Motorne testere

Vidim da ste se raspisali, ne stižem da odgovorim jer sam po ceo dan u šumi.

Vujke89 Taj servis ne košta ništa. Pred kraj isteka svake godine garancije ako se testera odnese na ''proveru'' onda imaš pravo na 3 godine garancije. Ja sam ovom testerom nisam imao nijedan jedini problem za punu godinu, svaki put kad sam hteo, radio sam.

Za ove što smatraju da lažem, tako izgleda testera koja se čuva. Kao i svaki ozbiljan alat koji se održava i sa kojim se pazi u radu. On to uzvraća sa pouzdanošću. Pošto sam svaki rezervoar ja lično potrošio (njen rezervoar je 250ml), svaku smešu ja napravio znam da sam ukupno potrošio preko 65 litara goriva. Od kad smo počeli da sečemo šumu, od 5. avgusta (i još se radi), za 3 nedelje rada sam potrošio oko 30 litara goriva. Spremio sam ove godine za ogrev preko 50 metara drva (sečeno za peć/šporet).

Verujem da vas buni to što prvi put vidite očišćenu testeru a da nije u prodavnici pa mi zato ne verujete.

Tragovi korišćenja se poznaju najviše na maču (zato sam i slikao sa plastičnim zaštitnikom :osmeh:, iako imam 3 mača), na pogonskom lančaniku i na hvataču lanca (ponekad mi spadne lanac pa ga malo zakači).

Ljudi koji mi seku šumu rade sa ozbiljnim Stihl-ovim testerama od ove (MS 381 i 361). Skraćuju, produžavaju lance, oštre od oka, seku bez ikakvih naočara, ni rukavice ne nose. Ali oni su profesionalci. Kada se u šumi pojavim sa zaštitnom opremom izgledam im kao da sam pao sa Marsa.

Marko, ja testeru prvo prebrišem, skinem masne delove. Za teško dostupna mesta imam i četkicu (za zube). Kad je lepo, kao sada sređujem onda je izduvam kompresorom i operem plastične delove.

Mirosti, brojka je povelika (kao što smo očekivali). Radiće se još nekoliko dana pa ćemo podvući crtu. :osmeh: Poslaću ti nekoliko slika. Nadam se da ćemo uskoro sklapati jednu drugu mašinu, trebao bi mi jedan majstor :osmeh:
 
I ja sam moju juče nosio na pregled, zamenio svecicu samo koštalo oko 400 din. Čime skidas masnoću sa plastike,kod mene ima na dekli maca i na starteru ne znam kako očistiti.

By Sony ZR
 
Kad mi neko kaze da plastikanerom ms 180 spremi 50 kubika drva, mogu samo da se nasmejem, a ona jos ko nova ova testera sumu nije videla niti ima sta tamo da trazi osim za tanke grane ako se nosi, ili za bagremove kolce, ovu masinu smatram za dobru kad je vidim kod građevinaca. Imam puno testera stihl smatram za dobru marku ali nove stilke ne mogu da se nose sa huskicama po nicemu jednostavno kvalitetnije su,
 
Ne kontam što je problem ako čovjek čisti neki prostor gdje nema drveta debljeg od 20-30 cm i radi sa malom mašinom jer za veću nema potrebe? Polako bez žurbe, svaki dan spremi po 2-3 metra i pravac kući. :osmeh:

Naša 023 nakon 25 godina je tek malo izgrebana, a radila je i u šumi i na građevini. Malo paziš da je baš ne bacaš svuda i dugo će biti kao nova. :osmeh:
 
Ko laze laze prvenstveno sebe a meni ni iz dzepa niti u dzep ide. Ima dosta ljudi koji su jako pedantni sto se tice masina i kakvo je to onda cudo .Sto se tice odrzavanja nisam toliko besprekoran ali pre sezone masina se uvek spremi nekim servisom koliki je potreban i ocisti. Obicno naslage od masnoce naprscem odmascivacima za pranje motora i isperem dok samu stublinu i oko elektronike i gde je osetljivo izduvam vazduhom i nekim drvcetom iscackam . Upravo sam vladimircu juce oprao rebra za hladjenje i malo masnoce gde se nahvatalo jer sad ce malo tezi radovi i mora biti spreman a i testera ce za koji dan na serviscic u sopstvenoj reziji
 
