Nabavka repromaterijala na paritet ili keš

Aco kako god bilo jedicemo se :cool:
 
Ma :udri: nista drugo i ne radim nego se jedim!!!
Indijanci vuku drva vec tri godine, mora da ce biti jaka zima! :haha:
 
zvao sam danas jednu firmu,pitao da li bi hteli da spuste paritet kad bi uzeo vecu kolicinu djubriva!rekli su da ne mogu,da paritet ne odredjuju oni vec viktorija,od koje oni uzimaju djubrivo!sad ne znam dal je to istina,dal oni imaju procenat od ukupne kolicine djubriva koje prodaju ili uzimaju od viktorije na paritet pa daju seljacima po vecem paritetu i ta razlika im je zarada?
 
Mladene to je uglavnom ista prica kod svih. Verujem da je tacno da Viktorija diktira paritete, a procenat naravno uzimaju. Mislim da od Viktorije dobijaju 3-5%, naravno da niko ne radi za dz(sem nas ::lose:spavam:!
 
Evo ih pariteti.
a9se4h.jpg
 
Urea ruska 2,7 kg AN 2,2 kg jus kukuruza rod 2011 god. Za sada to je najbolji paritet na našem terenu. :ppozdrav:
 
Mića967
Radim ja sa njima malo duže,tako da je paritet bez pdv,samo ti njih pitaj da ne bude posle ja se izvinjavam,taj pdv je svuda prisutan uvek pitaj :cao:
 
u taj paritet sa slike ide jos pdv 8%! jedna firma kod nas daje ureju(kutina) u razmeni za soju 1-1.5,u svakom slucaju bolje nego ovi 1.36+pdv za fertilovu ureju!
 
da li je neko kupio dekalb semenski kukuruz,da li ga ima u prodaji i koja cena(za kes)
 
e sada moze se kupiti i na kredit vezan za euro,e to nije lose,ali videcemo na kraju godine
 
Nazad
Vrh