Motorne busilice za zemlju

ssasa

Član
Učlanjen(a)
22 Feb 2010
Poruka
215
Sta mislite o motornim busilicama za zemlju?Kako su se pokazale za busenje rupa,npr. za postavljanje stubova za ogradu ili vinograd.Isplati li se njihova kupovina?

dejan 351

Zaslužan član
Učlanjen(a)
18 Dec 2010
Poruka
3.094
zavisi kolko imas,za nesto malo i ne isplati se,medjutim da zasluzuje mesto medju alatom svakako,Pre par godina sam pozajmio od komsije jednog stihla (burgija je 120mm siroka i 800mm dugacka),doduse dosta vremesnog,ali sam relativno brzo zavrsio posao(stubovi za ogradu od 200m).Sada ima u ponudi i ovih kineskih za 200 evra,a stihl su paprene,od 1000 pa na gore

kanački

Član
Učlanjen(a)
29 Jun 2011
Poruka
2.661
za stubove dradjuju posao i ove kineske, ja sam nesto busio sa keno masinom fi120
cak sam i pokusavao da busim za voce, uradio sam ,al sam se namucio

sale77

Član
Učlanjen(a)
18 Jun 2010
Poruka
109
Za 400 rupa dubine 600mm, da li bolje kupiti busac ili iznajmiti. I koliko rupa moze dnevno da se izbusi. F 120 mm rupa?

telnett

Član
Učlanjen(a)
11 Jun 2009
Poruka
1.795
Jedan covek sa asovom ti iskopa 50 - 100 rupa na dan bez grca, ako je zemlja vlazna i nema krsa ispod onda i vise .

Sloba31

Član
Učlanjen(a)
25 Nov 2011
Poruka
1.043
Nije zemlja ista u Vojvodini i Sumadiji.
Kod mene su 2 radnika kopala 4 dana po 10 sati i iskopali 100 rupa. Istina to je bilo susne 2013. u jesen i morali su da koriste budak koliko je bilo tvrdo. Rupe su bile fi 60cm i dubine 60 cm.
Jedan od njih na kraju prvog dana nije imao snage da ruca, kaze u zivotu se nije tako umorio.

Hipija

Član
Učlanjen(a)
13 Sep 2009
Poruka
138
Ja sam kupio u Woby haus-u 2009 godine neku "gude" marku motorne busilice i sa njom sam do sad izbusio na hiljade rupa u bukvalnom smislu jer sam ogradio sebi vocnjak i posle radio usluzno ogradjivanje sa njom i sigurno je odradila 10000 rupa.Mislim da je to isto neka kineska smo su nalepili na nju drugu oznaku.Morao sam noz na burgiji da pravim drugi i da menjam nozeve.Dobio sam 2 burgije iz nju f100 i f160.Radio sam samo sa f160.Pucao mi je sraf koji pricvrscuje burgiju za masinu vise puta ali samo se zameni i teraj dalje.Sve u svemu ja sam zadovoljan sa njom koliko je uradila isplatila se visestruko.

Mile Britva

Novajlija
Učlanjen(a)
10 Apr 2016
Poruka
9
Sad ima raznih u ponudi, i ruskih i kineskih mada je sve to isto pa se nesto dvoumim... Razlicite su snage a mesavina je 25:1!? Stihl definitivno ispada is price zbog cene.
Da li je dovoljna jacina od nekih 2ks za burgiju od fi200mm za recimo sadnju voca?

Arandjel

Član
Učlanjen(a)
9 Sep 2011
Poruka
245
Kupio bi polovan bušač ali ne vidim da ih ima u ponudi.
Ako neko zna neka pusti kontakt ili link.

Vrh