Motorne testere

dobra hobi masina za 80e,ali zavisi u kakvom je stanju i za sta ti treba
 
Dule majstor,
Apsolutno si u pravu.Evo kod mene imam nekoliko komada u servisu kod drugara koji radi te stvari, i stvaaaarno ima problema sa delovima zato sto kod te marke nemoze nista da se skarabudzi, odn. ni od jedne testere nista nepase na nju Doduse ima jedna firma u BG-u gde sam kupio masinu za ostrenje lanaca,koja prodaje ove testere i koja kako mi rekose ima i narucuje delove za njih.Evo adrese i telefona:AGAVA D. O. O. Rtanjska 5, 11120 Beograd, Telefoni: +381 11 2453-546, 3088-522; Fax: 011/2456-318; E-mail: agalkrst@gmail.com
Evi o link:http://www.agava-doo.rs/
 
Ne oslanjajte se puno na Agavu ukoliko je testera starija od 10 godina.Radim svaki dan sa njima,inace izuzetno korektna firma, tako da znam sta imaju.Caka je u tome sto se Homelite NEKADA proizvodio u Americi,a zadnjih par godina se sklapa u Italiji,a delovi dolaze iz....P.R.C.Tako da ovaj uvoznik ima delove samo za novije testere.

Dobro proveri koliko je stara,posto delova nema nigde.

Usput da obavestim zainteresovane clanove da pogledaju polovnu Husqvarnu 365 Special na ovom linku:
http://www.kupindo.com/kupovina/Masine-i-alati/Gradjevina/Motorna-testera-Husqvarna-365-Special/9350899/ref/dadojlo

Izvinjavam se urednicima za reklamiranje,ali verujem da bi vecina clanova volela da razmeni komentare na temu 365-ice.
 
@DULEmajstor,
Dule stari druze NAPOKON!!!!!!! posle visenedeljnog cekanja jutros zove servis-men....da bi mi rekao da mi je zamenio deklo startera!Evo kako je uradio posao:
66dqv7.jpg

10xdpie.jpg


....bez nalepnice,bez onog cepa na deklu pored cepa za gorivo, koji sam saam morao da zamenim! Covek samo sto nekaze evo ti i idi u 3! lepe....ne!
 
Evo da i ja pokazem moj "vozni park" testera.

Stihl 038 AV,koja sluzi za konkretne stvari i sa njom nema sale,jaka kao zemlja,nikada nije stala,stara nekih 8-9 godina.

znsd9i.jpg

2vxemc8.jpg


Stihl 009,mala,zgodna za sitnije stvari,stara nekih 25 godina,nikada nije stala,isekla more drva

xbl6ix.jpg

30acshg.jpg


Neka kopija Stihl-a,kupljena pre 2 godine na vasaru za 35 eura,posle vise komada piva,jos uvek radi (sto i mene cudi),inace se koristi za sve i sluzi da sacuva ove dve prethodne.

2p1jr.jpg

2czrona.jpg
 
montoya
61ca i sve huskvarne u tom rangu su jako dobre motorke , cijene kod nas su oko 170-220e za solidnu mašinu
evo nekih podataka
http://www.husqvarna.com/my/landowner/products/chainsaws/61/

uglavnom meni se jako svidja ta motorka , ja imam 268 što je skoro isto kao i 61 ali je u prilično lošem stanju , jednostavno umorna je ali u drvetu ne zaostaje ni sekunde još uvijek ::svaka cast::
planiram nabavljati nešto u toj klasi ako bude kakvih para
 
Neledr:


Ma dobro je da je i ovoliko uradio . Nalepnica manje vise nije vazna .
Na slikama se vidi da je ova plastika dosta slaba .
Kad kreces u akciju - secu drva ?
 
