MTZ Belarus

Cak centrifugalni moze i bez onog filtera mrezice iznutra da radi.Kod mene bio slucaj.
 
Ja sam taj centrifugalni cistio na svakih 200 sata pri svakoj promeni ulja, ali nije tu bilo gotovo nista da se ocisti. Doduse moj traktor nikad ni nije tesko radio na velikim obrtajima pa je mozda i to uticalo, a i koristim iskljucivo euro dizel.
 
Da nije taj centrifugalni od menjaca? Ukoliko postoji izmenjivi filter na motoru, ovaj drugi je na menjacu, ili su oba centrifugalna. 1025 i 1221 imaju ispod desnih stepenica centrifugu, a to je filter menjaca.

Na centrifugalnom od mjenjaca bilo malo vise od 1cm taloga , nesto sivo. Postoji na 1221 izmjenjivi papirni filter na motoru a ima i centrifugalni.

- - - - - - - - - -

Centrifugalni je od motora a izmenjivi preciscava samo ulje koje ide za podmazivanje turbine,inace centrifugalni je dovoljno na svako drugo menjanje ulja,nema potrebe svaki put,cak na jednom poklopcu jos uvek se vidi nalepnica na kojoj pise na svakih 500mtc

Papirni izmjenjivi filter nije samo za turbo , povezan je sa karterom i visak ulja odlazi u karter.

00113789463771130081d0fe5947acdb.jpg


- - - - - - - - - -

A zanimljivo niko ne pita na koliko se mjenja ulje u mjenjacu , svi pirkaju motor koji je nekoliko puta jeftini za opravke od mjenjaca. A to sto postaje sve bucni sa trosenjem to ne smeta nikoga, tek kad pocne da lupa dolje ili kad stane, onda nadju da se i tamo mjenja ulje :haha:.

676b3fb4d089fefbb870d7e7ddc482b7.jpg
 
U menjaču se menja ulje? :sta: Koliko se vidi iz dosadašnjeg pisanja u menjač se samo doliva ulje.Valjda tako piše u uputstvu dobijenom uz traktor.
 
Ovdje nitko ne popravlja ruske , ceske i slicne jeftine turbine, to se baca i kupis novu ,kazu neisplativo jer su jako jeftine , recimo servisirnje turbine na jeftinijem zapadnom traktoru od 90ks ti dodje kao nova ruska za 1221.
 
Da li neko zna neki dobar servis za remont turbine za belorusa?

Remon ti jedino moze uraditi turbo servis iz Uzica ali sam start kosta 250evra znaci da zamene cauricu i karikice,a moze da dostigne i 500evra remont ako menjaju skoljke i ne znam sta jos.Odes na najlon kod Rusa u Novi Sad i tamo kupis novu turbini 7-micu to je za tog tvog kostala je sa godinu dana garancije 160 evra do 200evra zavisi kako su raspolzeni.Ja sam bio kupio i platio sam je 160e.
 
Na 1221.3 mi jako lako i lepo idu brzine 1 do 4.Na maloj rucicu cesto krci i nece lako da upadne u ta polja.Kvacilo lepo nosi i hvata od gore ka dole posle slobodnog hoda na nekih 3cm.Sta bi moglo biti i mora li to tako.
 
Naravno da lepo idu kad su sinhrone. Probaj drzati kocnicu kad menjas smer ili rangove. Bar kod nas je tako. Malo se teze salta. Ali navikne se.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Vec ti je mucobieno i odgovorio , ove 4 brzine su sinhrone a rangovi ili dijapazoni kako ih rusi nazivaju su mehanicki, drzanje kocnice i pokusaj ako ne ide naprijed zna da ide u riverc bez problema pa onda i u naprijed ulazi kao po loju(ako traktor stoji). Ali navodno da ako imas veci problem sa time treba kvacilo provjeriti. Kad se ulje ugrije u mjenjacu da li ima neke razlike?
 
Diklofen to tako mora...Mutic ti pomenu ono sa kocnicom-radi tako i kako je tako je...kada se ustosas ide to sasvim lepo-samo prakse.
 
Može li mala pomoć
Na staroj 82-ci mi se pojeo nosač na diferencijalu od prednje vuče onaj što drži klin od kolevke tako da sad novi klin ima zazor nekih 2-3 mm
Zna li neko kako to da rešim ja sam mislio da se te dve rupe što drže klin razbuše i da se ubace metalne piksne medjutim nosio sam kod desetak majstora (strugara, glodača) i svi mi kažu da nemogu da uhvate trubu jer nemaju dobru bazu ( mislim da tako zovu ravni oslonac ) i da im je teško da izvuku pravac.
Ako je neko imao sličnu situaciju svaki savet bi dobro došao
 
Može li mala pomoć
Na staroj 82-ci mi se pojeo nosač na diferencijalu od prednje vuče onaj što drži klin od kolevke tako da sad novi klin ima zazor nekih 2-3 mm
Zna li neko kako to da rešim ja sam mislio da se te dve rupe što drže klin razbuše i da se ubace metalne piksne medjutim nosio sam kod desetak majstora (strugara, glodača) i svi mi kažu da nemogu da uhvate trubu jer nemaju dobru bazu ( mislim da tako zovu ravni oslonac ) i da im je teško da izvuku pravac.
Ako je neko imao sličnu situaciju svaki savet bi dobro došao

Kupis drugo kuciste i resis problem...nije skupo,do 100 eura se nadje-a toliko ce i majstor da ti uzme+rasturaj,nosi,utovaraj istovaraj...mi smo busili na licu mesta,napravili klizac na busilicu povezanu sa sasijom da ide ravno i polako...trajalo je tako dok nismo ramontovali ceo traktor,tada smo kupili drugo kuciste.
 
Na 1221.3 mi jako lako i lepo idu brzine 1 do 4.Na maloj rucicu cesto krci i nece lako da upadne u ta polja.Kvacilo lepo nosi i hvata od gore ka dole posle slobodnog hoda na nekih 3cm.Sta bi moglo biti i mora li to tako.

I ja menjam rang sa kocinicom i nikad ne krci. A ako stanes da bi izasao iz traktora i posle hoces da krenes,uvek prvo veliku palicu izbacis iz brzine i onda ti mala ne krci.
 
Jeste Srdjane evo ceo dan sam jurio da kupim drugo kućište ali novo nema a polovnih sam se danas nagledao preko 20 i nijedan nije bio dobar jer je svaki imao luft kao i moj a kad ih zoveš i pitaš sve je perfektno. Sve lažovi i petljaroši
 
Nazad
Vrh