MTZ Belarus

Bas cu premeriti mada cini mi se da nije anlaser ,mislim da sam zicu iza anlasera merio( tj onu sto vodi + sa anlasera dalje na traktor)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Bas cu premeriti mada cini mi se da nije anlaser ,mislim da sam zicu iza anlasera merio( tj onu sto vodi + sa anlasera dalje na traktor)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Što ne staviš 1 akumulator od 180A i sklopku staviš odmah na šasiju iznad akumulatora.kod donjeg prozora u unutrašnjosti kabine.Dok to nismo uradili sto problema oko elektrike.
 
Ja sam odma iznad anlasera stavio sklopku na jednom rusu i odma bolje vergla,dok je sklopka bila u kabini svašta sam probao da masa bude bolja ali nije vredelo,ovako mama,samo nezgodno uđeš u traktor pa se setiš da nisi masu dao.
 
Ja sam umesto ruske sklopke stavio od fapa, sa dva minusa, i dodao još jedan kabal sa te sklopke na šasiju, promenio plus kabal, stavio akumulator od 140 u jedan i 120 u drugi, na fabričko mesto iza sedišta, palili su onako sa starim alnaserima... Sad su na oba brzi alnaserima, jedan magneton a drugi najjeftiniji kineski što sam našao... I pale ko mine bez izmišljanje tople vode...
Lično se nikad više ne bih vratio na sistem sa dva akumulatora ...
 
Zato sto jedan od 180Ah ima 1100A udarne struje a 2 od 75ah imaju 1400A.

U prevodu bolje vergla sa dva manja.

Kakve veze ima jesu li dva ili jedan kad nesto na traktoru vuce struju?

Imao sam jedan od 143 ah skinuo i stavio 2 manja jer je bolje u svakom slucaju.
Što ne staviš 1 akumulator od 180A i sklopku staviš odmah na šasiju iznad akumulatora.kod donjeg prozora u unutrašnjosti kabine.Dok to nismo uradili sto problema oko elektrike.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 




Evo jedan zanimljiv primjerak mtz 50, starije linije, još samo da ima prednju vuču.... Neznam zašto, al koliko je star, i zastario..... Meni se sviđa, može on još puno godina.....
E ovakvog sam ja kupio meni za 18-ti rodjendan jbg ja hteo motor i od bratovog kuma kupim neku Yamahu 750cc otac kada sam je doterao u avliju dohvatio malj i da je izlupa celu jedva smo je ja i pokojna majka spasili prekog suda.I onda vratim motor i kupim ovakav traktor inace od miloste su je kod nas zvali Lajka,e to je traktor stogod bio neunistiv i dan danas kod prijatelja radi vuce tri brazde plug lepoard kao i sto je kod mene vukla ne posustaje!Naorao sam se sa njom Boga pitaj jedino joj je cetvoredni tarup dosao glave ali ovaj prijatelj je kupio od mene sredio je i evo teraje kaze nema para za koje bi je dao inace moja je bila 1967 god.
 
Ja sam odma iznad anlasera stavio sklopku na jednom rusu i odma bolje vergla,dok je sklopka bila u kabini svašta sam probao da masa bude bolja ali nije vredelo,ovako mama,samo nezgodno uđeš u traktor pa se setiš da nisi masu dao.
Ja sam isto tako uradio.Uopšte ne smeta pri ulasku i odmah je vidiš.I ja sam izbacio rusku sklopku i ubacio one leptiraste i sa njima nema problema.Ove ruske nisu ni za di su.Ja sam kao i Sremac pojačao masu još jednim kabelom jer je njima masa slaba tačka.
 
A ja sam usled više ponavljanj problema sa sklopkom šizno i iizbacio je napolje, minus kabal vezao direkt na šraf od kačenja anlasera i sad vrti i pali bez ikakvih problema. Dane čim daš kontakt pali se lampa alternatora, sat temperature, ampermetra ina novijim ne znaam štajoš tako da nije čudo što varniči malo.
 
Bez kontakta varnici, kad je dat kontakt imas potrosace naravno da ce da varnici.

Iskopao sam gde krade struju, instalacija od grejaca.

3.5A vukao sve vreme. Stisnem prekidac od grejaca 12A pokaze ampermetar .Skinem prekidac nema potrosnje.Kako prekidac moze da pusta samo odredjenu kolicinu struje nije mi jasno a odvaja rasturao sam ga.

Glupost, skidam ja to i ubacujem relej za grejac .

Mozda cu staviti i vremenski relej da kad dam kontakt sam da se pali drzi odredjeno vreme i gasi, kao na kolima.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ako već ideš metodom kvantne fizike, ugradi termistor, i malo elektronsko kolo pa da isključi kad zagreje..he, he..
Bitno je da si našao gde vuče..

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
E ovo jos nisam video.
Ajde sto je pukla na tri dela nego sto traktor ide.
Menjac otvoren jer je teze ulazio u spore brzine kad ono ima sta da se vidi.
ebdb9c01de779ef7f12c64dff155da07.jpg


Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Nesto slicno se desilo i u narodnoj pesmi o Marku Kraljevicu kada je Musi slomio koplje na tri polovine 😀 Posle ljudi tvrde rus los traktor, j***s jednu osovinu ide on i bez nje..
 
Ljudi smesno i strasno al traktor je stvarno isao tj radio,zavrsio oranje sa ovim kvarom.
Opise mi covek problem preko telefona ja reko 99% birac ga zeza,danas iscupam birac a on radi kao sat.
Otvorim izvod prednje vuce kad ima sta i da se vidi.
 
Nazad
Vrh