MTZ T40 , problem sa reduktorom menjaca

dejja

Član
Učlanjen(a)
21 Jul 2008
Poruka
960
Lokacija
Jagodina
Pre oko mesec dana mi je prokrcao reduktor u polozaju za brze. Krci i nikako da krene,tj podrhtava. U sporim i revers polozajim traktor lepo ide. Cak sam tako izorao,pa sam ga onda otvorio. Zubi na cauri reduktora mi izgledaju dobro i podjednaki su sa obe strane. Sada bih trebao da izvadim zupcanik za brze,posto ne vidim dobro unutrasnje zube gde ulazi caura, ali ne znam kako je najlakse to da izvedem?
Da li se zupcanik reduktora vadi sa leve strane ili se mora izvaditi osovina na desnoj strani(na izvodu za rucnu kocnicu) a zupcanike poskidam sa osovine kad ispadne iz lagera?

Nadam se da je neko imao ovakav problem i da ce pomoci. Postavljao sam temu u forumu MTZ,ali jos nema pomoci.

Unapred hvala.
 
verovatno su unutrasnji zubi istroseni,to bi trebalo da se vidi i po zubima na cauri. moze de bude i labava ili istrosena viljuska. ako moras to sve rastaviti taj posao je dosta interesantan. ja sam to radio 3 ili 4 puta. prvo sam izvadio planetarni reduktor sporog hoda i sve sam vadio sa leve strane.
 
Nije viljuska. Zagledao sam je,dobro izgleda. Desavalo mi se da kad je hladan ide 3-4km u brzoj pa onda pocne da krci i poskakuje. Probacu da izvadim planetarni pa sta bude :osmeh:
 
U svim. Kada ga redukujem u spore ili revers,radi lepo. Cak sam i poorao tako,u sporim brzinama i nije krcnuo. Brze nece nikako.

---------- Poruka napisana 09-11-11 u 20:18 ---------- Prethodna poruka je 08-11-11 at 20:36 ----------

Uspeo sam da izvadim cauru reduktora ali nije do nje. Problem je u lezaju ispod zupcanika za brze. Postupak skidanja caure sam detaljno opisao ovde
 
ja sam to sve radio sa leve strane, meni je tako bilo lakse. manje je posla kad je vec rastavljena leva strana. zupcanik u koji ulazi spojnicka oslobodis sa prednje strane i poguras malo prema motoru, taman toliko da se moze zupcanik izvuci na levu stranu.
 
Problem mi je lezaj ispod tog zupcanika,ali mi nesto ne izgleda da zupcanik spojnicke moze da krene prema motoru? Mozda bi trebao za takvo nesto da bude razdvojen menjac od motora?
 
Nazad
Vrh