Muzika u traktoru

Koji zvucnici,mislim,koje dimenzije zvucnika idu u MTZ?


Da li ovo sto pise 20 + 20 watt znaci da za ovaj radio idu dva zvucnika od po 20 w?
 
Sta mislite koja jacina zvucnika bi bila dovoljna za 577 ?? Ne treba bi nesto previse jako, nego nesto cisto da moze koliko toliko da se cuje dok radim (mada je to malo teze zbog zujanja menjaca)
 
Pa i ja sam mislio da postoje male sanse da se nesto cuje, ali gledao sam tj slusao na nekim snimcima sa jutjuba imaju muziku u kabini i cuje se koliko toliko bez obzira na buku koju stvara 577.
 
Pa ja sasvim solidno čujem muziku u 565 kad radim, a mjenjač isto dosta zuji.
Imam dva zvučnika 13 cm, 25W max, znači stvarna snaga im je manja.
Evo pa poslušajte, radio je obično pojačan 2/3 ili manje u radu.
Ovde sam orao skoro pun gas pa se čuje muzika, a nije do kraja ni pojačano.


Ovde kod malčiranja je muzika negdi samo do pola pojačana i još se malo čuje pri radu.
 
Evo i ja sam ubacio muziku u 549, nasli stari Kenwood-ov kasetas i kupili dva pioneer-ova zvucnika po 180w i naravno antena!!

28b8wty.jpg

2e3c36r.jpg

29v11f.jpg

2uppo37.jpg

2d8nedi.jpg

2ryhibk.jpg

335h4ra.jpg

xn7lvc.jpg

sx0nip.jpg
 
Odlicno odradjeno Zarkov mali dao si mi domaci zadatak za zimske dane ali sledece zime (kada bude snega)jer ovih sada + 14 C nedaju mi odmora a ni minut slobodnog vremena .Do tada ce moj 549 morati da radi bez muzike.:veseljak::
 
Lepo Šanana, još ti ispade i neki majstor. :bravo:
Obavezno i utičnica 12V auto upaljač. Isti je sistem i kod mene, fm transmiter i usb flash, samo sto ja nisam stavio razdelnik za 2 auto upaljača.:osmeh: I lepo radi. Samo, kako si okačio ovaj daljinac? :osmeh:

Zarkov mali, agis klima? Je l' to samo ventilacija?
Kako se čuje muzika pri malo jačem gasu?
 
Za moj LTZ treba i autopojacalo da bi se culo sta.Uostalom imam jedno izvadjeno iz kalibre davnih dana,oko 2x100 wati prave snage Japanac.nemam radio to me muci
 
Evo kako sam ugradio muziku u moj 539:




Kasnije sam jos dodao onaj transmiter u kojeg se stavlja flash memorija i cepa to.. :osmeh:
 
Nazad
Vrh