Naknada za odvodnjavanje.

Aj sto je stiglo za moju zemlju, nego stiglo je i za drzavnu koju sam.obradjivao. A da slikam to odvodnjavanje na parceli 5klase,veliko jezero bice ribe na prolece.
 
Biće isti model naplate tj kamate...
u svemu je podnosljivo sto od nedavno nema one zelenaske / bezobrazne kamate vec mislim da je 14% na godisnjem nivou
Mora se proveravati.....majka mi dobila odvodnjavanje na zemlju u N.Beceju koja je prodata 2015 pocetkom godine, a za ostalo dobila je pun iznos iako ona posteno tromesecno uplacuje avanse...nije uplatila jedino 3 i 4 kvartal ove godine a oni PUN IZNOS...ti se zajebi pa uplati a vraticemo ti na kukovo nikad....
 
2013 dobio rešenje za plaćanje naknade na državnu zemlju.Zvao vode Vojvodine i kroz razgovor čovek lepo rekao ne moraš platiti ali nemoj posle da zoveš i kukaš kada ti obračunaju kamatu.Plaćeno a ne da mi je odgovaralo,evo još uvek sam radostan zbog toga.
 
Šta ja da kažem, ja sam dobio za 4 godine da platim - 2013/2014 I 2015/2016 u roku od 15 dana za zemlju koju sam preveo na sebe 2014.. Inače mi je jedan deo njive sklon podzemnim vodama kao i njiva u selu tj bašta u kojoj imam plastenike... Srećom, nisam se zajebao da se prijavim na PIO

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Nisam, moraš sam da se prijaviš, provereno

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Mnogi racunaju na to da ce biti otpisa dugova kao u nekim prethodnim slucajevima, ali drzava se sada ispraksala u ovim haracima, naplatice sigurno na ovaj ili onaj nacin..
 
Eh, da su sada neki izbori, bilo bi otpisa dugova, zato smo i dobili 2015, to su pred izbore precutali, sada kada smo glasali, mogu slobodno da nam uteraju.
 
Kako za drzavnu?Kod nas niko ko se u katastru nije prijavio kao korisnik nije dobio.

Kako stvari stoje ne da ćemo platiti za državnu, već i za privatne zakupe.......samo malo još da poštari podele koverte ........ već sam načuo neke koji su izdali zemlju u zakup da će zakupcima proslediti i "obavezu za odvodnjavanje".........e sad dali će biti cenjkanja oko cene zakupa ili će i ova naknada biti dodatni trošak ????

Vreme će pokazati......
 
Pa kad neki placaju zakup 250-300e po kj valjda cu ja moci ukalkulisati jos tih 1000din na 600-800kg psenice po kj zakupa.
 
Pa verovatno će mnogi i pristati da plate tu naknadu samo da ne ostanu bez zemlje.......
 
Nije mi jasno kako da zakupac plaća naknadu za odvodnjavanje ako ista stiže vlasniku zemlje. Da li to znači da naknada neće stizati vlasniku već zakupcu?
 
Ovi nisu normalni. Pre mesec dana bio platio odvodnjavanje i to naglasio sva zaostala dugovanja za KO S.Mitrovica i KO Bogatic napisla mi uplatnicu uplatio i sad mi stize za 2015 godinu da platim jos 3200 dinara.
 
Ti obavezno moraš da platiš Dragane,tebi je kuća pored zečije bare,a gde je bara tu ima i vode.
 
Nazad
Vrh