MTZ Belarus

Koliko sam se raspitao kazu da ima dva tipa razvodnika, jedan sa i jedan bez blokade. Ovaj sto ima blokadu je skuplji i kosta oko 200 eura, a jeftiniji (standardni) oko 120,30 eura.
 
I ja sam mislio da mi je riknuo klip nakon 13 godina koriscenja i mnoogo promenutih klipnjaca i setova gumica.Onda sam u radu sa kasikom video da i ona strava upusta pa sam promenuo razvodnik.Sreca pa nisam menjao klip jer je ispalo da je ekstra dobar...inace radi se o 82.1
 
Nama klip curi, kaplje ispod njega. Ali ne na semeringu vec iza kod one cevi. Kad ga skinemo videcemo sta je na stvari
 
Da li je normalno da stalno fali i dosipam po 3-4lit vode u rusa ,ne vidim da curi negde a ne tera na čepu, temeratura mu je normalna?
 
Hladnjak proveren ne curi nigde.Na hladno kad ga upalim i odvrnem čep na hladnjaku nivo vode mirno stoji,nema mehurića ni pritiska,ni ulja u sistemu.Ulje u motoru isto redovno nema majoneza.Sutra ću ići s njim da prehranim soju pa ću videti kako se ponaša voda kad otvori termostat i kad se zagreje.Mislim da nije dihtung glave u pitanju jel bi onda pomešao vodu i ulje,i pokazalo bi se ili na meraču od ulja ili ni čepu od hladnjaka.
 
Slažem se sa Žaretom, probaj da nestežeš čep na hladnjaku na drugi stepen već ga ostavi na prvom pa vidi jel onda fali vode.
 
Ima tu raznih varijanti,jedna je dihtung glave,pa i sama glava,pucanje stubline kao i gumica na stiblini,odvrni cep ako izbacuje vodu napolje ili je dihtung ili je glava.Uvece napuni hladnjak do vrha i skini cep takodje i strgo na meracu ulja zabelezi koliki je nivo pa ce ti se ujtru samo kasti.
 
Koji je scenario u tom slučaju skida se glava ide na obradu, nov dihtung ,i uz put se proveri stanje ventila ,stubline klipovi,karike...
Vec si odgovorio samo jos bih toliko dodao da sto se vise odlaze sanacija kvara moze vise da kosta.Sad bi bilo dovoljno samo zamena dihtunga i teflona i provera ventila a kasnije mnogo vise...
 
postoji situacija da izbacuje po malo vode kad se zagreje na odusak ispod cepa hladnjaka,najlakse se primeti ko ima prednje bladobrane,po njima se vidi kad krene da izbacuje..do te pojave zna doci kad odpadne neki limcic u hladnjaku ispod samog cepa,koliko ja kontam,kad otvori termostat to mu dodje kao stitnik da ne dodje do izlivanja vode na gore pomanuti odusak..imao sam susreta sa tim problemom vec na cetiri traktora. tako da radoslave proveri i tu opciju ta je jos najbezbolnija..pozdrav
 
Radoslave, ovo što je sremac84 napisao u prethodnom postu se meni dešava na 52, izbacuj na odušak. Ja ga napunim do vrha a on sam izbaci oko 2,5 litre i posle toga ne izbacuje.
 
Nazad
Vrh