Navigacija u poljoprivredi

Nemam pojima ,mene jedino privlače te kineske zbog mogućnosti kupovine preko konkursa i povraćaj PDV-a. Inače bi uzeo neku što prave i ugrađuju kolege sa foruma.
 
pustis traktor sam preko navigacije da radi, a ti mozes u svaleraciju da ides... zanimljiva stvarcica

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Zar nije bilo neke reči da će CHCN imati opciju ISOBUS? Ili da bude kompatibilan sa Isobusom ili za prijljučke ,tako nešto.

Rade na tome. Trenutno je isobus na testiranju.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ako im to upali zaboravite sadašnje cene kompleta a nisam nešto ubeđen da će im renomirani proizvođači traktora i opreme dozvoliti da se kače k'o krpelji na ISOBUS...
 
Agopen gps moze da okrece kad hoces i gde hoces.
Na uvratinama okrece sam kad ima granice njive, u njivi imas na ekranu strelice za levo desno da uradi u turn i da se prestroji u liniju pored.
Na okretanju na uvratinama mozes da biras dali ce ulaziti u prvu, drugu itd liniju.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Fascinantne su mi dve stvari:

1. Konstantno iščekivanje magičnog ISOBUS-a na "sledećem" apdejtu softvera. Pa, zar dopuštate da vas toliko vuku za nos?! Pri tom, većina ni ne zna šta je to niti ima takve mašine.
2. Automatsko okretanje je potpuno nepotrebna funkcija ukoliko nije integrisana sa traktorom. U suprotnom može biti i opasna. Od svih low cost navigacija, jedino mi se dopada Cereino rešenje i tu ni jedan kinez ne može da prismrdi.
 
Što se isobusa tiče ja sam se nadovezao na neku raniju priču,realno ne vidim kod mene potrebu jel ne posedujem ni jednu mašinu koja bi se mogla povezati.S druge strane isto misli da je nerealno očekivati da se traktor okreće sam na uvratini bar kod mene u ataru.Svaka duž počinje sa kanalom i završava se sa kanalom,na jednoj strani uz kanal je put. Ne znam koliko bi se smeo opustiti u takvom manevrisanju.
 
Automatsko okretanje je ite kako korisna funkcija. Sav djubar sam bacio tako. A Isobus kome je bitan sigurno nece uzeti kineze i moliti se da proradi, iako sam ubedjen da ce to vrlo brzo proraditi.
Ali jedno je sigurno, vredi svaki dinar.
Ne ulazim u pricu koja, bitno samo da tera pravo
 
Tehmagi Novi Sad prodaje navigacije auto pilot Mađarske i Švedske, dali ih je ko ugradio. Cena i za jednu i drugu je 5.800 + pdv po komadu.
 
Čekam da izađe konkurs pa da budem spreman, danas mi ovu ponudili. Kojih još ima u ponudi i neka preporuka od zadovoljnih korisnika.
 
Nazad
Vrh