Motorne testere

Kada bude napisao 30 kvalitetnih postova,tada moze slike postaviti!
 
A da. Ja citam postove a levo retko kad da pogledam pa nisam video da ima samo 12 postova. Za to vama nista ne promice!:ppozdrav:Uzdravlje!
 
moze on da postavi slike na forum i u svom prvom postu.. ja nisam imao ni 20 postova pa sam mogao da stavim slike..pozdrav
 
Jel neko od vas radio sa stihl 076av ja sam pre mesec dana radio sa novom znam da ve vise ne proizvodi ali je covek silom prilika nije u opste koristio 25-30 godina u opste i tad kad sam ja bio po prvi put je nasuo gorivo i upalio...:D testera je teska 13kg otkida ruke ali zato iz testere ne izlece piljevina nego iverica...:ppozdrav: snaga preko 7,5ks...mac i lanac 16 puta kvalitetniji nego danas mac duro matic 75cm....to vam je najaca stara pila posle 090....pozdrav...:ppozdrav:
 
Imam jedno pitanje,imam tomos husqvarnu 266 staru 20 - tak godina.Evo drugi put da zariba u zadnjih godinu dana i da joj moram mjenjati klip.pravim omjer 1: 50 ili 2% bezolovno gorivo i malo stihl -ulje -originalno.Šta bi moglo da bude uzrok tome?Da li treba možda pojačati omjer ulja i goriva ili nešto drugo?
 
Sve stare testere su radile sa drugom vrstom goriva, kojeg danas nema sem ovog visokooktanskog i mesavina se pravila 4% iliti 1: 25 jedan deo ulja sa dvadeset pet delova benzina sa motornim uljem SAE 30
Na mojoj 045 AV i dalje pravim mesavinu sa SAE 30 podatak uzet iz orginalnog uputstva za upotrebu inace 5 KS i 8,5 kg teska
 
upravo tako,starije masine su izradjene od drugacijeg materijala i njima treba masnija smesa,secam se da dedi nisam mogao da objasnim da tada stihl 026 radi sa 2% mesavine i stalno mi je pricao kako je to malo i da ce zaribati,e sad ti si vec jednom menjao,sto znaci da verovatno su u njoj indijski delovi (pretpostavljam) koji ne mogu da se porede sa tada originalnim svedskim...
 
Imam jedno pitanje,imam tomos husqvarnu 266 staru 20 - tak godina.Evo drugi put da zariba u zadnjih godinu dana i da joj moram mjenjati klip.pravim omjer 1: 50 ili 2% bezolovno gorivo i malo stihl -ulje -originalno.Šta bi moglo da bude uzrok tome?Da li treba možda pojačati omjer ulja i goriva ili nešto drugo?

Moze biti dosta stvari. Uglavnom ako pravis dobru smesu (1:40 minimum ) uzrok je pregrevanje i zato zariba. Moguce je da negde gubi pritisak ili vuce fals vazduh na usisu pa je siromasna smesa. Mora se pogledati detaljno (uraditi test na pritisak i vakum ) jer nista se ne desava bez razloga, a mislim da se pregreva iz nekog razloga sto nema direktne veze sa benzinom. Tehnologija kojom se prave 2t ulja za mesavinu je napredovala i vise nema potrebe da ide tolika kolicina ulja u mesavinu (pre 20-30godina sinteticko ulje je bilo pojam).
 
Poslednja izmena:
Ima li neko predstave sta znace oznake na macu, naime na Stihl macu od 45cm na jednom pise MD, a na drugom NB,
sve ostale oznake o duzini, broju zuba su iste osim ovih slova...

Pitao sam prodavca- nama pojma.
Ne mislim da je bas neka razlika, ali bih voleo da znam.
 
evo osnovnih modela stihl maceva:
Duromatic E
Rollomatic E - light
Rollomatic E - standard
Rollomatic E - super
Rollomatic Mini

a to MD i NB na znam sta znaci,ako su uopste original...koja je cena?
 
Imam u ponudi Husqvarnu 445 za 350e, potpuno nova testera sa 1 godinom garancije, da li kupiti.
Posto sam do seda radio samo sa malom Stilovkom MS180 ,koliko je Husqvarna sposobnija za malo teze poslove?
 
dobra je i cena i testera,dosta je jaca od ms 180 i robusnija u odnosu na nju.Sad ne znam kakav si poslove hteo sa njom raditi,za profi nije,ali je zato za domacinstvo svakako jeste,procena za ogrevno drvo bi bila izmedju 30 - 35m2 godisnje

---------- Poruka napisana u 14:33 ---------- Prethodna poruka je at 14:28 ----------

nova je oko 470 e


http://www.husqvarna.com/rs/products/chainsaws/445/
 
Za potrebe mog domacinstva mi i treba , za obaranje debla 40-50cm u precniku , pokusavao sam to jesenas sa MS180 ali se vidi da nije kadra , posebno u tvrdje drvo.
 
onda je husq 445 dobar izbor,ako nije tajna,jel je uzimas iz prodavnice ili....jer je dosta povoljnije pod uslovom da je garancija validna?
 
Nije tajna , ima jedan momak koji prodaje robu na pijaci i ima robu bolju nego neke prodavnice.
Na koji nacin i kojim kanalima on dolazi do njih ne znam , u ponudi ima jos Stihl MS180(kao moja) 200e,MS230-350e,MS290-450e.
On garantuje da je garancija validna , i ako bilo sta fali samo da se obratim njemu.
 
Samo bih hto da se zahvalim dejanu na savetu koji mi je dao kad sam pre desetak stranica stavio sliku moje 038-ice i covek je rekao nesto za kocnicu i ja kao da me nesto natera kad sam kupovao neke delo kupim i tu kocnicu i namontiram i prvi put kad sam radio sa njom posle stavljanja kocnice udari mi vrh maca u drugu oblicu i testera krene prema meni ali srecom sam stavio kocnicu i ukocila se....cista sreca tako da pustite drva i sumu bezbednost na prvom mestu!!Mislio sam da to nicemu nesluzi ali eto kad se najmanje nadas eto belaja....i jos jednom mu se zahvaljujem...:ppozdrav:
 
Jel radio neko sa husqvarnom 395xp. Prodajem moju 359 pa hocu da uzmem ovu a imam fore jos 3 dana dok je covek ne stavi u oglase. Toliko mi je dao
husqvarna395xp.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
evo osnovnih modela stihl maceva:
Duromatic E
Rollomatic E - light
Rollomatic E - standard
Rollomatic E - super
Rollomatic Mini

a to MD i NB na znam sta znaci,ako su uopste original...koja je cena?

Mislim na deo maca gde su u pravougaoniku utisnute sve generalije maca, e tu na jednom je MD, a na drugom NB.
Verovatno jr to oznaka serije, to mi je nekako najlogicnije.
 
Jel radio neko sa husqvarnom 395xp. Prodajem moju 359 pa hocu da uzmem ovu a imam fore jos 3 dana dok je covek ne stavi u oglase. Toliko mi je dao
URL]


malo je ovakvih ALA u nas,nemamo mi takvih suma,najveca husqa koja se moze sretati je 372xp,ovu azdaju tesko...sta planiras raditi i koliko je covek ceni?
 
Nazad
Vrh