Moja basta

Malo je tema zapustena,nije se imalo vremena. Ovu predhodnu vrucinu je paprika najgore podnela.
2iu3p4w.jpg
11boj0m.jpg
2rnkdv9.jpg
 
Ja ove godine u basti necu imati nista od onih prokletih puzeva golaca.Neverovatno koliko ih ima .Vise ni sam neznam koliko sam para dao na granule,nitro razredjivac,pivo.Proslog petka sam posadio oko 150 strukova kupusa ''Srpski Melez'',mozda ima jos desetak da nisu izgrizeni.Sad mi je jedan prijatelj dao njegov visak hibridnog kupusa ,idem opet da sadim.
 
Tako i kod mene, sve pojeli. Lubenica i krastavci mi krenuli u cvijet i oni u par noći sve pojeli. Proklet bio tko ih doneso
 
A tek kad dam dođu oni crveni španski golaći - oni su prava noćna mora. Treba biti uporan i stalno skupljati a čuo sam (nisam probo) da je dobro da ih skupiš pa u kanticu vode i posle par dana kad to počne dobro da miriše onda oprskaš oko bašte.... Kažu da neće da pređu preko tog pojasa gde se đubrilo njihovim rođacima ili barem manje prolaze. Generalno treba imati predatore koji ih tamane.
 
Da, ali im treba povodac oko vrata da ih kontroliraš jer inače odoše na vrt kod desetog susjeda od tebe :D
 
Ove godine smo se potrudili a pomogli su i prirodni uslovi a posebno pametnija polovina i napravili rasad povrća i prvi paradajz dobili početkom jula. Imamo svačega i paprike i tikvica i patlidžana i zeleniša samo malo posustajemo sa kupusom. Nešto smo naklijavali po ruskoj metodi u papiru u čaši u prozoru a nešto direktno u zemlju-glistenjak. Ostavili brdo zimnice pararadajz na više načina, grašak, boraniju, spanać, rezanu papriku. Džemove od kupina i višanja. I što je najvažnije ništa tretirano hemijom.....
 
Pazi se da ne otpliva ako imaš u blizini kanal.... :osmeh: ... U pravu si, mi imamo i neki crveni okrugli i neke žute i crvene kruškice i i neke žute okrugle ne tako velike kao obični i to rađa i rađa i u bašti i na terasi..... pravili smo kečap i neki pelet koji kasnije može direkt u jelo....
 
Свака част за Крим, баш лепо изгледа. Није чак ни испуцао нимало. ::svaka cast::
 
Hvala. Dobili smo seme pa napravili rasad i eto, rodilo ponešto. Inače u tom delu gde je bašta ne pada kiša. Možda dva tri puta pomalo od početka godine. Zalivamo nedeljno pumpom i pomalo kantama ali suša je velika....
 
evo jedan fajl koji sam nekad pravio za plodored i sadnju raznoraznog povrca, sve je pravljeno za malu bastu od 5-6 ari, ali posto moj cale to nece da koristi, ajde da podelim sa drugim ljudima posto sam mnogo vremena proveo skupljajuci podatke i praveci tabele, pa se nadam da ce nekom da koristi sigurno...
obratite paznju da tu mozda ima i gresaka i nekih netacnih podataka, sve je tu skupljano iz raznoraznih izvora, ali generalno moze da posluzi ko hoce da ga preradi za svoje potrebe....aj pa uzdravlje i srecna sadnja :)
 
Nazad
Vrh