prikljucke bas za cisterne. I salje mi sutra sve x2 i izacice me oko 1500rsd...

Eto, sad znamo za ubuduce ako nekome bude isto trebalo tamo 2021 godine i cita ovaj post :osmeh: hehehe
 
Bas mi cudno da u tom Beogradu nema, a ovde kod nas je to obicna stvar. Ja sam kupovao te zajebancije bas u LE i imas skoro na svakom koraku i ako ne znas bukvalno prolaznici ima da ti objasne sta i kako treba.
 
Eeee... A da treba da ti kažu kako se koji konobar zove u kom kafiću u krugu od 5km to svi znaju...

Btw i jesam poručio baš iz Leskovca od nekog čoveka... Sutta mi šalje :)
 
Drustvo da li i neko od vas ima problem sa VRANAMA meni su unistile creva ne samo meni nego mnogima u selu
Kod mene ima oko 200 rupa u redu gde su dva creva a red je dugacak 175m
Sutra idem da kupim ona deblja od 1mm zid
Ja veceras otisao na njivu da zalijem i upalim pumpu ali nikako da dobijem pritisak, ja dodam gas kad ono po celoj njivi gejziri imao sam kod sebe 200 spojnica i sve sam potrosio na 1 red gde su dupla creva a dugacak je 175m
Ovo je haos te PTICURINE su upropastile nas malinare sad su presle na povrtare jedu BOSTAN KRASTAVCE i PARADAJZ
 
Podivljale vrane :D ... Kod mene i u okolnim u baštama ima nekoliko koje već mesec dana se "deru" , tuku medjusobno...Pokusavaju da napadnu mačke, ne bih verovao da nisam video! Znači kao kad ptica grabljivica lovi svoj plen, tako vrane jure mačke! Tesko da ce je uloviti ali nisam video to do sada! Na osnovu vaseg iskustva znaci mogu jos svasta da ocekujem
 
Zedne ptice pa kljucaju creva da bi dosle do vode komsiji su isto oko 280m iskljucale i nece ti pomoci deblja creva.Komsija uzeo plasticne balone sekao na pola i punio ih vodom po njivi na svakih 20m i sada mu ne diraju vise creva generalno svi imaju taj problem kao da su vrane u sprezi sa prodavcima spojki za creva.
 
Podivljale vrane :D ... Kod mene i u okolnim u baštama ima nekoliko koje već mesec dana se "deru" , tuku medjusobno...Pokusavaju da napadnu mačke, ne bih verovao da nisam video! Znači kao kad ptica grabljivica lovi svoj plen, tako vrane jure mačke! Tesko da ce je uloviti ali nisam video to do sada! Na osnovu vaseg iskustva znaci mogu jos svasta da ocekujem

Sto se vrana tice, idi i kupi kod kineza ljubicaste balone i naduvane okaci oko i u malinjak i javi mi rezultate... Nesto ih u toj ljubicastoj boji plasi...
 
Zasto da ti javim rezultate ako znas da radi posao uzeo sam 5 kutija SPORT TRAP municije cuo sam i da plasticne flase napune vodom i na njih navuku crnu zensku carapu i pobacaju po njivi
Kace na kolje mrtve vrane
Bacaji mamke meso i cink fosfid
Kukuruze umuljaju u naftu pa bacaju po njivi
Svacim se ljudi bave da oteraju CRNE ZLOTVORE

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Kolege jedno pitanje da li je iko probao da zaliva maline nocu izraelkom umesto orosavanja

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Evo danas sam razvukao niva creva kpk pestan 6l po m kapaljke na 33cm zid creva 0,9 mm pa se nadam da ih nece izbusiti vrane veceras sam zalio i pustio mikro organizme kroz sistem i ma kraju me i kisa uhvatila evo sad sam dosao sa njive

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Okačite cd visoko na konac ili strunu, moraće da pobegnu.
Drustvo da li i neko od vas ima problem sa VRANAMA meni su unistile creva ne samo meni nego mnogima u selu
Kod mene ima oko 200 rupa u redu gde su dva creva a red je dugacak 175m
Sutra idem da kupim ona deblja od 1mm zid
Ja veceras otisao na njivu da zalijem i upalim pumpu ali nikako da dobijem pritisak, ja dodam gas kad ono po celoj njivi gejziri imao sam kod sebe 200 spojnica i sve sam potrosio na 1 red gde su dupla creva a dugacak je 175m
Ovo je haos te PTICURINE su upropastile nas malinare sad su presle na povrtare jedu BOSTAN KRASTAVCE i PARADAJZ
 
Posadio sam malinu, polka je u pitanju, na jesen prosle godine...
Na nekim mestima je nikla iz korena a negde uz stabla koja nisam sve posekao...
Vec par dana sam primetio da su listovi svetlo zelene boje, negde pri vrhu, ali sve cesce je pri dnu maline, ne znam da li bi joj trebalo zalivanje ili prskanje nekim preparatom... Molio bih Vas za savet
Unapred hvala
 
@ lovac luka
Posto si platio ta creva?

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Platio sam 16din metar duzni a pakovanje je 200m

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh