MTZ Belarus

Kod starog 82 cini mo se da je hidrolika ista kao kod 52 onda ispod rucki hidrolike tredalo bi biti jedan tockic njega okreci na desnu stranu dok mozes posle malo popustis probas pa sve tako dok ne dobijes zeljenu brzinu dizanja i spustanja.
 
Probao sam i sa tim tockicem i nisam primetio promenu

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Ja sam video 2 3 komada sa polugama od 90ke...e sad koliko su jace ne znam,al su bar iscela,a ne ko rusove dvodelne,pa verovatno je manja verovatnoća da pukne na pola...pre ce puci ramena...

- - - - - - - - - -

A vidjao sam i na 7macima sa pojacanom hidraulikom da se sve iz kucista lepo iscupa...htedoh reci da bez obzira koliko hidraulika moze podici neki traktori jednostavno nisu predvidjeni za odredjene terete..
 
Mala pomoc, na 82 staroj kad treba da spustim tarup on padne bukvalno kao sa sprata da je otkacen pa tresne od zemlju. Skinuo sam crevo do desnog rezervoara i na tom crevu kod klipa ima prigusnica. Mislio sam da nema pa da zato pada pa da je ugradim ali ima i opet se isto desava. Ima li ko savet sta dalje ciniti da smanjim udare masina od zemlju.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
jel moguce da neznate spustati na tim rusima a da netresne........
na starim 82 imas 4 rucke pored volana,kad hoces da nesto spustis a da ti netresne kao sa sprata kako si naveo nespustas sa 4 ruckom do vrata,tada tresne,nego 3 ruckom,al ne dizanjem gore nego je stisnes dole,tada se orudje spusti polako i kad se spusti onda 4 rucku dignes skroz gore a ona za sobom povuce 3 rucku i vrati je u sredinu.........

- - - - - - - - - -

a predpostavljam i da neores kako treba sa tim traktorom.......
kad se ore spusti se plug 4 ruckom dizanjem na gore,pustis kvacilo i krenes,cim zabrazdi plug u zemlju posle desetak metara 3 rucku stisnes dole prema patosu skroz i tako ostavis do kraja njive,kad dodjes do kraja tu 3 rucku vratis u sredinu i plug se digne iz zemlje
 
Ja sam video 2 3 komada sa polugama od 90ke...e sad koliko su jace ne znam,al su bar iscela,a ne ko rusove dvodelne,pa verovatno je manja verovatnoća da pukne na pola...pre ce puci ramena...

- - - - - - - - - -

A vidjao sam i na 7macima sa pojacanom hidraulikom da se sve iz kucista lepo iscupa...htedoh reci da bez obzira koliko hidraulika moze podici neki traktori jednostavno nisu predvidjeni za odredjene terete..

Ja cu da stavim spoljnu hidrauliku i jaca ramena,ali moram i jace poluge da nabavim,od Imt-a ili nekog stranog
 
Poluge,ramena,lezajevi,lako je to,ali ostaju poluosovine :),po meni je to njegova veca boljka nego pucanje ramena ili poluga pri nosenju vecih tereta.
 
Taj set gumica za celu pumpu je 400-500 dinara, zameni se za 15 min. Vise vremena treba da se demontira sa traktora, ispusti ulje, itd... Ako unutra nema riseva, luft ili slab pritisak besmisleno je kupovati drugu zbog puknute gumice koje je najcesce kvar ako odjednom volan pocne da secka i tesko da se mota a ne postepeno.
 
Ta sirena se u radu aktivira ako poraste teperatura iznad havarijske ili padne pritisak ulja ispod neke havarijske vrednosti. Znači davači za lampice (ne za satove već za lampice) teperature i ulja su spojeni pored lampica i na sirenu. Ako ona ne prestaje sa radom i posle startovanja traktora grešku treba tražiti u tim davačima ili instalaciji do njih (da neka od tih žica ne dodiruje masu). Prvo pogledaj davač za lampicu pritiska ulja, da nije on zalepio i stalno drži kratak spoj ka masi.
(Taj davač kad nema pritiska ulja spaja svoj kontakt na masu i dok je traktor ugašen (nema pritiska ulja) on aktivira sirenu kad se da kontakt. Kad se traktor staruje pojavi se pritisak ulja i taj davač odspoji svoj kontakt sa mase i sirena tada prestaje da radi. Ali ako je taj davac crko i ostao zaglavljen na spoju sa masom onda će sirena svirati i dalje bez obzira što se pojavio pritisak ulja...)
 
Nazad
Vrh