Najbolji uslovi za kupovinu poljoprivrednih masina

potreban je kredit od 10 godina za kupovinu mehanizacije jer se radi o osnovnom sredstvu sa kamatom max 4% i jednostavne garancije, kao i podsticaj kupovine masina domace izrade jer na taj nacin se nesto sredstava vraca u budzet sto se opet vraca poljoprivredi kroz poticaj za kapitalna ulaganja, a ni u nasem okruzenju nije lako doci do nove mehanizacije, npr. u Sloveniji mora se masina platiti cjelokupan iznos pa tek onda traziti povrat od drzave, dok se kod nas prica o izbijanju podsticaja odmah prilikolm kupovine...
 
Najbolje je bilo u Agropanonci beskamatni kredit na 5godina + 1000e popusta na traktor.

S ovim bi se složio! Retko dobra prilika za kupovinu mehanizacije,čak mislim najbolj u zadnjih 10 godina.
Jeste da je najbolja bila ona sa 30-40% povraćaja ali šteta što je bila uslovljena i diktirana.

Kad bi se svi složili da se pomogne poljoprivredniku i olakšaju nam pri kupovini mehanizacije ja bih im predložio sledeći model.

Uvoznici da svoju zaradu svedu na 50% od sadašnje .
Ministarstvo finansija da oporezuje po stopi od 0% PDV ili od eventualno 8%PDV.Carina da bude simbolična 1%-5%max
Banka da pomogne ako neko želi da kupi preko kredita sa 1% godišnjom kamatom (glupo bi bilo da baš ništa ne zarade).
Rok od 5-10 godina kako kome odgovara.
Ministarstvo poljoprivrede 10-30% bespovratnim sredstvima u zavisnosti da li je prvi ili peti traktor da li ima jedan član ili sedam članova u PG ..itd.
I da ugovori robnu razmenu sa uvoznicima po trenutnim tržišnim cenama.

Ovo bi bilo ukratko i mislim da je nije neizvodljivo.
Uvoznici bi povećali prodaju. Time bi nadoknadili zaradu
Banke bi povećale prodaju kredita.Takođe bi povećali kapital i nadoknadili zaradu
Mi bi povećali proizvodnju što bi se direktno odrazilo na izvoz i puniji budžet.

---------- Poruka napisana u 14:19 ---------- Prethodna poruka je at 14:07 ----------

I da nešto sam zaboravi Beograđani da saučestvuju i da subvencionisani gradski prevoz zamene za bicikle a sredstva da usmere u agrarni budžet.
Višestruka korist
1.manje zagađivanja izduvnim gasovima
2.Bolja kondicija građana odraziće se pozitivno na budžet ministarstva zdravlja
3.Potražnja za biciklama,povećanje domaće proizvodnje i povećanje uvoza direktno će se osetiti na budžet RS (PDV,carina doprinosi,nova zaposlenja...itd)
bolja saradnja Srbija-Kina (usled uvoza biciklova) i sticanje povlaštenog statusa izvoznika kukuruza u Kinu .
4.Radi promocije vožnje bicikli organizovanje "Tour de Srbijance" ,masovan dolazak turista i milionski TV prenosi.
 
Slazem se kolega ,talianu, sa tobrom ovo sto si napisao za beograd i za biciklove uopste nije ni glupa i sakarasticna ideja.ODLICNA ideja :cool:
 
drugari ste se vi navukli na bensendin ili ste pretakali furadan o kakvim vi bajkama sanjate ko da kod nas garantuje cenu poljoprivrednim prizvodima 5 godina unapred da ti uzme bikove za plugove , banke za 1%. jel moze i da se kontrahira kukuruz misim to kod nas nema niti sam cuo za tako nesto nama je malo slabiji net pa objavljujte u poljoprivrednik.
NAJBOLJI USLOV je najniza cena za kes pola sad pola dogodine ako neces ti ima ko oce. a ti menjaj sa matijevice ako oces iz petlove da pravi pileci parizer
 
Talianu, dobar ti je ovaj predlog ali banke kod nas nisu naucile na tako malu kamatu a niti uvoznici ni min. finansija a pogotovo min poljoprivrede. Mozda ce se sveobuhvatna korist naci u neko dogledno vreme.
 
Sad opet ako napisem nekom nece odgovarati,ali po ugledu na kredite za druge stvari kao sto npr.subvencionisu stanove tj kupovinu prvog stana. Tako npr ko kupi NOV PRVI traktor dobije 50% subvencija,dalje npr imas pravo na na 5 godina 30% subvencije za masinu po izboru.
 
Kao prvo trebalo bi uvoznici da se spuste na zemlju i smanje maržu ili kako li se to već zove kod njih.Upoznat sam sa zaradom nekoliko velikih uvoznika mehanizacije i to je krajnje bozobrazno što oni rade uzimaju minimum 2000 evra po traktoru plus carina, pdv, i troškovi transporta, a za kombajne neće ni da kažu.Drugo država bi trebala da ograniči bankama kamatu i da im ne dozvoli da kamata pređe 8% na godišnjem nivou, a ne kao sad što pljačkaju ljude sa 20% kamate godišnje.Da će se država odreći pdv-a to je ne realno.Meni lično bi odgovaralo da se omogući razmena za voće pošto toga imam najviše, ne treba država da garantuje cene samo neka obezbede pravo tržišno poslovanje, tj. da proteraju nakupce koji uništavaju realnu cenu i svima će biti dobro.
 
Da je 2000e po traktoru to bi bilo odlicno,ali je "praksa" da je 20% od vrednosti masine "ograda" za trgovce a cesto i veca,reeetko manja.
 
Lako bi se mi dogovorili kako nama odgovara ali nece da nas slusaju prodavci- distributeri,ipak nam ostaje da skupimo pare i pratimo oglase pa gde je jeftinije kupuj.
 
Dragane nisu svi prodavci isti. Uostalom zato sam i otvorio temu. Iznesi tvoj predlog,tvoju varijantu dogovora...
 
Sto je N.A rekao po meni solidne uslove daju ovi ovde. Credit Agricole banka je, u sklopu svog najnovijeg projekta Agilor i u saradnji sa kompanijom Agropanonka MTZ Finke za vas pripremila specijalnu ponudu za finansiranje kupovine trktora I prikljucnih masina Uz povoljne uslove i stručnu pomoć prilikom izbora modela finansiranja, uštedite vreme podnoseći svu neophodnu dokumentaciju na prodajnom mestu Agropanonka MTZ Finke, bez ikakve potrebe za dolaskom u Banku. Uslovi: Minimalno učešće od 10% - 30%, u zavisnosti od iznosa, ročnosti i valute kredita Krediti raspoloživi u dinarima ili indeksirani u EUR Dinarski kredit: NKS iznosi 15.5% fiksno ; EKS od 16.46% ;
- Dinarski kredit indeksiran u eurima: NKS iznosi tromesečni euribor +7.5%; EKS od 9.45% Ročnost: do 36 meseci za kredite u dinarima, i do 60 meseci za kredite indeksirane u EUR Grejs period Način otplate: mesečni, tromesečni ili šestomesečni anuiteti Obezbeđenje: obavezna zaloga na predmetu finansiranja, uz eventualna dodatna sredstva obezbeđenja, u zavisnosti od vaše kreditne sposobnosti do 12 meseci. Na sajtu agricole banke ima i tabela sa nekim modelima i cenama tih traktora...
 
Nazad
Vrh