Navodnjavane sistemom kap po kap - KPK

Kupi,povoljni su,za racune preko 50000 dinara imas povracaj od ministarstva 40 %...

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
Da li u taj povracaj od 40% spada i ostala hemija i vestak ili samo oprema za navodnjavanje

Послато са SM-N9002 уз помоћ Тапатока
 
Kako se na ovo crijevo montira slavina za kap po kap?
14czimc.jpg

http://thedirtdude.blogspot.com/2009/05/how-to-set-up-irrigation.html[/QUOTE]
 
sto se tice prepravke ove pumpe imas ovde u http://poljoinfo.com/ostale-oblasti/majstori-zanimljivo/45/?topicseen gde su nase majstorijepa slobodno nebojsa pitaj sta ti nije jasno
a sto se tice traka tu sustvarno veliki problemi oko gvozdja u kojem mi voda obiluje pa i pored pustanja na svako 2-3 zalivanje azotne kiseline dolazi do zapusavanja traka
Da li neko moze da da kratko uputstvo o prepravci cetvorotaktnih benzinskih motora (pumpi) jer na ovom linku nema nikakvo uputstvo. Moze i koja slika radi lakseg snalazenja. Unapred hvala!
 
Bijeljina , radim sa takvim crijevima već 4-5 god. Bolje u svakom slučaju . Moraš imati spec. "kliješta" za bušenje rupa . Bila su dosta skupa ovde , platio sam nekad oko 40e čini mi se. Slavine su isto drugačije , prvi put kada radiš djeluje zeznuto ali i kao i sve drugo u životu kad "udje u ruku" ide bez problema i sada kad bi ponovo morao da bušim okiten-alkaten i kasnije ga sklanjam "radije bi se ubio"
 
dali je dobro da odem sa glavno crevo 70 metara ( 50mm ) i latarne creva 165 m (25mm) za sistem za navodnavanje za oraha.
6 reda sa 23 drva u red po 2 kapalke koi bi pustale vode 30 l na saat (1 kapalka 15 l saat)
busotina daje vode 150 l u minut na pola gasa.
ukupno drva 141 oraha

sta preporucujete koja debeljina creva
 
Dali mogu na pumpi staviti one navrtke za pozarnikarsko crevo isto i na glavno crevo takve navrtke i na taj nacin spoiti pumpa sa glavno crevo kap po kap? Dali imacu problema tako?
 
Pozdrav ljudi..Treba mi nekoliko saveta oko KPK navodnjavanja JAGODA...

1.Da li postoje KPK trake obicne najobicnije...Znaci bez kapalica i raznih kojekakvih podesivih prikljucnih piz....ja...
Znaci samo traka koju cu proizvoljno busiti gde ja hocu i kako ja hocu...
Ako ima da li je neko koristio ovako nesto i koliko je efikasno..

2.Ako je na bank rasirena folija za dvorednu sadnju da li se u tom slucaju KPK traka razvlaci :
-Po sredini
-na levu i desnu stranu(zbog dvoredne sadnje)

3.Da li je obavezno ukopavanje KPK trake ili je dovoljno da bude samo ispod folije?
Pitam ovo jer ako bi recimo ostavio traku samo ispod folije izbegao bih zacepljenje iste...Ili mozda gresim?
I ako bih ostavio recimo KPK traku neukopanu kako bi se to odrazilo na prihranu....Sam efekat me zanima...
Da li dolazi do nekog isparavanja recimo ili ne znam ni ja cega...Jer kad je traka ukopana hrani se direktno koren a ovako
voda ide na povrsinu zemlje...

Svaki odgovor je dobrodosao...
Pozdrav..
 
1.koju cu proizvoljno busiti gde ja hocu i kako ja hocu...
2.Ako je na bank rasirena folija za dvorednu sadnju da li se u tom slucaju KPK traka razvlaci :
-Po sredini
-na levu i desnu stranu(zbog dvoredne sadnje)
3.Da li je obavezno ukopavanje KPK trake ili je dovoljno da bude samo ispod folije?
1. Узми траку са капаљкама, стави је у функцију, боцни је најтањом иглом и само ће ти се касти.
2. По средини. Ако имаш пара за пумпу са већим капацитетом и довољно веоде можеш ставити колико хоћеш.
3. Трака се ставља испод фолије али је тренутно кренуо неки тренд укопавања. Управо сам се вратио из воћњака где сам поставио оглед (додуше са паприком) на дубину од око 8 цм. Питао сам произвођаче трака на сајму да ли је проблем до те дубине, одговор је био може (ал' не верујем док не пробам).
 
Kod dvoredne folije obicno se dve trake ubacuju i kapljaci prema gore se okrecu.ja ih nisam ukopavao ali najbitnije je kvalitetan filter i meka voda inace zapusavaju pa radi sta znas ili da kupis dosta skuplje i kvalitetnije trake.Zaliva se sasvim dovoljno za pola sata do sat tako da nebrini o hranivu i korenu uopste jer ispocetka pola vremena teras vodom pa hranivo i na kraju ispiras sistem par minuta samo

- - - - - - - - - -

Crevo je u pitanju. Crevo za navodnjavanje vocnjaka.
Koliki je precnik creva nismo dalekovidi toliko da nagadjamo. Ako je unutrasnji precnik 50mm mozes zagrejati crevo i aluminijumsku sklopku nabiti i dobru selnu i stezi. Za druge precnike verovatno redukcija bi se morala raditi

- - - - - - - - - -

Bjeljina ja sam nasao zumbu od 14mm i sa njom busim rupe sa obe strane direkno a crevo pre ubacivanja slavinica direkno na sunce bar 3 sata i onda ubacuj slavinice. Makaze najeftinije za rupe su 5500 din
 
1. Узми траку са капаљкама, стави је у функцију, боцни је најтањом иглом и само ће ти се касти.
2. По средини. Ако имаш пара за пумпу са већим капацитетом и довољно веоде можеш ставити колико хоћеш.
3. Трака се ставља испод фолије али је тренутно кренуо неки тренд укопавања. Управо сам се вратио из воћњака где сам поставио оглед (додуше са паприком) на дубину од око 8 цм. Питао сам произвођаче трака на сајму да ли је проблем до те дубине, одговор је био може (ал' не верујем док не пробам).

U principu svaka traka ima kapaljke ako sam dobro razumeo?Pitanje je koliko novca se moze izdvojiti...Ne postoji cisto samo traka bez rupa i slicno...(to je ono sto me najvise zanima)


A recimo Ako imam foliju za bank koje ima fabricki napravljene rupe za sadnju....Da li kod prodavca mogu traziti KPK traku koja ima kapaljke na razdaljini kao sto su rupe na samoj foliji drugim recima da li je to kako bih rekao standardizovano ili se mora rucno podesavati...

Pitam zbog toga sto je bitno da ta voda sa kapaljke ide direktno na koren....nego negde pored...Mislim da ce kvalitetnije i brze voda doci do korena a samim tim i prihrana..

Izvinjavam se ako su pitanja malo amaterska ali nov sam u ovome pa imam dosta nedoumica...

Ipak kazem svaki odgovor svaki savet i kritika su dobrodosli...
 
Imaš trake sa razmakom od 10-20cm (i više)... Zavisi za šta ti treba. Moje su fi16 sa razmakom od 20cm. A postoje neka creva koja nemaju rupe već ti stavljaš kapljače gde to treba. Ali to se radi za velie voćnjake. Za jagode ti rade trake posao, samo nadji one sa razmakom koje ti rade posao...
 
Nazad
Vrh