MTZ Belarus

Lepa polemika se vodi ovde...a kazu propada rakovica,imt,a belorus curi...evo samo jedan primer cena delova...r65-osovina hidraulika-ko ne zna parce osovine sa hronerima duzine 50 cm-cena 18100 RSD,bez dadzbina uvoza,carina itd-Rakovicin deo...a za te novce sam proletos uzeo komplet sklopove za 82...onda-nekoliko gumica za hidraulik,takodje za rakovicu-40 eura...za rusa se kupi jedno 7-8 garnitura gumica za te novce...pa nek neko prica bilo sta za ruse...

Izvinjavam se na Off-u ali bih da pitam Srdjana gde je kupio i ko je proizvodjač tih delova za R-65. Nešto mi to previše i mislim da se može pronaći jeftinije pogotovo kad vidim da osovina ima u Ša. za 10 000+pdv i gumice 700+pdv. Inače to "parče" osovine je "skupo" jer se jaaako retko menja i prodavci to koriste. Inače ni sklop za rajku ili 577(koji je približniji kategoriji rusa,ali opet nikad kao rus :osmeh: ) nije skup. Od 2800 do 3300+pdv x4. Odgovor može i u temi Rakovica.
 
e toje dobro pitanje,ja mislim da ima i kod nas jer ima puno rusa ali to nemora da znaci jedino da se naruci,ali je bas extra stvar
 
neveruje da mu smeta nego mu olaksava rad jer ima puno novi ruseva koji imaju problem sa dizanjem,pa je fabrika odlucila da napravi pomocni cilindre da bude jaci u dizanju
 
komsija ima rusa 820 ove godine je kupio nije moga da dize,menjao je ulja i dosli su iz agropanonke rekli su mu da je pumpa izmenili su i nista a ima i 952 ni taj mu nije moga da dize plug 3 glave,e pa sad ti smej
 
rus lomi sve kad dize nema stajanja dok nesto ne pukne ,a to sto ti pricas to je neispravan rus
 
komsija ima rusa 820 ove godine je kupio nije moga da dize,menjao je ulja i dosli su iz agropanonke rekli su mu da je pumpa izmenili su i nista a ima i 952 ni taj mu nije moga da dize plug 3 glave,e pa sad ti smej


Ovo sam sad prvi put cuo da Belarus nemoze da podigne plug sa 3 glave.. Sta sve kace na poluge od Belarusa i taj jadan nosi.. Mozda taj tvoj komsija nije znao kako se radi sa hidraulikom...:haha:Kao jedan kod nas u selu podigao plug oterao na njivu usput udario u ono za zakljucavanje hidraulike kad ono temo nece da se spusti plug,vratio se kuci pa mu pokazao komsija koji duze ima Belarusa..:haha:
 
rus sa problemima u dizanju:haha:
Votka je čudo.:ppozdrav:Nekada davno jedan komšija kupio rasipač ,možda i prvi u selu .Otišao da baci veštak po oranju .Podesio na otvore i krenuo .Ganjao tako po njivi nekoliko puta ,medjutim posao nije kako treba ,nego kojekude i ponegde ispala ko mala gomilica gnojiva.Naidje čovek lekar sa posla iz grada i stane .Bla ,bla i ovaj se požali .Doktor odmah primeti i kaže.Neznam komšija šta da kažem ali izgleda da bi na ovo ovde rebrasto vratilo trebalo staviti nešto pa da to okreće u vožnji....
 
hidraulici na rusu fali bas sve i sve treba prepraviti ,osim snage dizanja nje ima i previse
 
dize ruja bez problema
200894x.jpg
 

Kad ovo se ugradi onda pucaju poluge, pa se stave jace poluge, pa pukne poklopac zadnjeg mosta, jer on sve to drzi, pa odu lezajevi u zadnjem mostu, i slicno. Mislim da bi se dalo o tome u nedogled, Ja sam zadovoljan hidraulikom, dize ono sto meni treba, ali za nesto vise, ipak treba promeniti brend. Ali to je drugi par cipela, treba i vise platiti.

Nego evo malo obecanih slika, nisam uspeo okaciti ranije. Sutra zavrsavamo radove.


 
Sta reci traktori su ti fantazija... Vidi se da ih peres i odrzavas isto ko ja.. Eh da mi je jedan 1221,ako uspem da ustekam lovu za nekoliko godina i prosirim povrsinu koju radim mozda i padne 1221...:bravo: Za koliko hektara zemlje je rentabilno kupiti 1221?? Ja mislim da je za mojih 45 hektara malo prevelik.. :osmeh:
 
@Lalo,kao si zadovoljan sa radom te drljace,dali prvo ides sa njom pa spremacem ili imas drugi sistem?Ja sa mojim 1025 nebi mogao da vucem vise od 3m,pitao sam,malo mi je to sporo ipak spremac je siri.Inace,pohvale za masineriju,svaka cast.
 
Nazad
Vrh