Kad mi neko kaze da plastikanerom ms 180 spremi 50 kubika drva, mogu samo da se nasmejem, a ona jos ko nova ova testera sumu nije videla niti ima sta tamo da trazi osim za tanke grane ako se nosi, ili za bagremove kolce, ovu masinu smatram za dobru kad je vidim kod građevinaca. Imam puno testera stihl smatram za dobru marku ali nove stilke ne mogu da se nose sa huskicama po nicemu jednostavno kvalitetnije su,

Nisi procitao ovu kljucnu recenicu

Ljudi koji mi seku šumu rade sa ozbiljnim Stihl-ovim testerama od ove (MS 381 i 361). Skraćuju, produžavaju lance, oštre od oka, seku bez ikakvih naočara, ni rukavice ne nose.

Milan ide za njima, i svo to krupno granje koje je ostalo iza ovih ljudi, sece sa ms 180. Ni ja drugu testeru ne bih nosio za takav posao, a kubikaza u drvima je posledica dosta dana po ceo dan u toj sumi.
 
Ljudi, ne znam zašto su ih stavili, pitajte ove u Tigru. Valjda postoje neki standardi po kojima se pravi ta oprema.
Iskreno, pokušao sam da ih skinem. :osmeh: Tek kad ih je blic uhvatio shvatio sam šta je. Zato sam i postavio tu sliku jer mi je to bilo zanimljivo.

Neko je nedavno postavio link na tekst gde stoji da će sva zaštitna oprema (Stihl, Husqvarna) ubuduće biti roze. Utvrđeno da je ta boja najuočljivija u šumskim uslovima, tj. najmanje je ima u prirodi. Verovatno je tako neki razlog zašto su stavili te trake na čizme.
 
Mozemo mi da se sprdamo sa cizmama, ali da su dobre jesu, imam druga koji je isekao nogu i kost do pola, da je imao ovakve cizme to mu se ne bi desilo.
 
Ako ne pazis, džabe ti sto cizama i zaštita. Komšija sekao drva kući na kladice, ravno sve. Lik nije pazio, okrenuo se da vidi ko prodje ulicom i u tom momentu isece sebe po ramenima, mogao je sebi glavu otfikariti. Kako je to uspeo to samo on zna.

By Sony ZR
 
- - - - - - - - - -

Stace ti to:osmeh:,ja u sumu znam da odem i u papucama da secem drva:osmeh:

Својим очима сам гледао човека који иде бос по шуми и сече дрва тако бос. Али један у папучама и један бос нису меродавна маса. А шта псујеш кад нагазиш на патрљак от трна тањи од палца који је неко осекао на десетак сантиметара од земље тестером па још накосо па пробије папучу и убоде у ногу?
 
Poslednja izmena:
Sto se tice men moze i u kupacim gacama da ide u sumu i da sece drva .. ali to je za posmatranje,tu i doktor ne moze da pomogne , tu nema pomoci .. dzaba pricati svega sam se nagledao ali i ovde mi muka da citam kako se ljudi hvala nenormalnim stvarima
 
Neko je nedavno postavio link na tekst gde stoji da će sva zaštitna oprema (Stihl, Husqvarna) ubuduće biti roze. Utvrđeno da je ta boja najuočljivija u šumskim uslovima, tj. najmanje je ima u prirodi.

Kako je krenulo, ta roze će iz godine u godinu izgleda biti sve popularnija ...
dosada.gif
...
cutim11.gif
...
 
Ljudi, meni u sumi pre par dana trupac prebije srednji prst. Krv tece kao kad se zakolje kokoska, a nemam komplet za prvu pomoc. Bilo kako bilo, ali sad mi svako kaze da treba da nosim rukavice u sumi, a ja ih nosio i nisu mi nesto pomogle. Znaci treba da koristimo zastitnu opremu, ali mora i mnogo, mnogo da se pazi. Trenutak nepaznje i mozda nas ni zastitna oprema ne spasi.
Dobro samo kad nam ne uvedu zastitnu opremu u duginim bojama jer nje ima najmanje u prirodi.
 
Nazad
Vrh