Navarivanje radilice

dejja

Član
Učlanjen(a)
21 Jul 2008
Poruka
960
Lokacija
Jagodina
Interesuje me da li je neko radio tako nesto na svom traktoru,tj na bilo kojem vozilu?
Evo detaljnog objasbjenja o cemu se radi
http://www.mrm.co.rs/radilica.htm
Posto ne mogu da nadjem radilicu za fordson major,ostaje mi ovo kao resenje.
 
Ja sam brusio radilice,na koje bilo naneseno hrom,a i ovaj sistem isto dobar.
 
Zvao sam ih i pitao,kazu da ne mogu tek tako da odrade ovu radilicu posto je izasla na osmu specijalu,tako da ce da se zaprede a onda centriranje i balansiranje kostace koliko i motor traktora.
E sad me zanima metalizacija http://www.plazmmetal.rs/metalizacija.html ili to hromiranje? Koliko je to pouzdano i trajno?

Pomazite,stoji traktor na kanalu :bravo:
 
ja radio na fendtu 309 98 godina kupljen u francuskoj pod felerom i kad sam ga otvorio na trecem klipu okrenuo lezaj pa posto su mu trazili za novu radilicu 60 tisuca kuna odlucimo je poslati u sloveniju na nagovor prijatelja i tamo su to kao napravili i traktor je radio nekakvi 14-15 sati i dogodilo se opet isto tako da bas i nevjerujem nikako u navarivanje radilice tako da sam n kraju kupio drugu polovnu 3 000 eura i traktor sad radi, doduse nije moj od prijatelja je sad ali radi i to je super, zakljucak moj nje da se to ne isplati puno kosta i nije to to, da sam da spomenem da sam mu naso radilicu od stajera 90ps, trebas pogledati mozda ti pase od kojeg traktora.......nikad se nezna jer i meni da je netko rekao da stajer i fendt imaju iste motore dao bi ruku u vatru da nemaju i zaj... bi se.....
 
CUBI radi navarivanje i daje garanciju . Navarivanje se radi u kontrolisanoj sredini i dodaju se razni metali da bi se dobila željena tvrdoća (žilavost) . Radi se za motore čije su radilice skuplje .
 
pa ok je to sto cubi radi ja nemam niosta protiv, mada su ovo radili u TAM-ovoj radioni u sloveniji i mislim da vam taj podatak nesto znaci sto se tice kontrolirani uvijeta a ako mislis da je 8 000 tisuca eura koliko kosta nova za fenda malo novaca e onda sory........ jel koliko svi tu znamo za te novce kupis i kod nas cak traktor u prilicno dobrom stanju.................. :cao:
 
radi to i feniks u novom sadu i čuo sam da je bolji po kvalitetu od cubike meni je feniks navarivao radilicu na drugovom 560 i extra je odradio
 
dejja je napisao(la):
Interesuje me da li je neko radio tako nesto na svom traktoru,tj na bilo kojem vozilu?
Evo detaljnog objasbjenja o cemu se radi
http://www.mrm.co.rs/radilica.htm
Posto ne mogu da nadjem radilicu za fordson major,ostaje mi ovo kao resenje.
ovo je radjeno na jednom traktoru kod nas i nije bilo problema traktor radi i danas
 
cuo sam i nakraju video da to radi MR iz BG tvrde da je urade na 55 rokvela tvrdoce i da nepostoji opasnost od lomljenja ja sam se nagledao lomova radilice koja nije navarivana i prozora na bloku motora doduse najvise na torpedima 90 sestacima i rakovicama S46 mada sam imao to i na m34 i na cat c9 naravno u firmi gde drugde i mislim da je to macka u dzaku da moze doneti vise stete nego koristi
 
zna li neko koliko je "tolerancija" ili koliko treba da bude zajedena da bi išla na specijalu?
tj. da pojasnim...odneo sam delove od 577 u mašinsku radionicu i na merenju radilica (bez trunke oštećenja) na letećim ležištima bila je u minusu 3 stote a na ležećim u standardnoj meri,majstor rekao treba na prvu specijalu celu da radi,meni to malo sumnjivo :sta:
 
sa 3 stote bi mogla da ide bez obrade .mozda za nijansu slabiji pritisak ulja .specijala se skida obicno za 25 stotih a cini mi se preko 5 stotih u minusu da se obradjuje. koliko sam dosad upoznat tako je bilo samo sto svi hoce da se osiguraju i malo posla da naprave. ja vidim po lezajima dal da radim ili ne i dal ima brazdgotina
 
Nazad
Vrh