MONTOYA je napisao(la):
znači 3,9 ks,mislio sam da je jača od stihl 029

pazi i ja sam ove podatke uzeo sa nekom rezervom , ni meni se ne čini da su realni :sta: ili je ovo neki dragačiji (noviji ) model ili ................

u praksi probao sam obje i rekao bih da je 61 daleko jača od 29ke
Post je spojen: [time]1299917516[/time]
_________________________________________________
savoris je napisao(la):
MONTOYA je napisao(la):
znači 3,9 ks,mislio sam da je jača od stihl 029

pazi i ja sam ove podatke uzeo sa nekom rezervom , i meni se čini da nisu realni :sta: ili je ovo neki dragačiji (noviji ) model ili ................

u praksi probao sam obje i rekao bih da je 61 daleko jača od 29ke
 
Dule, krecem sa poslom dok nabavim jos jedno 2-3 dekla, :haha: :haha: i malo volje jer izgleda da sam ja sa ovom testerom popio plovku saaaaaamo tako! E, pa sad, posto se na greskama uci ja sam izgleda mnoooogo pogresio! Nemogu prezaliti moju MS170! Jbga!
PS: ......e, jbga zeznu me zena........sad neznam sta sam hteo da napisem pod "PS".... :sta:
 
Ma i ne mora da znaci da je to losa testera . To ces se tek uveriti. Mozda je deklo bilo naprslo pa preko stavljena nalepnica . Ko ce mu ga znati sad .

Znas li slucajno kolko je kostalo to novo deklo za tu testeru ? To ne puca ni na kineskim kopijama , pa ne verujem da je to dolmar sebi dopustio - losa konstrukcija , pre ce biti da je tu dobro naprslo bilo , a mozda i u transportu su je negde zveknuli i prelepili novu nalepnicu .


Ma radice sad ona odlicno. Siguran sam.
 
Podaci za husqvarnu 61
2llko5u.jpg

Post je spojen: [time]1300039444[/time]
_________________________________________________
2methjc.jpg
 
Pa neznam Dule koliko deklo ko
DULEmajstor je napisao(la):
Ma i ne mora da znaci da je to losa testera . To ces se tek uveriti. Mozda je deklo bilo naprslo pa preko stavljena nalepnica . Ko ce mu ga znati sad .

Znas li slucajno kolko je kostalo to novo deklo za tu testeru ? To ne puca ni na kineskim kopijama , pa ne verujem da je to dolmar sebi dopustio - losa konstrukcija , pre ce biti da je tu dobro naprslo bilo , a mozda i u transportu su je negde zveknuli i prelepili novu nalepnicu .


Ma radice sad ona odlicno. Siguran sam

Pa neznam koliko kosta deklo jer iskreno nisam ni pitao posto mi se covek toliko zgadio da nisam mogao ocima da ga gledam!!! I znas sta sam hteo jos da Ti kazem? Donesem je kuci sipam novo gorivo, kad, ono rucica ona za sauh, ide lagano kao da je otkacena sa karburatora, nema ono da cvakne kad je gurnes gore-dole na razlicit polozaj. Nesto je prckao oko karburatora sigurno!! Pre servisa, kad pomerim tu rucicu, od pozicije pun sauh ka poziciji 1 (za rad), pa dalje ka poziciji 0 za gasenje i stop , ono se oseti da cvakne kad se pomera.Sad, ide lagano kao kad se otkaci sa karburatora, i veoooma tesko se postavlja u poziciju punog sauha.Moram da je uvijem i velikom silom da je gurnem na gore! Neznam sta je radio ali tako nije bilo pre.
Sto se tice testere, nije ona losa samo ima manu sto joj pumpa non stop druka ulje dok radi zato sto je direktno vezana na radilicu!
 
Evo slike nekih testera sa kojima secemo ja i moj otac.

2jbpfky.jpg


ova sluzi za potkresivanje drveca i secu nekih sitnih stvari.
mkulhj.jpg

sa ovom ja secem,mala je ali secekao zmaj.
nxq42a.jpg

ovo su neunistive testere
2hmljz4.jpg

j7dvh0.jpg
 
Nazad
Vrh